Pomysły na dekoracje stołu komunijnego - GREEN CANOE

Pomysły na dekoracje stołu komunijnego

Jeden z najważniejszych dni w życiu duchowym najmłodszych dziewczynek i chłopców jest już coraz bliżej. Pierwsza Komunia Święta to przeżycie ekscytujące i stresujące nie tylko dla dzieci, ale również ich rodziców. Przygotowań związanych z tym wydarzeniem jest masa, a przecież wiadomo, że wszystko musi być dopracowane nawet w najdrobniejszym szczególe. Żeby ułatwić Wam nieco pracę i pomóc choć odrobinę zminimalizować cały stres, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na dekoracje stołu komunijnego, które sprawdzą się świetnie zarówno w przypadku przyjęcia domowego, jak i organizowanego w wynajętym lokalu. Mamy nadzieję, że znajdziecie u nas dzisiaj kilka inspiracji, które polecamy z zaprzyjaźnionych redakcji stron. MIŁEJ LEKTURY! :)


1. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – KWIATY I LIŚCIE W ROLI GŁÓWNEJ

Układając na środku stołu świeże liście i kwiaty uzyskacie bardzo elegancki i naturalny efekt, który będzie idealną dekoracją w pojedynkę lub w towarzystwie np. rozstawionych w niewielkiej odległości od siebie małych świeczników. Możecie użyć takich kwiatów, jakie będą Wam odpowiadać. Pięknie prezentują się na pewno liście i pąki róż w delikatnych kolorach – biel czy pudrowy róż. Na białym czystym obrusie ta propozycja wygląda naprawdę świetnie, ale dobór kolorów całej aranżacji zależy tylko i wyłącznie od Waszych upodobań. Poniższe zdjęcia są autorstwa Kate Weinstein i Gia Canali Photography (zdjęcie znajdziecie na Style Me Pretty).

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

kateweinsteinphoto.com

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

stylemepretty.com

2.Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – GEOMETRYCZNE, SZKLANE POJEMNIKI

Takie pojemniki sprawdzą się idealnie jako dekoracje stołu komunijnego. Możecie w nich umieścić małe kwiaty albo świeczki, a zgeometryzowane kształty i przeszklone ścianki sprawią, że oglądanie ich będzie jeszcze ciekawsze dla oka, niż zwykle. Elementy te zazwyczaj dostępne są w odcieniach złota, srebra i szarości. Wybór zależy przede wszystkim od dominujących kolorów Waszych aranżacji, aby nie narazić się na przesyt lub niespójność barw. Dzięki temu rozwiązaniu Wasze dekoracje na pewno zwrócą uwagę wszystkich gości. Szczególnie w połączeniu z pierwszym pomysłem:) Zdjęcia autorstwa Courtney Inghram i Trisha Shelly Photography (znajdziecie na 100 Layer Cake).

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

courtneyinghram.com

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

100layercake.com

3. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – ELEGANCKIE WIZYTÓWKI

Kiedy planujecie gdzie przy stołach posadzić Waszych gości, warto również pomyśleć nad wizytówkami z imieniem i nazwiskiem każdego z nich. Szczególnie jeśli planujecie przyjęcie dla większej liczby osób. Jeżeli chcecie wykazać się pomysłowością i kreatywnością przygotujcie coś lepszego niż karteczkę z ozdobnego papieru zgiętą w pół. Pierwsza propozycja pokazuje Wam drobny wianuszek zwinięty z gałązki rozmarynu, do której doczepiono wstążkę z imieniem. Wystarczy taki drobiazg umieścić na serwecie na talerzu i sprawa załatwiona. Drugi sposób, nie mniej oryginalny, wykorzystuje mały wazonik z gałązką i wczepioną kartą z dekoracyjnie napisanym imieniem gościa. Obie metody są świetne. Wybierzcie tę, która będzie bardziej współgrała z resztą aranżacji. Zdjęcia pochodzą ze stron Spoon Fork Backon i Magnolia.

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

spoonforkbacon.com

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

magnolia.com

4. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – CIEKAWE LAMPIONY

Ta dekoracja będzie wyglądała pięknie jako motyw przewodni Waszego stołu komunijnego. Do lampionu możecie włożyć świecę i przystroić go leżącymi swobodnie kwiatami, bądź jakimś ciekawym wiankiem. Bardzo ładnie prezentuje się na stołach okrągłych, ale z powodzeniem możecie zastosować je również przy podłużnych. Rzućcie okiem na poniższe propozycje. Lampiony mogą być drewniane, złote, srebrne. Wszystko zależy od głównych kolorów, które wybraliście sobie do aranżacji i samego zamysłu stylizacji. Wybór kwiatów jest dowolny, ale pamiętajcie, że do tej uroczystości świetnie pasują kolory jasne i niedominujące. Poniższe zdjęcia są autorstwa Hannah McClune Photography (za pośrednictwem Rock My Wedding) oraz Courtney Inghram.

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

rockmywedding.co.uk

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

courtneyinghram.com

5. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – KOMPOZYCJE KWIATOWE

W prawie wszystkich wymienionych przez nas dzisiaj sposobach na dekoracje stołu komunijnego mniejszą lub większą rolę grają kwiaty. Widzicie więc sami, jakie są one ważne. Spójrzcie też na te piękne bukiety, które można wykonać na różne sposoby i umieścić w ozdobnych naczyniach. Pamiętajcie, że nie muszą to być koniecznie wazony. Zawsze powtarzamy, że wszelkie kompozycje kwiatowe mogę prezentować się o wiele lepiej, jeśli wykorzystamy do ich ekspozycji choćby piękną misę na owoce. Zachęcamy Was do spróbowania:) Zdjęcia autorstwa Angeli Newton Roy (znajdziecie na Style Me Pretty) i Shea Christine.

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

stylemepretty.com

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

sheachristine.com

6. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – NASTROJOWE ŚWIECZKI

Świeczki są niemalże obowiązkowe, ponieważ wypełniają pustą przestrzeń i podkreślają dodatkowo główne dekoracje. Poza tym symbolika światła i ognia jest ważna dla uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Na poniższych zdjęciach możecie zobaczyć, jak ładnie prezentują się świeczki małe i duże w towarzystwie kwiatów. Ważną kwestią jest też dobranie odpowiednich świeczników, których wybór zależy oczywiście od całości Waszych aranżacji. Koniecznie znajdźcie na swoich stołach miejsce na te drobne dekoracje. Nie pożałujecie:) Zdjęcia pochodzą z Michelle Boyd Photography (TU i TU).

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

michelleboydphotography.com

7. Pomysły na dekoracje stołu komunijnego – OZDOBY WISZĄCE NAD GŁOWĄ

Skoro zajęliśmy się tym, co  jest na stole, to pomyślmy również o tym, co może znajdować się nad nim. Jeżeli uważacie, że czegoś jeszcze Wam brakuje i Wasze dekoracje nie są kompletne, to możecie umieścić pod sufitem coś, co zmusi wszystkich Waszych gości do spoglądania od czasu do czasu do góry:) Może to być pojedynczy wieniec zrobiony z gałązek i kwiatów z ozdobnymi elementami, albo nawet girlanda z liści i, pokazanymi już wcześniej przez nas, lampionami, która ciągnąć się będzie wzdłuż całego stołu. Takie rozwiązanie na pewno nada przestrzeni wyjątkowego charakteru. Spójrzcie sami. Poniższe zdjęcia są autorstwa Kerry Woods Photography (znajdziecie na Rock My Wedding) i Shea Christine (znajdziecie na stronie The Knot).

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

rockmywedding.co.uk

Dekoracje stołu komunijnego Green Canoe

theknot.com


Mamy nadzieję, że zgromadzone przez nas pomysły na dekoracje stołu komunijnego zainspirują Was do stworzenia czegoś oryginalnego na przyjęciach własnych dzieci. Życzymy Wam powodzenia, mniej stresu związanego z przygotowaniami oraz spędzenia tego czasu razem z rodziną i przyjaciółmi w bardzo przyjemnej atmosferze. DO ZOBACZENIA!:)

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Ala 3 maja 2018 (20:11)

    Wszystko w najlepszym smaku te dekoracje

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.