DO KAWY #101 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #101 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

O gotowaniu i zdrowym odżywianiu piszemy często, ale nie zastanawialiśmy się do tej pory jak wygląda kuchnia od innej strony – bardziej naukowej. Książka Nauka w kuchni. Przełomowe historie sztuki kulinarnej to zbiór najróżniejszych ciekawostek i wiedzy naukowej na temat jedzenia i jego przygotowywania. Jeśli chcecie dowiedzieć się co interesującego ma do przekazania Michał Kuźmiński w swojej publikacji, to koniecznie przyjrzyjcie się jej np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Od stycznia do maja będzie trwać we Wrocławiu Ethno Jazz Festival. Podczas licznych koncertów urządzanych w ramach wydarzenia, będziemy mieli okazję usłyszeć niezwykle utalentowanych muzyków z całej Polski oraz innych zakątków świata. Jeśli lubicie etno brzmienia oraz muzykę jazzową, to z pewnością będziecie się bawić wyśmienicie. Listę wykonawców wraz z datami koncertów znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Ethno Jazz Festival

#3 Teatr/Kino

Wielbiciele opery być może słyszeli już o Festiwalu Opera Rara, który zacznie się 31 stycznia w Krakowie. Tegoroczne występy trzymać się będą nurtu klasycznego, ale nie zabraknie również scenicznych eksperymentów przełamujących przyjęte schematy. Zabawy operowe przy recitalach i inscenizacjach potrwają aż do 17 lutego, więc czeka na nas ogromna ilość spektakli, które warto zobaczyć. Szczegóły programu dostępne są TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Opera Rara

#4 Miejsce z klimatem

Będąc w Krakowie w pobliżu Dworca Głównego pamiętajcie, aby wpaść do kawiarni Miąższ. Specjalizuje się ona w serwowaniu pysznych, świeżo tłoczonych soków oraz różnorodnych kanapek z wykorzystaniem autorskiego pieczywa na zakwasie – również w wersji bezglutenowej. Oprócz tego, w menu znajdują się herbaty, kawy i gorące czekolady dla tych, którzy potrzebują się rozgrzać. Miąższ to świetne miejsce na przekąskę w trakcie zwiedzania miasta.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Miąższ

#5 Miejsce w sieci

Tym razem mamy dla Was coś nowego. W Strefie Psyche Uniwersytetu SWPS możecie posłuchać bardzo ciekawego podcastu o tytule Wolność – brak ograniczeń czy świadome ograniczenia. To popularne wśród filozofów, socjologów i psychologów zagadnienie poruszą Katarzyna Liszka – adiunkt w Katedrze Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Leszek Koczanowicz – politolog, filozof i psycholog. Z ich rozmowy można wyciągnąć wiele dających do myślenia wniosków.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

#6 Wydarzenie

Balety w Imparcie to wspaniała propozycja na okres karnawałowy. Trzecia edycja tej imprezy odbędzie się 19 stycznia we Wrocławiu. Zabawa będzie inspirowana kultowym amerykańskim programem tanecznym „Soul Train”, dlatego z pewnością możemy spodziewać się takich rytmów jak funk, hip hop, soul, r&b i disco. Nieustannie rozgrzany parkiet ugości wszystkich uczestników oraz grupy taneczne prezentujące swoje umiejętności. Bilety na tę szaloną noc znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: pik.wroclaw.pl

#7 Relaks

Z myślą o wielbicielach fotografii 15 stycznia w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Godzina z fotografią. Tym razem rozmowa toczyć się będzie wokół tematu fotografii kolekcjonerskiej. Gośćmi specjalnymi będą publicystka i krytyk sztuki Anna Theiss i kolekcjoner fotografii Wojciech Jędrzejewski. Poruszą oni ciekawe kwestie gromadzenia sztuki oraz odpowiedzą na pytania przygotowane przez uczestników. Więcej informacji na temat spotkania znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 12 stycznia 2019 (10:47)

    Nie mogę się doczekać na godzinę z fotografią <3

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.