DO KAWY #142 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #142 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Nie od dzisiaj wiadomo, że polska ilustracja wyróżnia się na rynku światowym. W tej dziedzinie na uwagę zasługuje szczególnie ilustracja dziecięca, która od lat cieszy się wielką popularnością. Jej funkcją jest nie tylko przyciąganie uwagi najmłodszych, ale przede wszystkim ich edukacja. W książce Ilustratorzy, ilustratorki. Motylki z okładki i smoki bez wąsów fascynujące rozmowy z ilustratorami i ich bliskimi przeprowadza Barbara Gawryluk. Opowiadają o swojej pracy, sukcesach oraz inspiracjach stanowiących źródło ich twórczości. Pięknie ilustrowaną książkę możecie znaleźć np. TUTAJ.

książka DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Zespół Łąki Łan posiada jedną z najbardziej zawiłych nazw, a mimo to furorę robi nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Znani są przede wszystkim ze swojej szalonej natury oraz niesamowitych występów na żywo. Członkowie zespołu to również wielcy miłośnicy natury i naszej planety, co łatwo zauważyć w tekstach wielu autorskich utworów. Jeśli chcecie przekonać się jakie asy chowają w rękawach, to zarezerwujcie bilety na ich koncert w Poznaniu 22 listopada. Bilety dostępne są TUTAJ.

koncert mzyka GREEN CANOEźródło: PW Events

#3 Teatr/Kino

Klasyka literatury i polskiego kina przedostała się na scenę za sprawą reżysera Jana Klaty. Spektakl Matka Joanna od Aniołów w wykonaniu m.in. Bartosza Bielania, Ewy Dałkowskiej, Wojciecha Kalarusa, Zygmunta Malanowicza, Jacka Poniedziałka i Macieja Stuhra zobaczymy na żywo w Nowym Teatrze w Warszawie. Premiera zaplanowana jest na 30 listopada. Bilety na każdy termin dostępne są TUTAJ.

teatr GREEN CANOEźródło: Nowy Teatr 

#4 Miejsce z klimatem

Księgarnia FiKa w Szczecinie to miejsce uwielbiane przez mieszkańców miasta oraz odwiedzających. Panuje w niej prawdziwie domowa atmosfera stworzona przez kochającą książki właścicielkę, która zachęca do sięgania po ciekawe lektury czytelników w każdym wieku. Często organizowane są tam spotkania z autorami, czytania dla dzieci, przedstawienia oraz inne interesujące wydarzenia. Więcej na temat księgarni FiKa dowiecie się TUTAJ.

księgarnia fika do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/FiKa

#5 Miejsce w sieci

Deszczowa pogoda nie sprzyja aktywności i działaniu, jednak na wszystko znajdzie się rada. Jeśli dopada Was jesienna chandra, to zajrzyjcie na bloga JestRudo, gdzie znajdziecie dobry sposób na odnalezienie motywacji. Tekst do przeczytania TUTAJ.

do kawy jestrudo GREEN CANOEźródło: JestRudo

#6 Wydarzenie

Co miesiąc w Warszawie urządzane jest Targowisko Sztuki. Podczas tego wydarzenia można obejrzeć oraz nabyć dzieła studentów i absolwentów warszawskiego ASP. Spotkanie w tym miesiącu odbędzie się 27 października. Natomiast więcej terminów oraz listę wystawiających swoje prace artystów znajdziecie TUTAJ.

wydarzenie DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Targowisko Sztuki

#7 Relaks

Wtorkowy wieczór 29 października upłynie w Katowicach na swobodnej medytacji połączonej z relaksacją. Na spotkaniu poznamy techniki pozwalające wyciszyć umysł, które łatwo będzie można zaimplementować do własnych sesji relaksacyjnych. Każdy, kto chce zacząć swoją przygodę z medytacją, znajdzie wszystkie szczegóły TUTAJ.

relaks medytacja DO KAWY GREEN CANOEźródło: Mantra.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Anna 25 października 2019 (21:33)

    Potwierdzam, a mieszkam w Szczecinie. Kluboksięgarnia Fika jest niesamowitym i magicznym miejscem. Polecam każdemu, również ze względu na usytuowanie oraz specjalną ofertę aby zachęcić dzieci do czytania. Ksiązki starannie dobrane i wyeksponowane. Uwielbiam :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.