DO KAWY #14 - kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #14 – kino, lektura, pasja.

#1

W wielu domach pełną parą trwają przygotowania do Wielkanocy, dlatego też nasze dzisiejsze polecenia zaczynamy od świątecznego akcentu. Na naszych stołach zapewne nie zabraknie kolorowych pisanek. Wiele z nas doskonale zna i korzysta ze sposobu barwienia jajek poprzez gotowanie ich z łupinami cebuli. Jednak możliwości na naturalne barwienie jajek jest o wiele więcej, o czym możecie przeczytać na stronie haart.pl. Chcecie uzyskać takie kolory jak zielony, niebieski czy fioletowy? Nie musicie wcale decydować się na użycie sztucznych barwników. Jak to zrobić? Zajrzyjcie na stronę sympatycznej i bardzo kreatywnej Hani.

Naturalne barwienie jajek na wielkanocźródło: haart.pl

#2

A w weekend po Świętach wszyscy wielbiciele pięknie wykonanych przedmiotów mają okazję wybrać się na Targi Rzeczy Ładnych, które odbędą się w Warszawie, przy Placu Trzech Krzyży. Na tym wydarzeniu zostaną zaprezentowane między innymi meble, lampy, porcelana, plakaty, tekstylia i zabawki edukacyjne. Wszystkie te rzeczy łączy świetna jakość i estetyka wykonania, o którą dbają młodzi projektanci i producenci z Polski. Targom towarzyszyć będą prezentacje dotyczące projektowania, panele dyskusyjne i warsztaty z projektantami. Zapowiada się bardzo ciekawie, nie sądzicie?

Targi rzeczy ładnychźródło: Facebook Targów Rzeczy Ładnych

#3

Czy są wśród nas fani jazzu? Jeśli tak to gorąco Wam polecamy festiwal, który odbędzie się w Katowicach od 25 do 30 kwietnia. Na szóstej edycji JazzArt Festival macie okazję posłuchać 12 koncertów, ale nie tylko. Festiwal kontynuuje swoje interdyscyplinarne podejście do jazzu, w związku z czym, podczas jego trwania możecie nie tylko posłuchać, ale także wziąć udział w dyskusjach, wystawach i pokazach filmowych. Więcej o JazzArt Festival przeczytacie TUTAJ.

Jazzart festival w katowicachźródło: Faceboom JazzArt Festival

#4

Nasza skóra po zimie bardzo często bywa przesuszona i potrzebuje więcej uwagi. Zdarza się, że nie wystarcza nam po prostu nasz ulubiony balsam i musimy sięgnąć po dodatkowe metody, aby poprawić nasz wygląd i samopoczucie. Jeśli zmagacie się z takim problemem, zajrzycie na stronę Skin Coach, której autorka, Bożena, w fachowy sposób podpowiada nam, co możemy zrobić, aby odpowiednio nawilżyć skórę.

Nawilżenie skóry po zimieźródło: Skin Coach

#5

Od 3 kwietnia w sklepach TK Maxx kupimy produkty pochodzące prosto z Ugandy. Co więcej decydując się na zakup któregoś z  przedmiotów pochodzących z tego kraju, wesprzemy ugandyjskie rodziny, dając możliwość posłania dzieci do szkół. W górskim regionie Ugandy, Rwenzori, działa ich bardzo niewiele, a te, które istnieją, są zwykle w bardzo złym stanie. Dodatkowo brakuje nauczycieli, książek, a klasy są zbyt liczne. Do sklepów trafiły piękne, ręcznie wykonane kosze, utkane z naturalnych, lokalnych materiałów, a także kawa, które kupując, pomożemy tamtejszym rodzinom.

Tk Maxx ugandaźródło: TK Maxx

 

Tk maxx ugandaźródło: TK Maxx

#6

Wojna domowa w Syrii i niewyobrażalny dramat ludzi z Alleppo sprawia, że wielu z nas nie chce przejść wobec tego tematu obojętnie, jednak oddaleni od tych spraw tysiące kilometrów, często nie bardzo wiemy, jak możemy pomóc. Okazję ku temu daje nam strona Niesmiertelni.swm.pl. Akcję możemy wesprzeć finansowo, ale też poprzez wystawienie na aukcji przedmiotów, licytowaniem rzeczy wystawionych przez innych, czy też zakupieniem płyty Nieśmiertelni, z której dochód ze sprzedaży zostanie przekazany ofiarom z tego syryjskiego miasta. Płytę możecie kupić TU. Artyści biorący udział w projekcie to między innymi: Muniek Staszczyk, Bracie Golec, Sebastian Karpiel-Bułecka czy Natalia Niemen. 16 kwietnia w Jedynce obejrzycie również koncert Nieśmiertelni. Warszawa – Aleppo, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory polskich wokalistów.

Niesmiertelni Aleppoźródło: Allegro.pl

#7

Czytaliście już książkę Sekretne życie drzew Petera Wohllebena? Jeśli nie gorąco Wam ją polecamy. Autor, leśniczy, opowiada nam w niej fascynujące historie o drzewach i ich tajemniczych zdolnościach. Przytaczając wyniki najnowszych badań naukowych oraz własne doświadczenia, snuje niesamowite, a czasem wręcz, zdawać by się mogło, niewiarygodne opowieści. Chcecie dowiedzieć się o drzewach, które troszczą się o własne potomstwo, pielęgnują chorych sąsiadów i doświadczają wrażeń, uczuć, a nawet pamiętają zdarzenia z własnego życia? W takim razie polecam tę pozycję.

sekretne życie drzew recenzjaźródło: Empik

Dziękuję za Twój komentarz.

5 komentarzy

 • comment-avatar
  Hania z HAART.pl 9 maja 2017 (14:15)

  Joanno, bardzo dziękuję za polecenie! Prawdziwa przyjemność :)
  Pozdrawiam

 • comment-avatar
  Gabi 30 kwietnia 2017 (22:21)

  Joasiu!
  Wspaniały blog!
  Rewelacyjne pomysły promujące JAKOŚĆ w każdej dziedzinie.
  Uwielbiam Cię odwiedzać i czytać, jestem z Tobą już kilka lat :)

  Zapraszam w swoje pastelove progi :)
  Pastelovemotyle.pl

 • comment-avatar
  BlackCat 16 kwietnia 2017 (18:46)

  Asiu przyjmij życzenia radosnych, wesołych Świąt Wielkanocnych, pokoju ducha, wiary w Boga i w ludzi. Umiejętności dostrzegania piękna tego świata i oczywiście wiary w Siebie i swoje możliwości.
  Dobrych i ciepłych chwil w gronie rodziny i przyjaciół oraz wesołego Alleluja!:-)

 • comment-avatar
  antonina 15 kwietnia 2017 (10:42)

  Zaczęłam właśnie czytać „Sekretne…” -zaskakujące opowieści, już inaczej spoglądam na las za oknem i wiekowe jabłonie po dawnych właścicielach działki.
  Serdeczności na Święta!!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.