DO KAWY #98 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #98 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Terry’ego Pratchetta znają na pewno wszyscy wielbiciele fantastyki. Przedstawiamy go jednak dzisiaj w wersji zabawnej i bardzo świątecznej. W swojej książce Sztuczna broda Świętego Mikołaja autor zamieścił jedenaście opowiadań, które przedstawiają Boże Narodzenie w mniej tradycyjny sposób. Niesamowite przygody rozbawią i będą idealnym prezentem pod choinkę. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

Od 28 do 30 grudnia trwać będzie w Toruniu VIII Festiwal Lulu, którego gospodarzem jest Mariusz Lubomski. Repertuar przygotowany przez artystę obejmuje występy jego oraz zaprzyjaźnionych, fascynujących go muzyków. W ciągu tych trzech dni odbędą się koncerty m.in. samego Mariusza Lubomskiego, Mirosława Czyżykiewicza, Magdy Umer, Bogdana Hołowni, zespołu Siostry Łotry oraz Katarzyny Groniec. Wszystkie informacje odnośnie biletów na festiwal znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: torun.pl

#3 Teatr/Kino

Jak dobrze pamiętacie przygody Dorotki z Czerwonymi Pantofelkami? Macie ochotę nieco je sobie odświeżyć? 22 grudnia na Dużej Scenie Teatru Miniatura w Gdańsku odbędzie się premiera Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Obejrzenie na żywo magicznej krainy marzeń będzie przyjemnym doświadczeniem zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Wszystkie szczegóły dostępne są TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Teatr Miniatura

#4 Miejsce z klimatem

Na warszawskim Żoliborzu znajduje się przepiękna Kawiarnia Fawory, która słynie z luźnej atmosfery i oryginalnych śniadań. Można tutaj spróbować wspaniałych przysmaków i wypić kawę w przyjemnej atmosferze, stworzonej dzięki ciekawemu wystrojowi wnętrz. Właściciele kawiarni cenią sobie szczególnie sztukę młodych artystów oraz nowatorskie rozwiązania.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook/Kawiarnia Fawory

#5 Miejsce w sieci

Często mamy ochotę zanurzyć się w odmętach Internetu w poszukiwaniu nowej muzyki, która wpasowałaby się idealnie w nasze gusta. Strona Gnoosic pozwala na odkrywanie nieznanych nam wcześniej artystów. Wystarczy wpisać nazwy swoich ulubionych zespołów i przekonać się co dobrego Gnoosic ma nam do zaoferowania.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Gnoosic

#6 Wydarzenie

Filmowy Bal Sylwestrowy urządzany w Hotelu Bellotto w Warszawie będzie w sam raz dla wszystkich, którzy pragną poczuć się jak na prawdziwej oscarowej gali. Motywem przewodnim będzie bowiem Hollywood, a przygotowane atrakcje utrzymane będą w klimacie filmowym. Na gości czeka zabawa przy muzyce zespołu The King’s Friends, konkurs na najlepsze przebranie oraz, przede wszystkim, świętowanie w hucznej atmosferze. TUTAJ znajdziecie wszystkie potrzebne informacje.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

#7 Relaks

Z pewnością nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wielką rolę grają książki we wczesnych latach rozwoju dzieci. Szczególnie te, które uzupełnione są o przemyślane i dobrze zaprojektowane ilustracje – jednocześnie uczące i bawiące. Do 3 lutego 2019 roku mamy możliwość obejrzenia wystawy AKUKU Polska ilustracja dla dzieci. Prezentowane są na niej dzieła 15 utalentowanych polskich rysowników. Wystawa znajduje się w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Więcej szczegółów odsyłamy Was TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 22 grudnia 2018 (17:38)

    Zaraz setna część! Już się nie mogę doczekać, co zmalujesz ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.