DO KAWY #23 – kino, lektura, pasja.

#1

Dzisiejsze polecania zaczynamy od książki, której autorzy obiecują nam, że uczynią nas mądrymi :) Może więc warto po nią sięgnąć? Thomas Gilovich i Lee Ross w „Najmądrzejszym w pokoju” prezentują najbardziej użyteczne odkrycia psychologii społecznej. Dlaczego ludzie działają w taki, czy inny sposób, jak możemy skutecznie wpłynąć na osoby, które są obecne w naszym życiu oraz jak nauczyć się lepiej rozumieć innych – to tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadają autorzy.

najmądrzejszy w pokoju recenzjaźródło: Empik

#2

Zostając w tematyce psychologicznej, polecamy Wam również bardzo ciekawy artykuł na blogu popularnonaukowym SWPS zatytułowany Wyśniona Baśń iPhona. Przeczytacie w nim o społecznym wymiarze użytkowaniu smartfonów, o tym, co ich pojawienie się zmieniło w naszym życiu, co nam daje, a co odbiera. Choć artykuł Jakuba Kusia dotyczy przede wszystkim iPhonów i tego, jak marka Apple stworzyła telefon marzeń i stale przyciąga rzesze fanów myślę, że wpis zainteresuje nie tylko jego użytkowników.

Społeczny wymiar użytkowania iphonaźródło: SWPS

#3

A teraz coś dla wszystkich, którzy odczuwają czasem spadek energii – czyli dla wszystkich ;) Na blogu Okiem Dietetyka przeczytacie o tym, jak w naturalny i skuteczny sposób poprawić swoje samopoczucie i znaleźć siłę na kolejne godziny. Viola wyjaśnia najpierw skąd się bierze energia w naszym ciele, jak ma się do tego dieta i jaki wpływ na nas ma kofeina. Na koniec znajdziemy tu 10 sposobów na to, aby podnieść poziom energii. Spróbujecie?

energiaźródło: Okiem dietetyka

#4

Już w niedzielę, 18 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się koncert zespołu Coldplay w ramach trasy A Head Full Of Dreams Tour. Dla fanów zespołu to z pewnością długo oczekiwana data. Jeśli nie macie jeszcze biletów, a chcielibyście się wybrać to przed Wami ostatnia szansa. Poniżej zapowiedź trasy w Europie.

 

#5

Zieleń to ostatnio bardzo popularny kolor we wnętrzach. Jeśli zastanawiacie się nad tym, żeby wprowadzić go do swoich domów, polecam Wam wpis na blogu Architekt na szpilkach, z którego dowiecie się, jak połączyć tę barwę z innymi kolorami. Na swojej stronie Kasia podpowiada nam, jakie odcienie zieleni najlepiej prezentują się z różnego koloru dodatkami. Zobaczycie również wiele świetnych inspiracji. W tej serii wpisów możecie poczytać także o połączeniach kolorystycznych z beżami oraz szarościami.

Jak łączyc kolor zielony z dodatkamiźródło: Architekt na szpilkach

#6

A może mamy również małych architektów wśród naszych dzieci? Na stronie Elle Decoration znajdziecie wybór najlepszych książek o architekturze dla najmłodszych. Wśród nich interesujące pozycje, które z pewnością mogą być ciekawą i pouczającą rozrywką dla całej rodziny.

Książki o architekturze dla dzieciźródło: Elle Decoration

 

#7

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, gdzie jechać na wakacje, a zastanawiacie się nad wypoczynkiem w Europie polecam Wam wpis na świetnym blogu Duże Podróże, o którym pisaliśmy Wam już wcześniej. Na stronie Aleksandry znajdziecie tym razem 10 pięknych miejsc, w których z pewnością spędzicie niezapomniane chwile.

najciekawsze miejsca na wakacje w europieźródło: Duże Podróże

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.

    This error message is only visible to WordPress admins

    Warning: The account for green.canoe needs to be reconnected.
    Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page