DO KAWY #23 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #23 – kino, lektura, pasja.

#1

Dzisiejsze polecania zaczynamy od książki, której autorzy obiecują nam, że uczynią nas mądrymi :) Może więc warto po nią sięgnąć? Thomas Gilovich i Lee Ross w „Najmądrzejszym w pokoju” prezentują najbardziej użyteczne odkrycia psychologii społecznej. Dlaczego ludzie działają w taki, czy inny sposób, jak możemy skutecznie wpłynąć na osoby, które są obecne w naszym życiu oraz jak nauczyć się lepiej rozumieć innych – to tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadają autorzy.

najmądrzejszy w pokoju recenzjaźródło: Empik

#2

Zostając w tematyce psychologicznej, polecamy Wam również bardzo ciekawy artykuł na blogu popularnonaukowym SWPS zatytułowany Wyśniona Baśń iPhona. Przeczytacie w nim o społecznym wymiarze użytkowaniu smartfonów, o tym, co ich pojawienie się zmieniło w naszym życiu, co nam daje, a co odbiera. Choć artykuł Jakuba Kusia dotyczy przede wszystkim iPhonów i tego, jak marka Apple stworzyła telefon marzeń i stale przyciąga rzesze fanów myślę, że wpis zainteresuje nie tylko jego użytkowników.

Społeczny wymiar użytkowania iphonaźródło: SWPS

#3

A teraz coś dla wszystkich, którzy odczuwają czasem spadek energii – czyli dla wszystkich ;) Na blogu Okiem Dietetyka przeczytacie o tym, jak w naturalny i skuteczny sposób poprawić swoje samopoczucie i znaleźć siłę na kolejne godziny. Viola wyjaśnia najpierw skąd się bierze energia w naszym ciele, jak ma się do tego dieta i jaki wpływ na nas ma kofeina. Na koniec znajdziemy tu 10 sposobów na to, aby podnieść poziom energii. Spróbujecie?

energiaźródło: Okiem dietetyka

#4

Już w niedzielę, 18 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się koncert zespołu Coldplay w ramach trasy A Head Full Of Dreams Tour. Dla fanów zespołu to z pewnością długo oczekiwana data. Jeśli nie macie jeszcze biletów, a chcielibyście się wybrać to przed Wami ostatnia szansa. Poniżej zapowiedź trasy w Europie.

 

#5

Zieleń to ostatnio bardzo popularny kolor we wnętrzach. Jeśli zastanawiacie się nad tym, żeby wprowadzić go do swoich domów, polecam Wam wpis na blogu Architekt na szpilkach, z którego dowiecie się, jak połączyć tę barwę z innymi kolorami. Na swojej stronie Kasia podpowiada nam, jakie odcienie zieleni najlepiej prezentują się z różnego koloru dodatkami. Zobaczycie również wiele świetnych inspiracji. W tej serii wpisów możecie poczytać także o połączeniach kolorystycznych z beżami oraz szarościami.

Jak łączyc kolor zielony z dodatkamiźródło: Architekt na szpilkach

#6

A może mamy również małych architektów wśród naszych dzieci? Na stronie Elle Decoration znajdziecie wybór najlepszych książek o architekturze dla najmłodszych. Wśród nich interesujące pozycje, które z pewnością mogą być ciekawą i pouczającą rozrywką dla całej rodziny.

Książki o architekturze dla dzieciźródło: Elle Decoration

 

#7

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście, gdzie jechać na wakacje, a zastanawiacie się nad wypoczynkiem w Europie polecam Wam wpis na świetnym blogu Duże Podróże, o którym pisaliśmy Wam już wcześniej. Na stronie Aleksandry znajdziecie tym razem 10 pięknych miejsc, w których z pewnością spędzicie niezapomniane chwile.

najciekawsze miejsca na wakacje w europieźródło: Duże Podróże

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.