DO KAWY #86 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #86 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dwoje historyków, Joseph i Frances Gies połączyli swoją wiedzę i umiejętności literackie, aby stworzyć dzieła pokazujące epokę średniowieczną w zupełnie innym świetle. Życie w średniowiecznym mieście to druga część trylogii, która tym razem obrazuje nam codzienność średniowiecznych mieszczan – jak mieszkali, jak biesiadowali oraz jakie były ich zwyczaje. Ta książka udowadnia, że nie były to wcale czasy ciemne i ponure, ale fascynujące i pełne wspaniałości kulturowych. Dostępna jest ona np. TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Hugh Coltman powraca z nowym albumem Who’s Happy?. Brytyjski muzyk jazzowy, mieszkający na stałe we Francji to były wokalista zespołu The Hoax grającego muzykę punk i rock. Po odkryciu nonszalanckiej formy muzyki jazzowej i swobodnych kompozycji, z którymi się ona wiąże, pozostał jej wierny aż do teraz. Teksty i kompozycje utworów są oryginalnymi dziełami artysty, a do ich nagrania zaprosił wielu innych utalentowanych muzyków. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

„Nikt nie upchnie Baby w kącie” to chyba jeden z najsłynniejszych cytatów filmowych, a przynajmniej jest on bardzo dobrze znany wielbicielom Dirty Dancing. Dla wszystkich chcących odświeżyć sobie historię dwójki zakochanych w sobie i w tańcu młodych ludzi, okaże się ciekawe przedstawienie Tribute to Dirty Dancing Music&Dance Show. Wydarzenie odbędzie się 6 listopada w Gdyni Arena. Na żywo będzie można usłyszeć kultowe utwory muzyczne z filmu oraz zobaczyć najpopularniejsze układy taneczne. Wszystkich chcących zakupić bilety odsyłamy TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: pomorskie.travel

#4 Miejsce z klimatem

L’Avion to wbrew pozorom nie jest restauracja francuska. Lokal znajduje się przy lotnisku w Gliwicach i serwuje tradycyjną kuchnię śląską. Jest to miejsce z klimatem, bardzo przyjemnym i idealnym na wesela i inne wyjątkowe okazje. Oprócz przysmaków Śląska rzeczą wartą uwagi jest oczywiście sam wystrój restauracji. Ciepłe odcienie drewna oraz przeszklone ściany i sufit pozwalają cieszyć się smakami dań w wyjątkowej atmosferze. Menu jest skromne, ale znajduje się w nim wszystko, czego trzeba, aby zadowolić każde podniebienie. Odsyłamy Was po więcej informacji TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: Facebook/Lavion.gliwice

#5 Miejsce w sieci

Modologia to blog o modzie podchodzący do tego tematu od nieco innej strony, tej bardziej teoretycznej i socjologicznej. To wyjątkowe miejsce z klimatem dla wszystkich, których interesuje historia mody, książki z nią związane oraz jakie znaczenie ma ona w życiu człowieka. Dominika Łukoszek dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i wiedzą – a ma jej sporo. Studiowała modologię, tworzy publikacje naukowe związane z jej profesją, traktujące zarówno o modzie polskiej jak i zagranicznej. Aktywny udział w konferencjach międzynarodowych i ciągłe śledzenie zmian na wybiegach czyni z niej prawdziwą specjalistkę w tej dziedzinie.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: modologia

#6 Wydarzenie

6 i 7 października odbędą się w Gdańsku Targi Kosmetyczne i Fryzjerskie URODA. Dla zainteresowanych przygotowano mnóstwo atrakcji, które dostarczy aż 350 marek i firm. W programie przewidywane są konkursy, seminaria, prezentacje kosmetyków i zabiegów, pokazy mistrzów fryzjerstwa, wizażu i stylizacji, ale przede wszystkim duża porcja inspiracji. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: Facebook

#7 Relax

7 października mieszkańcy Białegostoku będą mieli okazję spędzić niedzielny wieczór w rytmach muzyki folkowej zespołu BAJA. Czterej Panowie pochodzący z Podlasia poderwą wszystkich do tańca bałkańskimi rytmami z elementami jazzu i swinga. Przygotujcie się na niezapomnianą zabawę w PUBie 6-ścian. Szczegółowe informacje dostępne TUTAJ.

miejsce z klimatem Green Canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.