DO KAWY #103 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #103 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W styczniu na ekrany kin trafił film Mój piękny syn, za którego fabułą kryją się dwie książki napisane przez Nica Sheffa i Davida Sheffa. Obie przyjmują formę pamiętników – Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem opowiada o zmaganiach młodego chłopaka z uzależnieniem, a Mój piękny syn przedstawia tę samą historię z perspektywy ojca walczącego o odzyskanie syna. Te dwie historie są świadectwem ludzkiego cierpienia, słabości oraz lęku, ale przede wszystkim wzajemnej miłości, zrozumienia i siły woli. Książki znajdziecie np. TUTAJ i TUTAJ.

źródło: EmpikEmpik

#2 Muzyka

Glen Hansard wybiera się w kolejną trasę muzyczną wraz z zespołem. W maju w Warszawie odbędą się dwa koncerty, o których dajemy Wam znać teraz, ponieważ bilety nadal są dostępne w sprzedaży. Artystę możecie znać jako założyciela grupy The Frames oraz męską część duetu The Swell Season, stojącego za przepiękną ścieżką dźwiękową do filmu Once, w którym oboje zagrali również główne roleBilety na koncert 13 maja znajdziecie TUTAJ, a na 14 maja TUTAJ.

źródło: Biletomat.pl

#3 Teatr/Kino

Od 15 do 23 lutego będzie trwał w Krakowie Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy, podczas którego wystąpi 12 teatrów z różnych zakątków Europy. Głównym założeniem wydarzenia jest przedstawienie spektakli o szerokiej rozpiętości gatunkowej, dzięki którym widzowie mają możliwość poszerzenia horyzontów i zapoznania się z najróżniejszymi formami teatralnymi. Każde widowisko jest wyjątkowym doświadczeniem, które silnie oddziałuje na zmysły i zachęca do przeróżnych interpretacji. Program festiwalu wraz z dostępnymi biletami znajduje się TUTAJ.

źródło: Materia Prima

#4 Miejsce z klimatem

Hotel Stare Kino Cinema Residence w Łodzi to prawdziwe miejsce z klimatem, do tego filmowym. Powstał on w miejscu, gdzie w 1899 roku bracia Władysław i Antoni Krzemińscy założyli pierwsze stałe kino w Polsce. Oprócz wyjątkowych i przestronnych wnętrz inspirowanych największymi hitami kina polskiego i zagranicznego, w ofercie hotelu znajduje się równie pomysłowo zaaranżowana restauracja, galeria plakatu filmowego oraz sala kinowa z ciekawym repertuarem. Więcej szczegółów na temat hotelu Stare Kino znajdziecie TUTAJ.

źródło: Hotel Stare Kino

#5 Miejsce w sieci

Dużo z Was widziało zapewne w roku 2017 film Twój Vincent. Przy tworzeniu tej wspaniałej malarskiej animacji pracowało ponad 120 artystów z całego świata – w tym również wielu utalentowanych studentów polskich akademii sztuk pięknych. Oglądanie materiałów zza kulis projektu to świetny sposób na ponowne przeżycie filmowej przygody, dlatego polecamy Wam zajrzeć na stronę WePresent, gdzie znajdziecie artykuł przedstawiający proces powstawania animacji. Całość dostępna jest TUTAJ.

źródło: WePresent

#6 Wydarzenie

Aby zrozumieć dzieło sztuki na poziomie wyższym niż zmysłowy i uczuciowy, warto zasięgnąć porady znawcy, który interpretacją malarstwa, rzeźby i innych form sztuki zajmuje się na co dzień. Dla wszystkich spragnionych eksperckiej wiedzy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej organizuje spotkania w ramach cyklu Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw. Prowadzone są w każdy czwartek przez dwie opiekunki wystaw – Jolantę Woch i Aldonę Doliszną. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło: Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

#7 Relaks

Koncert mis tybetańskich – brzmi mistycznie, tajemniczo i pobudza wyobraźnię, prawda? Okazuje się, że pobudzić może jeszcze nasze zmysły i tym samym zrelaksować zarówno umysł, jak i ciało. 2 marca w Rzeszowie w kawiarni Niezła Sztuka będziemy mieli okazję posłuchać kompozycji muzycznych w wykonaniu Kasi Fiebiger, która fascynuje się muzykoterapią. Bilety na koncert lutowy wyprzedały się w mgnieniu oka, dlatego o kolejnym występie informujemy Was już teraz. Więcej informacji na jego temat znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook/Niezłasztukapl

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 26 stycznia 2019 (10:04)

    Widzę, że kultura cię pochłonęła w tym tygodniu ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.