DO KAWY #129 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #129 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Eric Emmanuel Schmitt opowiada historię odkrycia swojej prawdziwej pasji. Madame Pylinska i sekret Chopina to historia francuskiego pisarza, który miłość do literatury poznał dzięki muzyce oraz nauczycielce gry na pianinie Madame Pylinskiej. Pomogła mu dostrzec piękno otaczającego świata, które stało się jego inspiracją do pisania. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY książka GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

16 i 17 sierpnia Stocznia Gdańska stanie otworem przed fanami zróżnicowanej muzyki – nie tylko z Polski. W ramach Soundrive Fstival usłyszymy zespoły z wielu zakątków świata grające rocka, pop, folk, muzykę elektroniczną i wiele innych. Wszystkich artystów, którzy wystąpią w ciągu dwóch dni festiwalu oraz bilety na wydarzenie znajdziecie TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Facebook/Soundrive Festival

#3 Teatr/Kino

Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP ma charakter wędrowny. Spektakle artystów odbywają się codziennie w innej miejscowości, aby dotrzeć ze sztuką do szerokiego grona odbiorców. Różnorodny program festiwalu przyciąga widzów zarówno młodszych, jak i starszych, zapewniając wszystkim dobrą zabawę. Rozpiska miejscowości, w których będzie można obejrzeć wędrujących artystów, dostępna jest TUTAJ.

teatr GREEN CANOEźródło: Facebook/Międzynarodowy Festiwal Teatralny WERTEP

#4 Miejsce z klimatem

Folwark Jackowo na Kaszubach to klimatyczne miejsce z bogatą historią otoczone z każdej strony pięknem przyrody. Oprócz noclegu w ciszy i spokoju czekają tutaj na nas dodatkowe atrakcje na świeżym powietrzu takie, jak jazda konno, wycieczki rowerowe oraz spacery krajoznawcze. W jadalni z kolei zaskoczą nas pyszne, domowe dania, które nadadzą naszemu pobytowi wyjątkowego smaku. Więcej dowiecie się TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Folwark Jackowo

#5 Miejsce w sieci

Na blogu Jest Rudo Natalia opowiada o swoich prosty sposobach na wprowadzanie do codzienności idei zero waste – czy też less waste, jak sama lubi mówić. Kilka małych kroków w celu ochrony naszego domu, którym jest Ziemia, może zmienić dużo. Jeśli tylko każdy z nas spróbuje. Tekst przeczytacie TUTAJ.

DO KAWY zero waste GREEN CANOEźródło: Jest Rudo

#6 Wydarzenie

Język polski jest powodem do dumy dla każdego mieszkańca naszej ojczyzny, co od pięciu lat udowadniają organizatorzy Festiwalu Stolica Języka Polskiego. Odbywa się on Szczebrzeszynie – mieście o chyba najbardziej charakterystycznej dla mowy polskiej nazwie. Celem wydarzenia jest promocja języka polskiego oraz słowa pisanego, który pozwala opowiadać historie łączące ze sobą ludzi. Bogaty program festiwalu, który potrwa od 5 do 11 sierpnia, znajdziecie TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: Facebook/Festiwal Stolica Języka Polskiego

#7 Relaks

We Wrocławiu czeka na wszystkich relaks wręcz idealny na letni czas. Szczególnie ucieszą się wielbiciele słodkich przysmaków, ponieważ 27 i 28 lipca odbędzie się w mieście Festiwal Lodów. Będą podawane w przeróżnych smakach oraz formach, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Szczegóły wydarzenia dostępne są TUTAJ.

relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Festiwal Lodów

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Izabela 26 lipca 2019 (13:56)

    Dziękuję za polecenie Schmitta, to mój ukochany Pisarz. Polecam Noc ognia i Człowiek który widział więcej. Pozdrawiam serdecznie życząc wspaniałego dnia ?

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.