DO KAWY #158 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #158 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Czytając najnowszą książkę Claire L. Evans Pionierki Internetu poznajemy kobiety, które swoją niestrudzoną pracą przyczyniły się do powstania Internetu, jaki znamy dzisiaj. Bohaterkami opowieści są znane matematyczki, wynalazczynie i cyberaktywistki oraz ich osiągnięcia. Książkę znajdziecie TUTAJ.    

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego

#2 Muzyka

Niedawno ruszyła sprzedaż biletów na Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena – festiwal muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie. Tym razem potrwa on od 29 marca do 10 kwietnia. Szczegółowy program koncertów wraz z dostępnymi biletami można znaleźć TUTAJ.

muzyka GREEN CANOEźródło: Beethoven

#3 Teatr/Kino

Premiera fenomenalnego filmu koreańskiego Parasite miała miejsce we wrześniu ubiegłego roku, ale dzięki sławie, której przyniosły mu ostatnio rozdania Oscarów, dzieło Joon-ho Bonga możemy ponownie obejrzeć w kinach. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji, to koniecznie z niej skorzystajcie. Poniżej zwiastun filmu.

#4 Miejsce z klimatem

Dom Pod Klonem to pensjonat znajdujący się we wsi Giełczyn w województwie podlaskim. Malownicza przyroda otaczająca to miejsce nadaje się świetnie na wypoczynek z daleka od hałasu i niepokoju. Gospodarze zapraszają do siebie gości o każdej porze dnia i roku i oferują przestronne pokoje oraz pyszne, domowe jedzenie. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

pod klonem GREEN CANOEźródło: Dom Pod Klonem

#5 Miejsce w sieci

Na stronie magazynu Vogue znajdziemy artykuł poświęcony kolekcji mebli „Efflorescence” inspirowanej street artem autorstwa Virgila Abloha. Przeczytacie go TUTAJ. Czy taki wystrój wpasowałby się do Waszych wnętrz? Jak sądzicie?

vogue do kawy GREEN CANOEźródło: Vogue

#6 Wydarzenie

Przerób-My na wiosnę to festiwal rękodzieł, upcyklingu i dobrego designu. W sobotę 29 lutego w Warszawie będzie okazja do zobaczenia na żywo artystów tworzących ceramikę, biżuterię, modę, czy nawet dodatki do wnętrz. W trakcie wydarzenie będzie można też kupić wybrane produkty. Przygotowana zostanie również specjalna strefa Młodego Odkrywcy, w której dzieci zostaną zaproszone do wzięcia udziału w naukowych doświadczeniach. Wszystkie informacje dostępne są TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: Going.

#7 Relaks

W Gdyni 7 marca odbędzie się spotkanie pt. Inspiracja jest Kobietą. Z okazji święta kobiet odbędą się wykłady, panele dyskusyjne oraz dużo rozmów w babskim gronie:) Wszystko to, aby zainspirować kobiety się do działania i rozwoju. Wszystkie zainteresowane panie odsyłamy TUTAJ po więcej szczegółów.

relaks GREEN CANOEźródło: Facebook/Ciuciubabka

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    ada 21 lutego 2020 (11:58)

    Gdybym tylko mieszkała bliżej chętnie wzięłabym udział w tym spotkaniu kobiet.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.