DO KAWY #54 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #54 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasze dzisiejsze polecenia tradycyjnie już rozpoczynamy książką. Kudłata nauka. Mądrość w świecie zwierząt Matina Durrani i Liz Kalaugher to nie pierwsza pozycja przyrodnicza, o której piszemy Wam w naszym cyklu, jednak na nią również warto zwrócić uwagę, jeśli lubicie taką tematykę. Dzięki tej książce poznacie sztuczki stosowane przez zwierzęta, które od wieków zapewniają im przetrwanie. Autorzy przybliżają nam świat zwierząt, a także rządzące nim prawa i naukowo wyjaśniają wiele nieznanych dotąd prawd, które zaskakują i fascynują czytelnika.

kudłata nauka recenzjaźródło: Empik

#2

Źle rozpoczęty poniedziałek może rzutować na przebieg całego naszego tygodnia. Wiele osób nie przepada za tym dniem, dlatego tym bardziej może warto go trochę oswoić? Na blogu Simplife znajdziecie 9 sposobów na to, jak dobrze zacząć tydzień, aby nie ubiegł nam jedynie na odliczaniu dni do kolejnego weekendu.

źródło: Simplife

#3

Jeśli kochacie rośliny to mamy coś dla Was. W weekend 24 i 25 lutego macie okazję wziąć udział w pierwszym wydarzeniu z nowego cyklu targów – Flower&Local Market. W Hali Gwardii w Warszawie zakupicie rośliny, sukulenty, kaktusy, kwiaty cięte oraz roślinne dekoracje i artykuły pielęgnacyjne. Więcej informacji znajdziecie  TU.

flower i local market warszawa lutyźródło: Facebook

#4

Romantyczny film we dwoje w Walentynki to zawsze dobry pomysł! Jeśli szukacie odpowiedniego filmu do obejrzenia to z pomocą przychodzi Wam Joasia z bloga Wyrwane z Kontekstu. Znajdziecie u niej 15 tytułów, dzięki którym ciekawie spędzicie ten wieczór tylko we dwoje.

źródło: Wyrwane z kontekstu

#5

Także w Walentynki ukaże się pierwszy numer znanego na całym świecie magazynu o modzie i stylu życia Vouge. Poza tematami z dziedziny mody znajdziecie w nim sporo reportaży, wywiadów poświęconym kulturze czy sztuce.

źródło: Empik

#6

Temat jakości jest nam, jak wiecie wyjątkowo bliski. I nie mamy tu na myśli jedynie przedmiotów, jakimi warto się otaczać, ale przede wszystkim sposób życia, związany z docenianiem jakości w wielu jego sferach. Dlatego polecamy Wam tekst, który znajdziecie na blogu Volantfication – Jakość generuje jakość. Zobaczcie koniecznie, co na ten temat sądzi Michał, bo naszym zdaniem jest to bardzo wartościowy wpis.

źródło: Volantfication.pl

#7

Wracając jeszcze do tematu nachodzących Walentynek to na stronie 101 Countries Before 50 znajdziecie 6 najbardziej romantycznych miast w Europie. Kto wie, może jeszcze dacie radę spędzić ten dzień w którymś z nich? Jesteście ciekawi jakie to miejsca? Zobaczcie TUTAJ.

źródło: 101 Countries Before 50

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.