Mój letni ogród - KWITNĄCO I NATURALNIE - GREEN CANOE

Mój letni ogród – KWITNĄCO I NATURALNIE

Lato w pełni! W tym roku obdarowuje nas hojnie piękną pogodą. Cała przyroda kwitnie okazując wdzięcznie swoje najpiękniejsze walory. Tak przyjemna atmosfera zachęca nas do spędzania czasu na świeżym powietrzu – nad jeziorem, w parku, w lesie, w ogrodach odpoczywając i chłonąc ciepłe promienie świecącego słońca. Skoro mówimy już o ogrodach, to jest też inna forma zabawy pośród naszej zieleni, na którą możemy się zdecydować. Wszyscy ogrodziarze dumnie przechadzają się między grządkami podziwiając efekty swojej pracy. Nic tak nie poprawia samopoczucia jak kilka godzin pielęgnacji sadzonek, kwiatów, drzew i krzewów, aby móc zachwycać się nimi jeszcze bardziej. Latem szczególnie zasługują na naszą uwagę i troskę, ponieważ w tak gorące dni mają one swoje potrzeby. Najlepiej sprostać wymaganiom naszych roślin bacznie patrząc na ich potrzeby – woda, woda i jeszcze raz woda czyli podlewanie w tak gorący czas to podstawa. Ja nasz ogród dodatkowo zaopatruję jeszcze we wszelkiego rodzaju dobroczynne „wspomagacze” czyli po prostu nawozy, najczęściej stosując preparaty naturalne. Mój letni ogród w tym roku dzięki takiej dbałości przepięknie kwitnie. Opowiem dziś Wam o tym jak o niego dbam, właśnie z wykorzystaniem produktów naturalnych, które stosuję nie od dzisiaj, ale odkąd tylko pojawiły się w ofercie naszej marki ambasadorskiej-  Substral.  Zapraszamy na ogrodową przechadzkę i oczywiście do czytania:)


letni ogród Green Canoe

letni ogród Green Canoe

Letni ogród – ULUBIONE PRODUKTY I ICH ZASTOSOWANIE

Dwoma moimi faworytami w pielęgnacji roślin stały się: Pokrzywa Bio Kompleksowa Ochrona oraz Pokrzywa Bio Koncentrat Stymulator wzrostu, bez których letni ogród nie może się obejść. Ich cechą wspólną jest pokrzywa, która ma niesamowity wpływ na rozwój roślin. Pierwszy produkt powstał z procesów fermentacyjnych pokrzywy i stosowany jest do opryskiwania, w celu wzmocnienia kwiatów, warzyw i owoców. Ogranicza również występowanie chorób i owadów. Drugi z produktów przyczynia się do obfitego kwitnięcia i owocowania poprzez wzmocnienie rośliny, jej ukorzenienia i stymulację wzrostu. Przy regularnym opryskiwaniu widać wyraźne efekty.

letni ogród Green Canoe

 

I od razu wychwalę Nawóz Naturalny + Humus 2w1 – 100 % roślinny, który został już ze mną na stałe. Nie zawiera on żadnej chemii, składa się w całości z odpadów warzywnych, dzięki czemu jest bezpieczny dla roślin i świetnie przez nie przyswajany. Zwiększa poziom próchnicy w glebie, stabilizuje jej pH, stymuluje rozwój systemów korzeniowych i świetnie utrzymuje wilgoć. Brzmi świetnie, prawda? Wszystkie warzywa, owoce i kwiaty, które rosną na tym nawozie są bardzo urodziwe i pyszne. Jak tu go nie „kochać?:)” Do sadzenia nowych roślin wykorzystuję ZAWSZE Glinkę do sadzenia, która świetnie magazynuje wodę i składniki odżywcze. Dlatego jest idealna w tak gorące dni jak obecne. Najlepszy do uprawy, siewu i przesadzania ziół jest ten Humus do ziół. Zawiera dużo próchnicy, co wspiera kiełkowanie nasion. Od wiosny do późnego lata jest na stałe przeze mnie wykorzystywany.

letni ogród Green Canoe

letni ogród Green Canoe

letni ogród Green CanoeWszystkich, mających problemy z mszycami ucieszy istnienie tego produktu: Naturen Floris na mszyce. Działa wgłębnie, dlatego nie musimy koniecznie celować w sprawcę naszego problemu. Od czasu do czasu, kiedy sytuacja tego wymaga, zamieniam się w roślinnego doktora używając Maści ogrodniczej Lac Balsam. Ten środek na bazie naturalnych składników przeznaczony jest do zabezpieczania miejsc cięć i szczepień. Zabezpiecza przed chorobami róże oraz szlachetne odmiany roślin drzewiastych. Nie możemy przecież pozwolić, aby letni ogród cierpiał.

Jest jeszcze kilka produktów, które mogą Was zainteresować. Nawóz w płynie do Ziół i Pomidorów w płynie jest bardzo!!! wydajny i sprawi, że Wasze zioła i pomidory będą przepięknie rosnąć. Radivit – komposter przyśpiesza powstawanie kompostu dzięki naturalnym mikroorganizmom glebowym. Stosuje go z powodzeniem i każdemu z zaprzyjaźnionych ogrodników polecam z czystym sumieniem. Ostatni z preparatów nie jest może związany z pielęgnacją roślin, ale przyda się, jeśli macie problemy z mrówkami. Żel Na Mrówki możecie stosować wewnątrz domu i wokół niego. Preparat jest pochodzenia naturalnego, więc nie ma potrzeby martwić się zatruwaniem pomieszczeń.

Jak się miewają Wasze rośliny? Działacie już prężnie, aby letni ogród był prawdziwą sensacją tego sezonu?;) Trzymamy kciuki za waszą pracę! I pozdrawiamy  – oczywiście NATURALNIE ! :)

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Bartosz 21 sierpnia 2018 (13:45)

    Pięknie masz w ogrodzie, ja w tym roku miałem bardzo dużo warzyw szczególnie ogórków i pomidorów, hoduję troszkę , mimo iż większa część ogrodu to trawa i kwiaty:) Czekam na więcej postów z ogrodu, pozdrawiam.

  • comment-avatar
    Hania 31 lipca 2018 (13:54)

    Ja już długi czas walczę z mszycami. Może ten produkt pomoże

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.