Drewniane lampy do skandynawskiego wnętrza - moje wybory. - GREEN CANOE

Drewniane lampy do skandynawskiego wnętrza – moje wybory.

Bardzo dziękuję Wam za tak duże zainteresowanie i ilość komplementów dotyczących małej pracowni. Rzeczywiście – by z tak mikroskopijnego wnętrza wyczarować przyjazne miejsce do pracy, musiałam się trochę napracować. Ale udało się. Oczywiście posypała się lawina pytań o wszystkie akcesoria, najwięcej chyba o oświetlenie, więc dzisiejszy post dotyczył będzie będzie lamp. finja

Ale by nie ograniczać się jedynie do naszej pracowni,  czy też do tej jednej serii pokażę Wam jeszcze inne drewniane lampy, które rozważałam odnośnie tego pokoju. Finalnie do pracowni wybrałam kolekcję Finja :), o bardzo lekkiej formie i z ciekawym abażurem, który mimo geometrycznego „połamania” wprowadza do wnętrza harmonijny klimat. Z tego choćby względu, że motyw ten powtarza się – przy lampie wiszącej czy małej lampce postawionej na komodzie. Wiem już od naszych czytelników, że gdy tylko pokazałam na GC sesję z pracowni – od razu kilka osób nie czekając nawet na moja odpowiedź, znalazło lampy Finja w internecie i że macie je już u siebie:). Nie dziwię się – są naprawdę bardzo urokliwe i mimo skandynawskiego charakteru wprowadzają bardzo ciepły nastrój – osobiście polubiłam je od pierwszego „wejrzenia”. Ta lampa podłogowa ma jeszcze jedną ważną dla mnie cechę – nie jest zbyt duża. Co w przypadku maleńkich pomieszczeń ma kluczowe znaczenie. Spójrzcie: w tak nieustawnym i mikro małym pomieszczeniu nie dość , że lampa się zmieściła, to tak naprawdę – nie przytłacza przestrzeni – jest zgrabna, proporcjonalna i lekka w odbiorze. I LOVE IT :)

green-canoe-jak-optycznie-powiekszyc-przestrzen

skandynawskie-lampy-finja-lampka-na-komode-spotlight-greencanoe

skandynawskie-lampy-pracownia-na-poddaszu

skandynawska-lampa-green-canoe-finja

Z propozycji, które bazują na drewnie spodobały mi się jeszcze te serie:  Kazuki wood, która kojarzy mi się z origami i również przywołuje jakieś geometryczne skojarzenia, i przestrzenne formy. Spójrzcie jeszcze na odmienne w stylu, ale również bardzo ciekawe w stylu lampy Trigonon, czy też Trongo – świetnie pasujące do skandynawskich wnętrz.

lampy-spotlight-skandynawskie-wood

Nie wiem czy pamiętacie, ale kilka miesięcy temu pokazywałam również jeszcze jedną, tym razem podłogową lampę Konan, dokładnie TUTAJ. Także ciekawa wizualnie lampa. To jest większa propozycja od lamp Finja i wykorzystałam ją w innej części domu.

salon-w-bieli

Drewno w skandynawskich wnętrzach to praktycznie podstawa jakiejkolwiek aranżacji. Poza meblami, akcesoriami dekoracyjnymi czy też generalnie elementami wyposażenia, bardzo często stosuje się je również w oświetleniu – i myślę, że ten trend utrzyma się na całym świecie bardzo długo. Bo tak naprawdę – gdzieś podświadomie człowiek cały czas szuka kontaktu ze swoim naturalnym środowiskiem:)

Z naszej pracowni mamy przepiękny widok z okien – na otaczający nas las. Drewno w środku, drzewa na zewnątrz, niebo nad głowami…nie znam lepszych warunków do pracy:)

Dziękuję za Twój komentarz.

3 komentarze

 • comment-avatar
  Agata 29 listopada 2016 (21:10)

  Lampki bardzo w moim stylu, co więcej bardzo podobna tylko mniejszą udało mi się za parę groszy dorwać w pepco, aż żałuję, że nie kupiłam drugiej :)

 • comment-avatar
  Anna 29 listopada 2016 (18:07)

  Czasami śni mi się po nocach, że wpada do mnie ekipa co się zowie i totalnie odmienia mój dom pełen starych rozwiązań, niefunkcjonalnych mebli i wszechobecnego brązu. Może kiedyś marzenie się spełni i jakaś większa kasa wpadnie :)

 • comment-avatar
  Marysia 29 listopada 2016 (14:59)

  Ja poprosiłam już świętego Mikołaja o jedną drewnianą lampkę do czytania :). U mnie bez drewna ani rusz!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.