DO KAWY #105 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #105 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Książka Rok w ogrodzie sprawi, że zachwycimy się ogrodami równie mocno jak jej autor. Dan Pearson to brytyjski architekt pejzażu i ogrodnik, który z niesamowitą energią i entuzjazmem opowiada o własnym gospodarstwie i przygodach z naturą. Poza własnymi doświadczeniami, w swojej książce dzieli się także przydatnymi poradami dotyczącymi zakładania ogrodu – małego, przydomowego oraz dużego, z prawdziwego zdarzenia. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#2 Muzyka

W Walentynki zakochacie się w nauce. Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni organizuje spotkanie Naukowe Love Muzycznie, podczas którego usłyszymy muzykę w inny sposób niż zwykle. Dzięki oryginalnym koncertom, ciekawym warsztatom i wykładom poznamy dźwięk i instrumenty od naukowej strony oraz dowiemy się czego, oprócz kreatywności, wymaga tworzenie muzyki. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Centrum Nauki EXPERYMENT

#3 Teatr/Kino

Wieczór walentynkowy w Teatrze WARSawy to idealna propozycja dla miłośników dużej sceny. 14 lutego zaprezentowana zostanie wielokrotnie nagradzana inscenizacja powieści Philipa Rotha Kompleks Portnoya w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka. W latach 70. powieść tę uznano za manifest ówczesnego pokolenia amerykańskiego. Sztuka dzisiaj zachwyca i zdecydowanie warta jest zobaczenia. Bilety na spektakle dostępne są TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Teatr WARSawy

#4 Miejsce z klimatem

Restauracja łącząca włoską kuchnię i domową atmosferę. Tak właśnie można określić Zielony Rower w Sandomierzu. Jest to nie tylko miejsce, w którym całą rodziną zjemy pyszną pizze, a dzieci spędzą miło czas na atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich, ale również idealny lokal na romantyczną kolację we dwoje. Więcej informacji o restauracji, wraz z menu znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Zielony Rower

#5 Miejsce w sieci

Jak mężczyzna kocha kobietę – ten artykuł zainteresuje wiele naszych czytelniczek. Psycholog z Uniwersytetu SWPS dr Bartosz Zalewski pisze o tym, czego kobiety oczekują w związkach od mężczyzn i o tym, jak własne potrzeby i odczucia wpływają na sposób okazywania sobie uczuć. Miłość to nie tylko emocje, to również psychologia, dlatego wszystkich zainteresowanych odsyłamy do artykułu TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

#6 Wydarzenie

W ramach 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską Japan Foundation, Ambasada Japonii i Centrum Kultury ZAMEK organizują przegląd filmowy pt. Nieznane oblicza Japonii. 15, 16 i 17 lutego będziemy mieli okazję zobaczyć w Kinie Pałacowym w Poznaniu ciekawe japońskie produkcje kinowe. Repertuar będzie tak różnorodny, aby zainteresował każdego odbiorcę. Szczegóły programu znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Kino Pałacowe

#7 Relaks

Oddychanie to coś więcej niż bezwarunkowy odruch. Osoby doświadczone w ćwiczeniach oddechowych potrafią uspokoić umysł i ciało, zrelaksować się i pozbyć męczącego stresu. Zalet tej praktyki jest naprawdę wiele, dlatego dla wszystkich zainteresowanych jej zgłębianiem organizowane są warsztaty Ceremonia Oddechu. Odbędą się one 16 lutego w Krakowie w Ogrodzie Harmonii. Chętni do wzięcia udziału w spotkaniu mogą zapisywać się TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Breath Ceremony

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 12 lutego 2019 (18:34)

    Jak bardzo potrzebowałam artykułu o miłości na Walentynki to sobie nie wyobrażasz ;) I dziękuję, że mi go dałaś :D

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.