DO KAWY #79 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #79 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Spiżarnia wegańska. Sztuka przygotowywania wegańskich kremów, sosów, lodów i zastępników mięsa Miyoko Schinner doczekała się polskiego wydania. Książka zainteresuje osoby, które stosują dietę wegańską ze względu na przekonania oraz przyczyny zdrowotne. Jest to nieprawda, że brak mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego w codziennym menu musi oznaczać nudę i spożywanie jedynie surowych warzyw i owoców. Z odrobiną kreatywności, chęci i dobrych przepisów możemy stworzyć przepyszne dania i raz na zawsze pożegnać tęsknotę za golonką, czy żółtym serem. Zainteresowani znajdą książkę np. TUTAJ.

do kawy kino Green Canoeźródło: Merlin.pl

#2 Muzyka

Słowo „niepodległa” wskazuje na charakter programu 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Chopin i jego Europa. Chopin i Paderewski to dwaj bardzo ważni dla polskiej kultury twórcy, których działalność przyczyniła się do odzyskania niepodległej Polski. Jest to tematyka w sam raz na rok 2018, będący Rokiem Jubileuszu Stulecia Niepodległości. Wystąpią utalentowani wirtuozi grający utwory bogatego dorobku muzyki polskiej czasów rozbiorów XIX w. oraz tej wieku XX i XXI. Koncerty odbędą się w Warszawie na Sali Koncertowej i Kameralnej Filharmonii Narodowej, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz w Domu Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli. Festiwal rozpocznie się 9 sierpnia, a zakończy 31 sierpnia.

do kawy kino Green Canoeźródło: Warsawnow!

#3 Teatr/Kino

Trzy poznańskie kina – Muza, Rialto i Pałacowe – łączą się, aby ponownie zorganizować wydarzenie pt. Nic Się Tu Nie Dzieje. W jego ramach widzowie mają okazję zobaczyć pokazy filmowe z muzyką graną na żywo oraz maratony i przedpremiery filmowe. Na tych, którzy zdecydują się zjawić czekają również różne ciekawe warsztaty tematyczne. Lato w Poznaniu od 10 do 14 sierpnia na pewno nie będzie nudne:) Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

do kawy kino Green Canoeźródło: Nic Się Tu Nie Dzieje

#4 Miejsce z klimatem

Kino pojawia się dzisiaj nie raz, ale dwa razy. Miejsce z klimatem to Kino Chmurka, które zajmuje się organizacją różnej maści wydarzeń: pokazów filmowych, transmisji sportowych, imprez integracyjnych, prywatnych seansów i wiele innych. Plenerowe kino może być główną atrakcją, albo tylko dodatkiem. Dobry film na świeżym powietrzu z wielkim ekranem, znakomitym nagłośnieniem i, oczywiście, popcornem to świetny sposób na spędzenie czasu. Po więcej informacji na temat organizacji i oferty Kina Chmurka zapraszamy was TUTAJ.

do kawy kino Green Canoeźródło: Facebook/KinoChmurka

#5 Miejsce w sieci

Rozmowwa to dość świeży i niezwykle ciekawy projekt, którego ideą jest rozmowa z Warszawiakami i portretowanie ich. Na stronie znajdziemy wywiady przeprowadzone z ciekawymi ludźmi z Warszawy – artystami, muzykami, założycielami własnych firm – tworzącymi i chcącymi podzielić się swoją działalnością z czytelnikami. Dzięki temu projektowi mamy okazję odkryć nowe, niezwykle kreatywne osoby, zapoznać się z ich historią, inspiracjami oraz twórczością i może zostać z nimi na dłużej.

do kawy kino Green Canoeźródło: Facebook/Rozmowwa

#6 Wydarzenie

Do 6 sierpnia możemy obejrzeć jeszcze wystawę Magdaleny Jankowskiej pt. Spojrzenia w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu przygotowała cykl dużych formatów inspirowanych motywami morskimi. Zimna kolorystyka muskana pociągnięciami ciepłych barw świetnie oddaje nastrój letnio-wakacyjny. Artystka znana jest głównie z realizacji muralu Mewy Origami na ścianie starego budynku przy ul. Bohaterów Monte Cassino w Sopocie.

do kawy kino Green Canoeźródło: Facebook

#7 Relaks

12 sierpnia zacznie się cykl niedzielnych spotkań w ramach Targu Lokalnych i Naturalnych Produktów w Poznaniu. Czekają na nas kiermasze ekologicznych mydeł, olejów i żywności oraz różnych dodatków wykonywanych ręcznie z naturalnych materiałów. Oprócz tego odbędą się warsztaty naturalnych kosmetyków, szydełkowania, decoupage, filcowania, krawieckie, upcyclingowe, kulinarne i mydełek glicerynowych dla dzieci. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

do kawy kino Green Canoeźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.