Ogród START - wysiewamy rośliny - GREEN CANOE

Ogród START – wysiewamy rośliny

Pogoda na zewnątrz aż budzi do życia, nie tylko przyrodę, ale nas również! Wiosna to czas, kiedy wysiewamy rośliny. Tylko jakie? Odpowiedzią na to pytanie zajmiemy się dzisiaj, jako że jest wśród Was wielu wielbicieli ogrodów i naszych porad dotyczących ich prowadzenia. Przedstawimy Wam swego rodzaju kwietniowy terminarz siania roślin, więc jeśli macie ochotę podziałać razem z nami, to zapraszamy do czytania i wysiewania.


Wysiewamy rośliny Green Canoe

Jak wysiewamy rośliny?

Zacznijmy od podstawowej rzeczy, która dla wielu osób może być dość trudna. O tym jak wysiewamy rośliny możecie przeczytać na naszym blogu TUTAJ. W tym poście znajdziecie szczegółową instrukcję, która poprowadzi Was przez ten pozornie skomplikowany proces powolutku, krok po kroku. Najważniejsze, abyście dobrali odpowiednią ziemię, dbali o nasłonecznienie Waszych sadzonek i NAJWAŻNIEJSZE, nie zapominali o ich regularnym nawadnianiu. Nie chcemy przecież, aby nasze roślinki zmarnowały się zanim jeszcze na dobre zdążą się rozwinąć:)

Wysiewamy rośliny Green Canoe

1. Wysiewamy rośliny – WARZYWA

Warzywa, które wysiewamy coraz częściej marząc, aby rosły piękne, dorodne i jak najzdrowsze:) to świetna kontrpropozycja dla masowych produkcji z hipermarketów. Jeśli macie ochotę dołączyć do naszego zielonego klubu, nic prostszego – kupcie jedynie nasiona. W pierwszej połowie kwietnia zabieramy się za siew bobu i grochu, które będą gotowe do zbioru w czerwcu i lipcu oraz pasternaku (gotowy do zbioru w październiku) i cebuli (zbieramy późnym latem).

Więcej warzyw można posadzić w drugiej połowie miesiąca. Będą to kalafior, por, brukiew i skorzonera, których zbiór będzie możliwy pod koniec lata i jesienią.

Natomiast przez cały miesiąc do sadzenia idealne są szpinak i koper – zbierzecie je późną wiosną, kalarepa i rzodkiewka – zbierane przez całe lato, marchew i sałata – dostępne będą przez całe lato i początek jesieni oraz brokuł, którego czas zbioru przypada na jesień.

Wysiewamy rośliny Green Canoe

2. Wysiewamy rośliny – ZIOŁA

W kwietniu możemy wysiać również wszystkie zioła. Dobrze jest wyznaczyć w ogrodzie lub na tarasie oddzielne miejsce na zielnik. Może to być nawet obok niektórych warzyw – np. szałwia wpływa pozytywnie na wzrost marchwi i kapusty. W kwietniu wysiewamy nasze ulubione zioła, by cieszyć się nimi już w czerwcu. Na początku czerwca gotowa do zbioru będzie na pewno wspomniana wcześniej szałwia lekarska. Latem zbieramy zasiane w kwietniu kolendrę, rumianek, cząber i majeranek. Od lipca do końca października dostępny będzie lubczyk ogrodowy. Jeśli mamy miętę, to koniecznie zbieramy ją przed kwitnieniem. Kwiecień to także dobry miesiąc na wysianie kminku, który zbierać będziemy mogli latem, ale dopiero następnego roku.

Wysiewamy rośliny Green Canoe

3. Wysiewamy rośliny – KWIATY

Wśród roślin wysiewanych w kwietniu znajduje się sporo kwiatów ozdobnych. Każdy, kto się na nie zdecyduje będzie miał latem i jesienią ogród emanujący pięknymi, intensywnymi barwami. Cudownie! Jakie to mogą być kwiaty? Np. chabry, aksamitki, słoneczniki, dimorfoteki, nagietki, łubiny, szarłaty, cynie, wilce czy kosmosy. Wszystkie są śliczne i bardzo kolorowe. Wybieramy je oczywiście zgodnie z naszym upodobaniem i eksperymentujemy śmiało z ich układem w ogródku. Pierwszych efektów możemy spodziewać się w czerwcu i lipcu. Wtedy powinny zakwitać.

Wysiewamy rośliny Green Canoe


Ciekawi jesteśmy, które rośliny lubicie najbardziej i jakich macie najwięcej – na swoich balkonach, tarasach czy w ogrodach. Tym z Was, którzy swoją przygodę z „zielonym” dopiero zaczynają, pozdrawiamy serdecznie, mając nadzieję, że z naszymi poradami sianie nie będzie sprawiało Wam już żadnych problemów. Zachęcamy Was do urozmaicania swoich ogrodów oraz zakładania nowych, jeśli jeszcze żadnego nie posiadacie, a macie taką możliwość. POWODZENIA!

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Dekolo 19 kwietnia 2018 (13:13)

    Zielnik jest świetną opcją. Bardzo polecam każdemu! :P

  • comment-avatar
    McDulka 18 kwietnia 2018 (10:33)

    alez to pieknie wyglada! ja mam troche inny kalendarz wysiewania, bo mieszkam w Hiszpanii. w tym roku w koncu moglam zorganziowac mini-ogrodek na balkonie. mam nadzieje, ze wszytsko pieknie bedzie w nim roslo :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.