DO KAWY #235 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #235 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Piątkowe DO KAWY rozpoczynamy dziś książką, po którą powinien sięgnąć każdy, kto czuje się zmęczony technologią. Wszyscy bowiem jesteśmy codziennie „atakowani” informacjami, dźwiękami i obrazami, które wpływają niekorzystnie na nasz mózg. Dr Anders Hansen, szwedzki psychiatra, który jest autorem książki, na podstawie wielu badań pokazuje, jak destrukcyjnie na nasz mózg wpływa codzienne, niekontrolowane korzystanie z technologii. Jak używać internetu, aby nam pomagał, a nie był źródłem lęku i frustracji. Bardzo polecamy.

źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Nula Stankiewicz to artystka, znana głównie w kręgach piosenki literackiej. Jej bardzo aksamitny i zmysłowy głos bardzo szybko  wpada w ucho . Jej najnowsza płyta pt. „Śpiewam” to połączenie tekstów Janusza Strobla, delikatnego głosu artystki zamknięta w klimatycznych aranżacjach. Płyta idealna na wiosenne i letnie popołudnia oraz wieczory. Polecamy.

źródło: empik.com

 

#3 Teatr/ kino

Dziś zapraszamy Was do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Gdybym Cię nie poznał”. Jest to wyjątkowa opowieść o miłości, stracie oraz o tym , co w życiu jest nam pisane.  Pogrążony po stracie żony Eduardo stara się zapaść w sen i wyśnić swoją alternatywną, szczęśliwą, wersje życia. Czy przeznaczenie można zmienić? Sztukę można zobaczyć 8-9 marca o godzinie 19:00. Więcej informacji oraz bilety znajdziecie TUTAJ. 

źródło:www.wspolczesny.pl

 

#4 Miejsce z klimatem

Z czym kojarzy się Wam Gdańsk? Macie swoje ulubione miejsca, ulice? My kochamy ulicę Mariacką. Ma niesamowity klimat, zwłaszcza w letnie wieczory. Jest jeszcze jeden powód- mieści się właśnie tam Drukarnia Cafe. Jest to nie tylko kawiarnia z przepyszną kawą, ale także miejsce, w którym spotyka się sztuka, design oraz wspaniali ludzie. To miejsc ma mnóstwo dobrej energii…no i kawy. Polecamy z całego serca.

źródło:facebook/DrukarniaCafe

#5 Miejsce w sieci

Wojna na Ukrainie i stres z nią związany sprawia, że czujemy się źle. W jeszcze trudniejszej sytuacji są dzieci, które są obok nas, często widzą i czują, że coś się dzieje, ale nie wiedzą co. Jak z nimi rozmawiać? Jak tłumaczyć trudne tematu nie wywołując w nich ogromnego lęku.  Na stronie oraz facebook’u  Centrum Terapii Dialog znajdziemy wiele ciekawych i wartościowych treści, a także darmowe webinary, które pomogą nam w tym bardzo trudnym czasie. Polecamy.

źródło:facebook/CentrumTerapiiDialog

 

#6 Relaks

Ostatni czas nie jest dla nas łatwy. Żyjemy w ciągłym stresie i niepewności. Musimy koniecznie o siebie zadbać i regularnie „zdejmować” z siebie stres i złe myśli, które się gromadzą. Relaks to przede wszystkim spokojny i świadomy oddech. Znacie metodę oddychania pudełkowego („box breathing”)? Została stworzona dla amerykańskich policjantów i żołnierzy, którzy przebywali w silnym stresie. Dziś możecie także jej spróbować. Poniżej krótki, instruktażowy film o tej prostej, lecz bardzo skutecznej metodzie.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.