DO KAWY #80 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #80 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Żadne rekomendacje DO KAWY nie obejdą się bez dobrej lektury. Ewa Wojtowicz, autorka profilów Roślinny Patrol na Facebooku i Instagramie napisała książkę pt. Roślinny Patrol. Sadź, pielęgnuj i patrz, jak rośnie!, w której opisuje swoje doświadczenia kilkuletniej pracy z roślinami. Jeżeli potrzebujecie pomocy przy opiece nad własnymi doniczkowymi przyjaciółmi, to ta pozycja może okazać się dla Was bardzo przydatna. Roślinny Patrol podpowie Wam w jaki sposób najlepiej dbać o poszczególne gatunki i przedstawi Wam tajniki wiedzy o roślinach, która do tej pory wydawała się tajemna. Książkę będziecie mogli nabyć TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

W ostatni weekend wakacji 31 sierpnia we Wrocławiu, w Centrum Historii Zajezdnia odbędzie cię, tradycyjnie, wROCK for Freedom – Legendy Rocka. Głównym zespołem koncertującym będzie Apocalyptica, którego fani będą mieli okazję usłyszeć utwory z legendarnego albumu z 2016 roku. Na scenie wystąpią również dwa polski zespoły: Luxtorpeda i Illusion. Jest to nie lada gratka dla fanów połączenia cięższych brzmień z muzyką klasyczną. Bilety dostępne TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: KupBilecik

#3 Teatr/Kino

18 sierpnia w ramach Letnich powtórek MET Opery, będziemy mieli okazję obejrzeć arcydzieło Piotra Czajkowskiego Eugeniusz Oniegin. Sceny liryczne Czajkowskiego oparte są na poezji znakomitego rosyjskiego poety romantyzmu Aleksandra Puszkina. Eugeniusz Oniegin przedstawia historię Tatiany i Onieginiego. Tatiana zakochuje się w mężczyźnie, a ten odrzuca jej miłość. Kiedy po latach Oniegin uświadamia sobie, że jednak kocha Tatianę, jest już za późno. Jego ukochana okazuje się być żoną księcia Griemina i mimo, że nadal skrywa w sercu uczucia do Oniegina, pozostaje wierna mężowi. Operę będzie można zobaczyć w Kinie Pałacowym w Poznaniu. Bilety znajdziecie TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Bilety24

#4 Miejsce z klimatem

Jeżeli szukacie odpowiedniego i zarazem klimatycznego miejsca na urządzenie warsztatów, spotkań czy występów scenicznych to musicie poznać Stodołę u Jojo. Jest ona pięknie urządzona. Dekorują ją różne przykuwające wzrok przedmioty przywiezione z podróży po całym świecie, co nadaje jej wyjątkowego charakteru. Stodoła znajduje się we wsi Rzepiska w powiecie tatrzańskim, więc dodatkowo można liczyć na cudowne widoki. Zajrzyjcie na stronę internetową TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Stodoła u Jojo

#5 Miejsce w sieci

Takie rekomendacje DO KAWY jak Co Dziś Zjem Na Śniadanie są idealne ze względu na swoją tematykę. Marta Greber dzieli się na swoim blogu smakowitymi przepisami oraz recenzjami miejsc w Barcelonie, Berlinie i innych miastach, w których można zamówić najlepsze jedzenie. Co Dziś Zjem Na Śniadanie spodoba się Wam również ze względu na oprawę graficzną. Zdjęcia świetnej jakości, przemyślane, z dobrymi kadrami wprost zachęcają do odwiedzenia pokazywanych miejsc i spróbowania przepysznych dań.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Co Dziś Zjem Na Śniadanie

#6 Wydarzenie

Od 15 do 19 sierpnia trwać będzie XXIV Święto Ceramiki w Bolesławcu. Są to jedne z największych targów ceramiki w Europie skupiające w jednym miejscu miłośników ręcznie wykonywanych naczyń, dekoracji i wzorów. Będzie można przechadzać się po stoiskach wystawców sprzedających wyroby ceramiczne z Polski i nie tylko. Poza tym organizowane będą warsztaty, na których każdy będzie mógł spróbować swoich sił z naczyniami glinianymi i ceramicznymi. Do tego dodajmy masę koncertów, punkty gastronomiczne, zabawy dla dzieci oraz wybory miss i mistera Bolesławieckiego Święta Ceramiki i mamy niezapomnianą, kilkudniową zabawę. Całe świętowanie rozpocznie tradycyjna parada artystów, muzyków, tancerzy i akrobatów. Dokładne informacje znajdziecie TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Święto Ceramiki

#7 Relaks

Po raz drugi zawita do Trójmiasta Veganmania – największa w Polsce impreza promująca roślinną dietę. Nie tylko uda nam się skosztować wegańskiego jedzenia serwowanego przez restauracje z całej Polski, ale również kupić np. nietestowane na zwierzętach kosmetyki. Odbędą się także ciekawe wykłady i spotkania związane z tematyką imprezy. Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu Veganmania Gdańsk 2018 zajrzyjcie TUTAJ.

rekomendacje do kawy Green Canoeźródło: Going.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.