DO KAWY #41 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #41 – kino, lektura, pasja.

#1

Lubicie spoglądać w gwiazdy? Nocne niebo jest fascynujące, a tajemnice Wszechświata, jakie się w sobie kryje stanowią zagadkę dla wielu z nas. Kiedy jednak sięgamy po książkę lub inne źródła szukając odpowiedzi na nurtujące nas pytania z nim związane,  często niewiele rozumiemy z naukowego języka którym opisane są zagadki Wszechświata. Autor książki, którą Wam dziś polecamy, Christophe Galfard, uczeń samego Stephena Hawkinga, odpowiada nam na wiele pytań i zabiera w niesamowita podróż, podczas której odkryjemy piękno Wszechświata.

źródło: Empik

#2

Jeszcze do końca tego weekendu macie okazję wziąć udział w Festiwalu Conrada i Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Podczas ich trwania możemy wziąć udział w spotkaniach autorskich, debatach, wykładach czy warsztatach. A jeśli mieszkacie na Śląsku to dla Was również mamy dobrą wiadomość. Od 10 do 12 listopada odbędą się Śląskie Targi Książki. Gościem Honorowym trzeciej edycji targów będą Węgry, a prezentacja węgierskiej kultury i literatury zajmie w tym roku szczególne miejsce.

źródło: Targi Książki w Krakowie

#3

Jeśli w związku z trwającą jesienią czujecie spadek formy, a Wasze nastawienie wymaga zdecydowanej poprawy, zajrzyjcie na stronę Zwierciadła i poczytajcie o włoskiej filozofii życia. Co sprawia, że kojarzymy Włochów z zawsze uśmiechniętymi, rozrywkowymi ludźmi? Przeczytajcie TUTAJ.

źródło: Zwierciadło.pl

#4

W lipcu weszły nowe przepisy dotyczące segregacji śmieci. W związku z tym wiele osób może mieć różne problemy i pytania. Dzięki blogowi Ulica Ekologiczna trafiliśmy na świetna publikację, wyjaśniającą wątpliwości związane z tematem segregacji odpadów. Znajdziecie w niej nie tylko informacje na temat tego, jak prawidłowo sortować śmieci i dlaczego warto to robić, ale również wiele cennych porad ułatwiających tę czynność w naszych domach. Publikację przygotowaną przez Steny Recycling, Ikea oraz magazyn „Cztery Kąty” znajdziecie TU.

źródło: Ulica ekologiczna

#5

Wszystkim, którzy lubią być dobrze zorganizowani i chcą oszczędzić trochę czasu, jaki poświęcamy zwykle na zakupy i zastanawianie się nad tym, co dziś zrobić na obiad, polecamy nowy wpis na blogu Worqshop. Na stronie Kasi zobaczycie, jak planowanie posiłków na cały tydzień może usprawnić zakupy i nie tracić przy tym zbyt dużo cennego dla nas czasu.

źródło: Worqshop

#6

Dynia to królowa polskich stołów na jesieni. Jeśli nie do końca jesteście do niej przekonani to polecam Wam przeczytać wpis   Marty na blogu Pani Woźna, która podaje aż 12 powodów, dla których warto jeść dynię. Dodatkowo znajdziecie tu przepis na pyszną zupę.

źródło: Pani Woźna

#7

Na koniec coś dla wielbicieli przyrody. Na stronie Lasów Państwowych znajdziecie bezpłatny magazyn skierowany do wszystkich przyjaciół lasu. Możecie go czytać całkowicie za darmo na swoich smartfonach i tabletach. Link do jesiennego wydania kwartalnika znajdziecie TUTAJ.

Lasy państwowe magazyn echa leśneźródło: Lasy Państwowe

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

 • comment-avatar
  Pani Woźna 27 października 2017 (09:23)

  Dziękuję za udostępnienie dyni :) Nie przypuszczałam, że gdzieś tam w internetach mnie obserwujesz :)

  • comment-avatar
   Green Canoe 27 października 2017 (10:55)

   oczywiście! :) Piękny blog, świetne wpisy:)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.