DO KAWY #135 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #135 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Medycyna, jaką znamy jeszcze 100 lat temu byłaby dla nas nie do poznania – szczególnie chirurgia, która przez ten czas przeszła wiele zmian. Robet T. Morris w swojej książce Na ostrzu skalpela. 50 lat z życia chirurga opisuje na podstawie wspomnień wspaniałego chirurga minionych czasów, jakie warunki panowały kiedyś w szpitalach oraz w jaki sposób rozwijała się medycyna. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Wydawnictwo Replika

#2 Muzyka

Scorpio Rising to nowa płyta niemieckiego tria jazzowego Triosence. Do albumu trafiło 11 utworów, które z pewnością spodobają się wielu wielbicielom jazzu. Brzmienia zespołu charakteryzują się subtelnością i delikatnością, która odpowiada magicznemu i marzycielskiemu nastrojowi płyty. Zakupicie ją np. TUTAJ.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

W Polskich kinach króluje kino wyjątkowe i niestandardowe. 13 i 14 września w Przemyślu odbędzie się 13 CK OFF Festiwal Kina Niezależnego, który dzieli się na część pokazową i konkursową. Zaprezentowane zostaną więc twórców niezależnych, którzy pragną spróbować swoich sił w sztuce filmowej. Więcej informacji na temat wydarzenia dostępnych będzie TUTAJ.

źródło: Facebook/CK OFF

#4 Miejsce z klimatem

Happa to Mame to lokal poznański inspirowany japońskimi smakami oraz designem. Bez wątpienia skosztujemy w nim oryginalnych słodkości w różnej formie. Dzięki minimalistycznemu i stylizowanemu na orientalne klimaty wnętrzu wybierzemy się w cudowną i relaksującą podróż kulinarną. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło:Facebook/Happa to Mame

#5 Miejsce w sieci

Empatia nie dotyczy jedyni ludzi. Okazuje się, że wiele możemy się na tym polu nauczyć od zwierząt. O swoich odkryciach w wykładzie dla Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS opowiada neurobiolog prof. Ewelina Knapska. Całości można posłuchać TUTAJ.

znaleźć zdjęcie

#6 Wydarzenie

Targi Rzeczy Ładnych FRESH! w dniach od 14 do 15 września otworzą w Warszawie jesienny sezon targowy. Znajdziemy na nim mnóstwo nowości polskiego designu oraz rzeczy klasyczne, dobrze już nam znane. O wszystkich informacjach przeczytacie TUTAJ.

źródło: Facebook/Targi Rzeczy Ładnych

#7 Relaks

Obok TRŁ FRESH! 14 września swoją premierę będą miały Targi Rzeczy Ładnych PRINT!, podczas których wystawione będą plakaty, ilustracje, książki i wszystkie inne papierowe twory najlepszych polskich artystów oraz tych stawiających swoje pierwsze kroki. Jesteście ciekawi, jak się zaprezentują? Jeśli tak, to zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Facebook/Targi Rzeczy Ładnych

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.