DO KAWY #38 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #38 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasi stali czytelnicy na pewno już wiedzą, że pod koniec września ukazała się książka Green Canoe – Przy stole. Jeśli jeszcze o niej nie wiecie to więcej na jej temat przeczytacie w TYM wpisie. Mówiąc krótko – książka jest o tym, co dobre :) Podzielona jest na trzy części: To, co wokół stołu, co na stole i kto przy stole. Co w nich znajdziecie? – mamy nadzieję że sprawdzicie sami :)

#2

Nie wszyscy lubią jesień. Deszcz, koniec wakacji, szaruga i niskie temperatury to najczęstsze argumenty osób, którym ta pora roku nie kojarzy się zbyt dobrze. Jeśli też tak macie, a chcielibyście zmienić swoje nastawienie zajrzyjcie na bloga Marta Pisze. Znajdziecie na nim ciekawe pomysły na to, jak oswoić tę porę roku i sprawić, by stała się dla nas bardziej znośna.

źródło: Marta Pisze

#3

Zostając w temacie jesieni w jej pięknej odsłonie to do sklepów weszła już nowa kolekcja hiszpańskiej marki ZARA HOME. Znajdziemy w niej ciepłe, przygaszone barwy, motywy kwiatowe i pięknie hafty. Cała kolekcja Botanical Autumn utrzymana jest w romantycznych, spokojnych klimatach i stylu vintage. Zobaczcie sami – TUTAJ.

źródło: Zara Home

#4

Na blogu Volantification.pl przeczytacie bardzo ciekawy wpis o tym, jak wyglądają związki partnerskie w naszych czasach. Czym różnimy się pod tym względem od naszych rodziców czy dziadków? Czy wolność i wybór, jakie teraz mamy ułatwia nam znalezienie prawdziwej miłości?  Zobaczcie, co ma na myśli Michał pisząc, że dziś związek to wynik wyboru, podobny do tego, którego dokonujemy w supermarkecie.

źródło: Volantfication.pl

#5

Jeśli interesujecie się modą, lubicie stylowe dodatki, oryginalną biżuterię czy naturalne kosmetyki to mamy coś dla Was! 21 października w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie odbędzie się Grand Bazar. Na tych cyklicznych targach mody obejrzycie i kupicie odzież i akcesoria prosto od twórców z Polski i zagranicy, a także artykuły do domu i produkty dla dzieci. Ktoś się wybiera?

grand bazarźródło: Facebook

#6

Na pewno doskonale znacie akcję Pajacyk i niejednokrotnie mieliście okazję klikać w brzuszek pajacyka na stronie, dofinansowując w ten sposób posiłek dla potrzebujących dzieci. Z bloga Jak oszczędzać pieniądze dowiecie się więcej o tym programie, jego założeniach, zasadach czy historii. Pajacyk został wsparty w akcji Michała – autora bloga, o której również przeczytacie we wpisie. Na blogu możecie  także posłuchać podcastu, przeczytać transkrypt lub posłuchać zapis na YouTube.

 

#7

Już dziś do kin wchodzi polsko-brytyjski film Twój Vincent w reżyserii Doroty Kobieli oraz Hugh Welchmana. Ich dzieło przedstawia życie i tajemniczą śmierć Vincenta Van Gogha w taki sposób, że postaci z obrazów malarza opowiadają nam jego historię. Film został nakręcony techniką animacji malarskiej – każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana przez artystów. Muzykę do filmu stworzył Clint Mansell, kompozytor znany z takich hitów jak Czarny Łabędź czy Requiem dla snu. Film Kobieli i Welchmana zdobywa świetne recenzje zagranicą i zachwycił już widzów na całym świecie. Czy zachwyci również nas?

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.

    This error message is only visible to WordPress admins