DO KAWY #147 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #147 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Polski new look to pozycja poświęcona historii rozwoju wzornictwa europejskiego i polskiego. O tym, jak powstawał w Polsce nowoczesny design dowiecie się w bogato ilustrowanej książce dr historii sztuki Barbary Banaś. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

źródło: Bonito.pl

#2 Muzyka

Nowa płyta zespołu Coldplay Everyday Life to prawdziwa huśtawka emocjonalna, która w jednej chwili daje ogromne szczęście, aby za moment zabrać nas w krainę smutku, nostalgii i zastanowienia. Można więc rzec, że tytuł pasuje jej idealnie. Everyday life, czyli codzienne życie składa się przecież z całej gamy uczuć. Którego z nich doświadczycie, słuchając nowych utworów brytyjskiego zespołu? Przekonajcie się sami. Płyta dostępna jest np. TUTAJ.

źródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Splat!FilmFest – International Fantastic Film Festival to jedyny w swoim rodzaju festiwal kina grozy, fantasy, gatunkowego i arthouse. W tym roku jego 5. edycja odbędzie się w Warszawie (2-8 grudnia) oraz Lublinie (9-15 grudnia). Zobaczymy filmy o przeróżnej tematyce oraz formie, lecz wszystkie wyjątkowe i zupełnie świeże. Więcej na temat programu i biletów można znaleźć TUTAJ.

źródło: Splat!FilmFest

#4 Miejsce z klimatem

Somianka znajdująca się niedaleko Warszawy kryje w bujnych trawach prawdziwy cud wypoczynkowy. Dom nad wierzbami – drewniany, z kominkiem, balkonem i dużym tarasem. Idealny na letni odpoczynek, chociaż dostępny dla gości przez cały rok. W trakcie pobytu można korzystać nie tylko z uroków przyrody, ale także wolnostojącej sauny oraz Szarego Domu, w którym urządzane są warsztaty, szkolenia oraz zajęcia edukacyjne. Jeśli chcecie widzieć więcej, to zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Dom nad wierzbami

#5 Miejsce w sieci

Bycie samym i samotnym to dwie strony tego samego medalu. Czym różni się chwila sam na sam od samotności? Czego samotność może nas nauczyć? Temu zagadnieniu poświęcił swoje wystąpienie dla Stefy Psyche Uniwersytetu SWPS Sławomir Prusakowski. Całość znajdziecie poniżej.

#6 Wydarzenie

5. Śląskie Targi Książki odbędą się w Katowicach w dniach od 6 do 8 grudnia. Zachęcamy do udziału wszystkich miłośników literatury oraz twórców, którzy książki piszą i promują. W ciągu trzech grudniowych dni czeka na uczestników wiele atrakcji – od wystaw aż po spotkania z autorami. Więcej szczegółów dostępnych jest TUTAJ.

źródło: Śląsk Czyta

#7 Relaks

W Muzeum Górnośląskim w Bytomiu możemy obejrzeć wystawę Bez prądu ϟ Z prądem, która przedstawia zmiany w ludzkich sferach aktywności od XIX w. do współczesności. Wszystko za sprawą pojawienia się elektryczności. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 2 lutego 2020 r. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

źródło: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.