DO KAWY #72 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #72 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Katarzyny Bondy nie trzeba nikomu przedstawiać. Królowa polskiego kryminału wydała niedawno ostatnią część serii Cztery Żywioły Saszy Załuskiej. Fabuła najnowszej części jest zbudowana wokół porwania córki głównej bohaterki oraz śledztwie prowadzonym przez Saszę w celu jej odnalezienia. Po Czerwonym Pająku możemy, jak zwykle, spodziewać się misternie skonstruowanej intrygi, szybkiego tempa rozwoju wydarzeń i tego, że autorka do końca trzymać nas będzie w napięciu.

źródło: Empik

#2 Muzyka

W dniach 17-18 sierpnia 2017 w Olsztynie na plaży miejskiej nad jeziorem Ukiel odbędzie się czwarta edycja Olsztyn Green Festival. Zobaczymy tam między innymi takich artystów jak: Kortez, Brodka czy Natalia Nykiel. Oprócz koncertów na uczestników festiwalu czeka również wiele wydarzeń towarzyszących, propagujących ekologię i zdrowy tryb życia.

źródło: Co jest grane

#3 Teatr/Kino

Kino na trawie. Kino wielu kultur w Krakowie to pomysł polegający na tym, aby połączyć poznawanie innych krajów i ich kultur poprzez film z odkrywaniem nieznanych terenów zielonych tego pięknego miasta. Pokazy spodziewać się możecie co dwa tygodnie w czwartki, a pierwszy z nich odbędzie się już 21 czerwca. Więcej przeczytacie TU.

źródło: Facebook

#4 Miejsce z klimatem

Figlarnia to niezwykłe miejsce w cichej pomorskiej miejscowości Borzęcino niedaleko Słupska, które powstało z przebudowy poniemieckiej szkoły. Teren otoczony lasem gwarantuje wypoczynek i kontakt z naturą. W odległości około 7 – 10 km znajdują się dwa jeziora, a zaledwie 40 km dzieli nas od morza. W obiekcie znajdują się również dwa baseny, a także sauna, jakuzzi i wiele innych udogodnień, które z pewnością umilą nam wypoczynek.

źródło: Figlarnia

#5 Miejsce w sieci

La Minerva to miejsce w sieci, które zainteresuje wszystkich pasjonatów sztuki, ale nie tylko. To również świetny blog, z którego każdy laik w tej dziedzinie może dowiedzieć się o sztuce  czegoś ciekawego, dać się zainspirować, a może nawet zacząć swoją własną przygodę ze sztuką? Autorka bloga – Justyna jest historykiem sztuki, łamiącym stereotyp typowego muzealnika. Poczytajcie sami!

źródło: La Minerva

#6 Wydarzenie

Gdynia Design Days to odbywający się co roku festiwal prezentujący najnowsze tendencje i dobre praktyki z zakresu projektowania. Możecie się tutaj spodziewać inspirujących wystaw, wykładów, warsztatów czy dyskusji. Program wydarzenia skierowany jest zarówno do profesjonalistów, młodych przedsiębiorców, jak i entuzjastów szukających inspiracji do twórczego działania i kreatywnego spędzania czasu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

#7 Relaks

Na świetnym blogu podróżniczym Duże Podróże, który polecaliśmy Wam już niejednokrotnie, znajdziecie 10 sprawdzonych przepisów na odpoczynek, polecanych przez autorkę bloga. Aleksandra tym razem podpowiada nam jak znaleźć odpoczynek, aby nie zmęczyć się samym szukaniem :) Jesteście ciekawi – zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Duże Podróże

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    CookUp 2 lipca 2018 (22:53)

    Wydawało nam się, że do kawy to tylko małe, słodkie co nieco, ale Twoje propozycje jednak wygrywają! Świetne zestawienie! ;)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.