DO KAWY #184 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #184 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

„Czuła przewodniczka” to książka napisana z myślą o kobietach poszukujących drogi do poznania samych siebie.  Autorka w bardzo szczery i poruszający sposób opisuje współczesne kobiety, które są da siebie zbyt surowe i często zbyt krytyczne. Dlaczego robią to, czego nie chcą? Biorą na swoje barki zbyt dużo? Idealna lektura dla kobiet, które czują, że w ich życiu zbyt wiele jest obowiązków, a za mało radości. Dodatkowym atutem książki są piękne kolaże wybitnej artystki- Anety Klejnowskiej, które znajdziemy w jej wnętrzu. Serdecznie polecamy:)


źródło:empik.com

 

#2 Muzyka

Dziś w naszym cyklu „Do kawy” polecamy Waszej uwadze Piotra Anderszewskiego. Ten wybitny pianista nagrał już wiele wspaniałych płyt. Jego najnowsze dzieło „Bach: Well-tempered Clavier” zawiera wybrane przez artystę preludia i fugi z „Das Wohltemperierte Klavier”. Dla każdego miłośnika Bacha i muzyki fortepianowej płyta będzie wyjątkowym doznaniem muzycznym.  Polecamy :)

źródło:empik.com

 

#3 Kino/teatr

Teatr Współczesny w Warszawie zaprasza nas w tym tygodniu na spektakl online pt.: ” Wstyd” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Sztuka opowiada o wstydzie- czym jest wstyd? Słownik wyrazów bliskoznacznych wymienia aż 162 synonimy tego słowa np. upokorzenie, hańba kompromitacja. Bohaterowie zmierzą się ze wszystkimi odcieniami wstydu. Ale nie tylko oni- także widz będzie miał okazję skonfrontować się i być może przejrzeć jak w lustrze. Spektakl odbędzie się 20 lutego (sobota) o godzinie 19:00. Link do wydarzenia znajdziecie TUTAJ. Zapraszamy:) 

źródło:teatrwspolcesny.pl

#4 Miejsce z klimatem

Doskonałe jedzenie, piękne wnętrze i zabytkowe okolice miasta- czego chcieć więcej? Mimo iż restauracje nie są jeszcze otwarte dla klientów, to już teraz polecamy Wam świetne miejsce na udany wieczór. „Chleb i wino” to niezwykle klimatyczna i piękna restauracja znajdująca się w dwóch lokalizacjach- Gdańsku i Toruniu. Pyszne, włoskie jedzenie, znakomite wina i wnętrza, które zachwycają- my czujemy się tam doskonale:) Polecamy serdecznie kolacje w „Chleb i wino”, a po niej spacer wśród starych kamienic Gdańska lub Torunia:)

źródło:chlebiwino.eu

 

#5 Miejsce w sieci

Wiosna już się do nas zbliża. Zaczynamy myśleć o naszych ogrodach i pierwszych pracach z nim związanych. Gdzie szukać podpowiedzi? Na najlepszych blogach ogrodniczych:) Dziś polecamy Wam blog Katarzyny i Adrew Bellingham- doświadczonych i profesjonalnych ogrodników. Ich piękny ogród znajduje się na Kaszubach, gdzie prowadzą warsztaty ogrodnicze oraz szkółkę roślin. Swoją pasją i wiedzą dzielą się na swoim blogu, który znajdziecie TU.

źródło:katarzynabellingham.blogspot.com

 

#6 Relaks

Kręgosłup pełni w naszym ciele bardzo ważne funkcje. Jest głównym elementem narządu ruchu, zaniedbywany- daje o sobie znać. Jeżeli spędzasz dużo czasu w pozycji siedzącej (komputer, telewizor), to powinieneś zadbać o regularny ruch i rozluźnianie spiętych mięśni. Ćwicząc, pozbędziesz się nie tylko bólu pleców, ale także bólu głowy,  za który często odpowiedzialny jest właśnie kręgosłup. Nie obawiajcie się- to zestaw dla początkujących, poradzicie sobie;) Ćwiczenia dostępne TUTAJ.

źródło:treningfitness.com

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.