DO KAWY #44 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #44 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasza rodzima, polska kuchnia jest bardzo ciekawa. Nie wierzycie? Zajrzyjcie do książki Polak NieNażarty. Kawał opowieści o polskich kulinariach i garść przepisów. Nie jest to zwyczajna książka kulinarna, ale przede wszystkim zbiór cennych informacji i ciekawostek podanych w bardzo atrakcyjnej oprawie. Książka to świetny przewodnik po kuchni polskiej, z którego dowiemy się wiele zarówno o jej historii jak i o tym, jak wygląda w dzisiejszych czasach. Przeczytamy o rodzimych produktach, bazarach, ludziach związanych gastronomią oraz tym, jak wygląda nasz kuchnia w rożnych regionach Polski.

polak nenażartyźródło: Empik

#2

Myśleliście kiedyś o rzuceniu wszystkiego i jechaniu w Bieszczady? :) Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie wywiad z osobą, która rzeczywiście to zrobiła. Na stronie Hygge-Blog znajdziecie wywiad z Beatą Szopińską, właścicielką Chaty Kruka i Leśnej Chatki – domków, które możemy wynająć, jeśli chcemy odciąć się od cywilizacji i zaszyć w bieszczadzkich lasach.

Leśna chatka w bieszczadachźródło: Hygge-blog

#3

Koniec jesieni i zima to okres kiedy zdrowe odżywianie może wydawać się trudniejsze – przede wszystkim ze względu na brak świeżych warzyw i owoców. Dlatego do naszych jadłospisów może zaglądać nuda. Jak urozmaicić naszą jesienno-zimową dietę i sprawić, żeby była zdrowsza? Odpowiedź znajdziecie na blogu Lifemanagerki.

odżywianie na jesieni i zimąźródło: Lifemanagerka

#4

Na blogu Jak oszczędzać pieniądze przeczytacie ciekawy wpis na temat największych mitów dotyczących domowych finansów i oszczędzania. We wpisie znajdziecie również 20 porad odnośnie naszych środków finansowych, dzięki którym łatwiej ogarniemy nasze wydatki i przychody :) Ciekawi? Zajrzycie na stronę Michała – o TUTAJ.

jak oszczędzać pieniądzeźródło:Facebook

#5

Jeśli jeszcze nie macie płyty Kuby Badacha, której premiera miała miejsce w październiku, to gorąco Wam ją polecamy. Oldschool to pierwszy solowy i autorski krążek Kuby po trzydziestu latach istnienia na polskim rynku muzycznym. Wielbicielom dobrej, ambitnej muzyki ta magiczna płyta na pewno przypadnie do gustu.

Kuba Badach recenzja płyty Oldschoolźródło:Empik

#6

Jeżeli korzystacie z kalendarzy lub plannerów to koniecznie sprawdźcie co poleca Ola na blogu Design Your Home. Znajdziecie tu przegląd przepięknych plannerów na 2018 rok.

plannery i kaleendarze 2018źródło: Design Your Home

#7

Pod koniec miesiąca we Wrocławiu odbędzie się wydarzenie, które ucieszy wszystkich zagorzałych czytelników. Od 30 listopada do 3 grudnia Wrocławianie będą mogli wziąć udział w Targach Dobrych Książek, które odbędą się w Hali Stulecia.  Targi to przede wszystkim możliwość spotkania z autorami i wydawcami – dokładny program zobaczycie TUTAJ.

Targi Dobrych Książek Wrocławźródło: Wrocławskie Targi Dobrych Książek

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.