DO KAWY #155 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Ichiro Kishimi i Koga Fumitake w książce Odwaga bycia nielubianym przekonują nas, że akceptowanie swojej wyjątkowości prowadzi do wolności. Nie jesteśmy w sanie zadowolić każdego, dlatego warto zrozumieć, że są osoby na świecie, które po prostu nas nie lubią – i nie ma w tym nic złego. Treści oparte na teoriach Alfreda Alberta autorzy przekazują w przystępnej formie dialogu młodzieńca z filozofem, który czyta się bardzo przyjemnie. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

źródło: Wydawnictwo Galaktyka

#2 Muzyka

Wiosną odbędzie się aż 10 koncertów zespołu Bass Astral x Igo. O tym cudownym duecie słyszeliście od nas już nie raz, więc mamy nadzieję, że skusicie się na wieczór rozrywki przy ich nowych hitach. Trasa Bass Astral x Igo Ensemble będzie promocją nowego albumu, który wychodzi już w kwietniu. Bilety dostępne są w sprzedaży od dzisiaj TUTAJ.

źródło: Going.

#3 Teatr/Kino

Tych, którzy nie przepadają za baletem, być może przekona balet-pantomima Korsarz inspirowany powieścią o tym samym tytule autorstwa George’a Byrona. Polska premiera francuskiej inscenizacji z 2016 r. odbędzie się już niedługo 20 marca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, gdzie zorganizowane zostaną również spotkania wprowadzające w fabułę i akcję spektaklu. Wszystkie informacje dostępne są TUTAJ.

źródło: Teatr Wielki

#4 Miejsce z klimatem

Klub Jazzowy Vertigo Jazz Club & Restaurant, zwany także domem muzyki, to wyjątkowy lokal we Wrocławiu serwujący najdogodniejsze warunki do obcowania z dobrą muzyką i sztuką. Organizowane są tu występy artystów nie tylko jazzowych z Polski i zagranicy. Słowem – ciągle coś się dzieje. Właśnie dlatego Vertigo to świetne miejsce zarówno na spokojny wieczór z drinkiem, jak i rozrywkowy koncert w towarzystwie. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Vertigo Jazz Club

#5 Miejsce w sieci

Kolory dobierane do wnętrz nie tylko podobają się bądź nie, ale również w konkretny sposób wpływają na nasze samopoczucie i ogólny odbiór pomieszczenia. Psychologia barwy ma więc ogromne znaczenie przy dekorowaniu wnętrz, także tych przeznaczonych do pracy. Więcej o niej przeczytacie w artykule na stronie DesignAlive, który znajdziecie TUTAJ.

źródło: DesignAlive

#6 Wydarzenie

8 i 9 lutego Gdańsk zaprasza na Wege Festiwal Trójmiasto. Już po raz trzeci zagoszczą nad Bałtykiem wegańskie restauracje oraz miłośnicy roślinnych przysmaków. Poza szeroką propozycją falafeli, hummusów i deserów, podczas festiwalu znajdziemy też wystawców oferujących przyprawy, kosmetyki oraz projektantów mody. Sprawdźcie sami TUTAJ, jak to wygląda.

źródło: Facebook/Wege Festiwal

#7 Relaks

Magdalena Konik, projektantka i pomysłodawczyni sklepu z designerskimi artykułami papierowymi i biurowymi Papierniczeni, poprowadzi 8 lutego w Lublinie warsztaty, podczas których uczestnicy wykonają własne albumy na zdjęcia. Będzie to chwila relaksu, dzięki pracy z wdzięcznym materiałem, jakim jest papier. Zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił. Wszystkie informacje znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook/Takie Rzeczy

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.

    This error message is only visible to WordPress admins

    Warning: The account for green.canoe needs to be reconnected.
    Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page