DO KAWY #81 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #81 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Bałtyk. Historie zza parawanu Aleksandry Arendt przenosi nas w podróż po nadmorskich terenach Polski. Opisywane w książce historie ludzi związanymi z Wybrzeżem pokazują znane nam dobrze miejsca z zupełnie nowej perspektywy. Z reportażu dowiadujemy się jak wygląda praca latarnika, gdzie był legendarny gród Wineta oraz, że stok narciarski niekoniecznie musi być w górach. Ciekawym historiom znad Bałtyku towarzyszy dodatkowo przepiękna oprawa graficzna, która od razu rzuca się w oczy i nadaje książce swoistego uroku. Ta pozycja koniecznie musi zając odpowiednie miejsce na Waszych półkach. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

Wydawnictwo Poznańskie

#2 Muzyka

Od 29 sierpnia do 2 września trwać będzie w Gdańsku 13 edycja Festiwalu Goldbergowskiego, na którym wystąpią artyści prezentujący twórczość dawnych kompozytorów gdańskich oraz instrumenty pochodzące z Gdańska. Festiwal powstał na cześć Johanna Gottlieba Goldberga, urodzonego w Gdańsku klawesynisty i kompozytora, żyjącego w latach 1727-1756. Jego nazwisko zyskało rozgłos dzięki Wariacjom Goldbergowskim Johanna Sebastiana Bacha. Informacje na temat biletów i programu znajdziecie na stronie TUTAJ.

źródło: Festiwal Goldbergowski

#3 Teatr/Kino

Octopus Film Festival trwający od 22 do 26 sierpnia to jedyny w swoim rodzaju festiwal filmowy, na którym obejrzymy najciekawsze i najbardziej szalone filmy kina powszechnie znanego, kina klasy B i zupełnie nowe filmy gatunkowe, których nigdy nie mieliśmy okazji zobaczyć. W programie znajdzie się ponad 30 tytułów, spośród których każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie. Oprócz seansów możemy spodziewać się spotkań z gośćmi festiwalu. Stocznia Gdańska zamieni się na te kilka dni w miejsce pełne niesamowitych wrażeń. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło: Trójmiasto.pl

#4 Miejsce z klimatem

Znając Folwark Wrzosówka Holiday Home nie musimy już dłużej szukać miejsca na odpoczynek i wypady z rodziną lub znajomymi. Folwark znajduje się w miejscowości Kłopotnica na Dolnym Śląsku, która jest świetna dla szukających ciszy i spokoju, a także aktywnego wypoczynku. Oprócz przytulnych i przepięknie urządzonych pokoi znajdziemy tutaj także wszelkiego rodzaju umilające pobyt atrakcje, np. spa, salę kinową, bibliotekę, miniobserwatorium, miejsca na ognisko i grilla oraz warsztaty kulinarne. Sprawdźcie sami ofertę Wrzosówki TUTAJ.

źródło: Folwark Wrzosówka

#5 Miejsce w sieci

Okularnica to blog o relacjach międzyludzkich, małżeństwie, podróżach i emigracji. Teksty pisane przez Urszulę są lekkie i przyjemne, dzięki czemu można się w nich zatracić na długie godziny. Tematy intrygują, słowa zachęcają do czytania, a konkluzje zmuszają do przemyśleń. Szukacie w Internecie czegoś ciekawego na spokojne wieczory? Okularnica będzie dobrym wyborem:)

źródło: Okularnica

#6 Wydarzenie

Piąta wystawa z cyklu Polskie Projekty Polscy Projektanci w Muzeum Miasta Gdyni poświęcona została twórczości Karola Śliwki, wybitnego grafika, który przez ostatnie 60 lat swojej działalności stworzył ponad 400 znaków graficznych funkcjonujących w naszej przestrzeni publicznej. Wystawę powstałą pod kuratorstwem Patryka Hardzieja, Agaty Abramowicz i Agnieszki Drączkowskiej mamy szansę obejrzeć do 14 października 2018 roku. Zajrzyjcie na stronę Muzeum Miasta Gdyni TUTAJ.

źródło: Muzeum Miasta Gdynia

#7 Relaks

W Krakowie 18 i 25 sierpnia odbędą się dwa ostatnie spotkania o jakże przyjemnej nazwie Odstresuj się po całym tygodniu. Będą to zajęcia pilatesowo-rozciągająco-mobilizacyjno-rozbudzające na świeżym powietrzu. Brzmi świetnie, prawda? Później znajdzie się jeszcze odrobina czasu na rozmowy przy napojach. Weźcie kogoś ze sobą i wspólnie się zrelaksujcie. Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Urszula 17 sierpnia 2018 (10:45)

    Ojej, jak mi miło! Dziękuje ślicznie za polecenie!! ❤️❤️❤️

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.