7 sposobów na powrót do pracy po urlopie - GREEN CANOE

7 sposobów na powrót do pracy po urlopie

Odpoczynek w wakacje to jedna z najprzyjemniejszych i najbardziej oczekiwanych rzeczy w ciągu roku. Chyba każdy z nas lubi zrobić sobie małą przerwę od codziennych obowiązków i po prostu się zrelaksować, ale jak to mówią – wszystko, co dobre szybko się kończy, prawda? Czasami wręcz nie zdążymy się obrócić, a nasze błogie dwa tygodnie zamieniają się w dwa dni i jedyne, o czym myślimy to niepoukładana sterta obowiązków czekających na nas w pracy. Słyszeliście o takim zjawisku jak depresja pourlopowa? Pogorszenie nastroju związane z ponownym wdrażaniem się w firmowe życie zostało fachowo określone przez psychologów. Nie musimy jednak cierpieć na tę depresję, aby z naszych twarzy znikał uśmiech, kiedy przychodzi nam się żegnać z ukochanym morzem lub górami. Przejście z odpoczynku do rutyny dnia codziennego jest dla wielu osób trudnym zadaniem, dlatego dzisiaj dzielimy się z Wami kilkoma sposobami na powrót do pracy po urlopie. MIŁEJ LEKTURY!:)


1. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – DZIEŃ NA PRZYGOTOWANIE

Przyjazd do domu na dzień przed pójściem do pracy nie jest dobrym pomysłem. Warto dać dobie chociaż jeden dzień – a najlepiej dwa lub trzy – na ochłonięcie po wszystkich niesamowitych wrażeniach wakacyjnych. Nie oznacza to, że musimy w ciągu tych kilku dni zacząć zajmować się obowiązkami zawodowymi. Nawet nie próbujmy!;) Jest to taki czas przejściowy. Nie wracamy jeszcze do pracy, ale aklimatyzujemy się ponownie w domu, rozpakowujemy, spokojnie odpoczywamy, poświęcamy się naszym codziennym rytuałom relaksacyjnym i spędzamy miłe chwile z rodziną. Zobaczycie, że po tych kilku dniach przygotowania łatwiej będzie Wam wrócić do pracy.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

2. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – ORGANIZACJA

Kiedy przyjdzie już ten dzień, zacznijmy od najważniejszych rzeczy, które pomogą nam wdrożyć się w rytm pracy. Zajmijmy się organizacją własnej przestrzeni, posprzątajmy trochę, przygotujmy potrzebne nam tego dnia rzeczy. Zapoznajmy się z naszymi obowiązkami na najbliższe tygodnie, rozplanujmy wszystko w kalendarzu i dajmy sobie chwilę na przemyślenie naszych decyzji. Możliwe, że podczas naszej nieobecności zebrało się mnóstwo maili w naszej skrzynce odbiorczej, góra papierów do posortowania, czy duża ilość dokumentów do przewertowania. Nie stresujmy się, wszystko da się wykonać.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

3. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – SPOKOJNY PIERWSZY DZIEŃ

Oprócz odpowiedniej organizacji jest jeszcze kilka rzeczy, które możemy zrobić, aby ułatwić sobie pierwszy dzień po urlopie. Kiedy już będziemy wiedzieć jakie zadania na nas czekają, wyznaczmy sobie najpierw te najmniej wymagające. Zrobimy je z łatwością, co da nam satysfakcję i więcej energii do działania. Zbyt trudne obowiązki, wymagające sporo myślenia, kreatywności i czasu mogą okazać się przytłaczające, a tego nie chcemy:) Jeśli mamy taką możliwość, włączmy jakąś spokojną muzykę, która nie będzie nam przeszkadzać, a na pewno umili te kilka godzin pracy. Pamiętajmy także o zasłużonej przerwie, która oderwie na moment nasze myśli od obowiązków i pomoże zregenerować siły.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

4. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – SKUPIENIE

Mimo, że powinniśmy umilić sobie pierwszy dzień po urlopie i zbytnio się nie przepracowywać, to absolutnie nie możemy pozwolić, aby cokolwiek nas rozpraszało. Naszym celem jest stopniowe przyzwyczajenie się do pracy, a niepotrzebne bodźce zewnętrzne z pewnością tego zadania nam nie ułatwią. Wykonując jakąś czynność, poświęćmy się jej całkowicie. Im szybciej i sprawniej wykonamy swoje obowiązki, tym łatwiej i przyjemniej przyjdzie nam podejmowanie się kolejnych, bardziej wymagających. Unikajmy do minimum pogawędek ze współpracownikami o wakacjach i odpoczynku. Będziemy mieć na to czas podczas przerwy na posiłek, podczas którego rozprostujemy nogi i porozmawiamy ze znajomymi na przeróżne tematy.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

5. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – ROZRYWKA PO PRACY

Niech powrót do pracy po urlopie nie kojarzy się nam jedynie ze złymi rzeczami. Spotkajmy się wieczorem ze znajomymi w ulubionej kawiarence, albo zaplanujmy wspólne spędzenie czasu z rodziną. Świadomość dobrej zabawy po godzinach pracy – szczególnie jeśli nadal trwa okres letni – wywoła uśmiech na naszych twarzach. Dzięki temu nie będziemy skupiać się tylko i wyłącznie na ciężkich zadaniach, mailach, które czekają na odpowiedź, czy spotkaniach, na które musimy udać się w następnym tygodniu. Zapomnijmy o tym wszystkim choć na moment i bawmy się dobrze w towarzystwie najbliższych:)

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

6. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – MAŁYMI KROCZKAMI DO CELU

Podobno na całkowite wdrożenie się w system pracy potrzeba aż trzech tygodni, a w pierwszym tygodniu czasu pourlopowego nasza wydajność jest obniżona. Coś w tym jest, w końcu wakacje bardzo rozleniwiają. Wszystko zależy od tego ile czasu mieliśmy na odpoczynek i w jakim stopniu faktycznie udało nam się zrelaksować. Jedno jest pewne – nie od razu jesteśmy w stanie pracować na pełnych obrotach, dlatego pamiętajmy, aby nie brać na ramiona najcięższych obowiązków, ponieważ efekty mogą być rozczarowujące. Podzielmy zadania na bardziej i mniej wymagające oraz pilne i niepilne i zdecydujmy, które najłatwiej będzie nam zrealizować na samym początku.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe

7. 7 sposobów na powrót do pracy po urlopie – ODROBINA RUCHU

Kolejna pomocna rzecz, którą możemy zrobić po pracy. Ruch fizyczny pomaga zmniejszyć stres organizmu, dlatego nawet wieczorny spacer będzie świetnym pomysłem. Zróbmy coś dla siebie. Nieważne, czy będzie to jazda na rowerze, pływanie, taniec, czy joga – istotna jest aktywność sama w sobie. Zadbamy jednocześnie o komfort psychiczny i zdrowie naszego ciała, dlatego nie czekajmy dłużej i zafundujmy sobie sportowy relaks.

powrót do pracy po urlopie Green Canoe


Czy dla Was powrót do pracy po urlopie jest stresujący? Jak radzicie sobie z pourlopową chandrą? Podzielcie się koniecznie swoimi sposobami!:)

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

  • comment-avatar
    Franczyza w Polsce 31 sierpnia 2018 (08:42)

    Najważniejszy jest chyba spokojny pierwszy dzień, żeby tak bardziej „na luzie” wprowadzić się w tryb pracy :)

  • comment-avatar
    Ania 30 sierpnia 2018 (16:38)

    Dziękuję za ten artykuł. Właśnie dzisiaj wróciłam do pracy :) Trafione w punkt i bardzo pomocne :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.