DO KAWY #128 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #128 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Podobnie jak w poprzednich książkach historycznych, małżeństwo Frances i Joseph Gies ponownie pochyla się nad tematyką realiów życia w średniowieczu. Tym razem w najnowszym tytule Życie średniowiecznej kobiety dwójka historyków przedstawia sytuację kobiet oraz obowiązki stawiane im przez społeczeństwo oraz Kościół. Portret średniowiecznej kobiety ukazany przez autorów zainteresuje szczególnie tych, którzy cenią sobie nieszablonowe podejście do historii. Książkę znajdziecie np. TUTAJ.

książka historia do kawy GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

 

#2 Muzyka

Kolejna edycja OFF Festival zaczyna się już 2 sierpnia. W tym roku na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach ponownie usłyszymy najróżniejszą muzykę tworzącą wyjątkowy, eklektyczny charakter wydarzenia. Koncertowe występy potrwają trzy dni, podczas których w ramach Kawiarni Literackiej będziemy mogli wziąć udział w wykładach i rozmowach z pisarzami oraz dziennikarzami. Bilety i wszystkie informacje dotyczące festiwalu znajdziecie TUTAJ.

off festiwal GREEN CANOEźródło: OFF Festival

#3 Teatr/Kino

Wielbiciele kina gatunkowego mają doskonały powód, aby odwiedzić latem Trójmiasto. Od 7 do 11 sierpnia trwać będzie w Gdańsku Octopus Film Festival. W ramach programu odbędą się pokazy filmów z całego świata, spotkania z gośćmi festiwalu oraz imprezy w lokalach Stoczni Gdańsk. Bilety na pojedyncze seanse będą niedługo dostępne TUTAJ.

octopus film GREEN CANOEźródło: Facebook/Octopus Film Festival

#4 Miejsce z klimatem

Pelier to klimatyczna restauracja w Lublinie, której wnętrze przenosi nas do XIX wieku, a starannie podane danie przywodzą na myśl francuskie smaki. Szczególnie bogata jest oferta śniadaniowa – do wyboru mamy bowiem domowego wyrobu granolę, pyszną owsiankę, czy pieczone na miejscu bajgle. Warto spróbować, dlatego koniecznie zajrzyjcie TUTAJ po więcej informacji.

do kawy pelier GREEN CANOEźródło: Facebook/Pelier

#5 Miejsce w sieci

Na Google Arts & Culture pojawił się nowy, ciekawy artykuł na temat ewolucji mody europejskiej na przestrzeni wieków. Możemy w nim znaleźć zdjęcia z największych muzeów, które współtworzyły ten mały przewodnik. Polecamy zapoznać się z nim wszystkim wielbicielom modowego świata. Tekst znajdziecie TUTAJ.

do kawy miejsce w sieci moda GREEN CANOE

#6 Wydarzenie

Lato z Książką 2019 w Ustroniu zaprasza wszystkich czytelników na weekendowy wypoczynek. Od 26 do 28 lipca trwać będą kiermasze książek, spotkania z autorami, pokazy filmowe oraz zabawy dla dzieci. Wszystkie szczegóły na temat 8. edycji wydarzenia znajdziecie TUTAJ.

książka do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/ Lato z Książką

#7 Relaks

Wabi Sabi Festiwal to festiwal stworzony z myślą o kobietach. Celem organizatorów jest uświadomienie wszystkim uczestniczkom, że szczęście mogą odnaleźć w sobie samych zawsze i wszędzie. W programie przygotowano szereg atrakcji relaksujących, upiększających oraz zachęcających do zdrowego trybu życia i kochania siebie. Festiwal świadomej kobiety odbędzie się w Warszawie w dniach 2-4 sierpnia. Więcej informacji poznacie TUTAJ.

relaks do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Milabo – holistyczna praca z ciałem i duszą

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.