DO KAWY #118 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #118 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Na końcu świata Andrása Pályi to zbiór opowiadań, które trudno będzie nam potraktować jako oddzielne historie. Sposób prowadzenia narracji autora zwraca naszą uwagę na główny motyw, który pragnie on przedstawić w swoich dziełach. Jest nim dobro i zło. Wszystko inne – bohaterowie, wydarzenia, porządek chronologiczny – jest im podległe i usuwa się na dalszy plan. Książkę węgierskiego pisarza znajdziecie np. TUTAJ.

DO KAWY książka GREEN CANOE

źródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Gdański Festiwal Muzyczny Forte/piano trwać będzie od 18 do 25 maja. Daje to nam aż 8 dni codziennych koncertów muzyki klasycznej w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz innych miejscach w Gdańsku. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy lubią relaksować się przy dźwiękach fortepianu oraz instrumentów smyczkowych. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY muzyka GREEN CANOE

źródło: Gdański Festiwal Muzyczny

#3 Teatr/Kino

Mary Poppins powraca… tym razem na Blu-ray i DVD. Na pewno wielu z nas zna ten amerykański musical Walta Disneya, który skradł serca widzów. Jego adaptacją z 2018 roku możemy cieszyć się teraz w zaciszu własnych czterech ścian. Film znajdziecie np. TUTAJ. Natomiast poniżej obejrzycie zwiastun filmu w polskiej wersji językowej.

#4 Miejsce z klimatem

W Wiśle u źródeł Wisły znajduje się Szuflandia – apartamenty idealne na odpoczynek w atmosferze relaksu, z widokiem na piękno natury. Poza cudownym krajobrazem tym, co zachwyca najbardziej, są sypialnie. Zaprojektowane zostały one w taki sposób, aby każdy poczuł się jak w siódmym niebie. Uwadze nie umknie także nowoczesny design i sprytne wykorzystanie naturalnych materiałów – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Z ofertą Szuflandii zapoznacie się TUTAJ.

miejsce z klimatem GREEN CANOE

źródło: Facebook/Szuflandia

#5 Miejsce w sieci

Jako że wielu z nas ma już kilka pomysłów na spędzenie urlopu, postanowiliśmy odesłać Was w miejsce, do którego zawsze warto wracać, szukając porad podróżniczych. Artykuł Oli z Travel and Keep Fit o zwodniczej nazwie „5 sposobów na to, żeby najeść się za darmo, będąc w podróży” porusza ciekawe kwestie i daje sporo do myślenia. Przeczytajcie go koniecznie:)

DO KAWY GREEN CANOE

#6 Wydarzenie

European Design Festival odbędzie się w tym roku w Warszawie. Od 6 do 9 czerwca trwać będą wystawy, targi, pokazy, konferencje oraz rozdania nagród – wszystko to związane z grafiką użytkową. W festiwalu mogą wziąć udział zarówno projektanci oraz pasjonaci dziedziny, dlatego zachęcamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

DO KAWY wydarzenie GREEN CANOE

źródło: Brief

#7 Relaks

Nurt Slow z powodzeniem zdobywa w Polsce coraz większą popularność. W weekend 18 i 19 maja Centrum Praskie Koneser w Warszawie zamieni się w przestrzeń wypełnioną różnego rodzaju ciekawymi artykułami, takimi jak ubrania, kosmetyki eko, kulinaria i wzornictwo. Wszystkie tworzone zgodnie ze Slow zasadami. Slow Weekend połączony będzie z Nocą Muzeów, dlatego czekają na nas jeszcze dodatkowe atrakcje. Szczegóły dotyczące programu festiwalu znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOE

źródło: Facebook/Jestem Slow

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.