DO KAWY #84 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #84 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia to fraza, która jako pierwsza przychodzi na myśl czytając o najnowszej książce Tomasza Michniewicza Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata. Reportażysta przedstawia siedem historii widzianych z perspektyw siedmiu różnych osób. Mieszkańca Finlandii, Indii, Japonii, Kolumbii, Ugandy, USA i Zimbabwe łączą jedynie czasy, a dzieli wszystko inne – problemy, wyzwania, szansy i możliwości. Te osobiste doświadczenia stały się pretekstem do zobrazowania różnicy problemów dzisiejszego świata oraz kondycji zmagającymi się z nimi człowieka. Jest to trochę bardziej poważna i zmuszająca do refleksji książka do kawy. Dostępna będzie chociażby TUTAJ.

źródło: Empik

#2 Muzyka

Wysokie obcasy i Co Jest Grane przychodzą do nas ponownie z projektem muzycznym Women’s Voices, czyli kobiece głosy mają moc. We wrześniu i październiku podczas trasy koncertowej mamy okazję usłyszeć te pełne mocy głosy wspaniałych wokalistek: Pauliny Przybysz, Kayah, Brodki, Darii Zawiałow i Ani RUSOWICZ. Więcej informacji na temat terminów i biletów na koncerty znajdziecie TUTAJ.

źródło: Co Jest Grane

#3 Teatr/Kino

Niedawno na swoim Instagramie Borys Szyc podzielił się z nami cudowną wiadomością. Na pewno jest wśród nas mnóstwo zwolenników oglądania wybranych filmów i seriali na takich platformach jak Netflix, czy HBO GO. Od teraz mamy możliwość cieszenia się w każdym miejscu także spektaklami teatralnymi, koncertami i przedstawieniami baletowymi w wersji LIVE na nowoczesnej platformie internetowej Themuba. Dodatkową atrakcją będą również dostępne materiały zza kulis. Jest to świetne rozwiązanie zainicjowane przez Borysa Szyca, Jarosława Kuźniara oraz Marka Maślankę, które da możliwość cieszenia się kulturą każdemu, kto nie zawsze ma okazję wybrać się do teatru, czy opery.

źródło: Facebook/TheMuBa

#4 Miejsce z klimatem

Osiem Misek to restauracja z kuchnią azjatycką we Wrocławiu. Zaskarbiła sobie ona serca gości świetnym wystrojem, doskonale przemyślanym menu oraz, oczywiście, przepysznym jedzeniem inspirowanym kulinariami Dalekiego Wschodu. Ciekawe dania, sycące porcje i potrawy tworzone w nurcie Slow Food z wykorzystaniem świeżych składników najwyższej jakości to wszystkie zalety Ośmiu Misek, które powinny zachęcić Was do degustacji przy najbliższej okazji.

źródło: Facebook/Osiem Misek

#5 Miejsce w sieci

Ostatnio na naszym Instagramie dużo dziewczyn wyrażało zainteresowanie misternie plecionymi z chust turbanami, dlatego uznaliśmy, że przypadnie Wam do gustu Looks by Luks. Jest to marka tworząca wyjątkowe nakrycia głowy. Dostępne turbany są idealnie dopracowane pod względem designu, stanowią idealną alternatywę dla czapek i świetnie nadają się na każdą pogodę. Kupując którykolwiek z turbanów nie tylko zaopatrujemy się w wyjątkowy dodatek do naszych stylizacji, ale wspieramy również Stowarzyszenie Niebieski Motyl pomagające kobietom walczącym z rakiem jajnika. Zawsze warto łączyć przyjemne z pożytecznym.

źródło: Looks by Luks

 

#6 Wydarzenie

Od 16 do 22 września będzie trwał w Warszawie Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Podczas każdej jego edycji prezentowane są najciekawsze zjawiska z zakresu kultury i muzyki całego świata. Głównym założeniem tego festiwalu jest otwieranie wszystkich gości stolicy na różnorodność i bogactwo kultur, tak bardzo różnych, pod wieloma względami, od naszej. Hasłem przewodnim tegorocznej, 14. już edycji festiwalu będą Historie dźwięków i słów. Więcej na temat programu wydarzenia i informacji o biletach można znaleźć TUTAJ i TUTAJ.

źródło: Festiwal Skrzyżowanie Kultur

#7 Relaks

Dla wszystkich używających olejków eterycznych i tych, którzy chcieli wprowadzić je do swojej codzienności, mogą okazać się interesujące warsztaty planowane na 12 września w Gdańsku. Pachnące Afrodyzjaki nauczą nas tworzenia odpowiednich mieszanek olejków, które świetnie nadadzą się do relaksacyjnych kąpieli, masaży, odżywią nasze włosy i stworzą wyjątkową atmosferę w naszych wnętrzach. Warsztaty poprowadzi Hanna Łopuchow – farmaceutka i założycielka laboratorium FEMI zajmującego się produkcją kosmetyków ekologicznych. Po więcej szczegółów zajrzyjcie TUTAJ.

źródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.