DO KAWY #11 - kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #11 – kino, lektura, pasja.

#1

Nasze dzisiejsze polecenia zaczynamy od bardzo dobrego naszym zdaniem spektaklu, który możecie zobaczyć w Teatrze Współczesnym w Warszawie. W sztuce Taniec albatrosa, bo o niej dziś piszemy, poznajemy czwórkę bohaterów, spędzających wspólnie weekend za miastem. Przechodzący kryzys wieku średniego zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, jego 30 lat młodsza partnerka, siostra będąca w trakcie rozwodu oraz przyjaciel, pozostający w platonicznym związku pięćdziesięciolatek, tworzą niezwykle ciekawy kwartet. Spektakl w reżyserii Macieja Englerta to przedstawienie jednocześnie zabawne i smutne – z jednej strony znajdziemy w nim pełne humoru dialogi i nieoczekiwane zwroty akcji, z drugiej zawiera wiele prawdy o nas samych, o przemijaniu i o tym, jak się z nim godzimy.

Taniec albatrosa recenzjaźródło: Teatr Współczesny

#2

Od 15 marca znajdziecie w księgarniach najnowszą książkę Agnieszki Mielczarek „Detoks dla opornych”. Z Agnieszką realizujemy aktualnie wspólny projekt, o którym więcej przeczytacie TUTAJ. Z jej książki dowiemy się, jak oczyścić nasz organizm, aby poprawić swój stan zdrowia, wygląd, a także samopoczucie. Agnieszka udowadnia w niej, że detoks nie musi wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami, a może nawet być przyjemnym doświadczeniem! Dzięki świetnym, oczyszczającym przepisom, ćwiczeniom, a także efektywnym sposobom relaksu, nie będzie to wcale takie trudne.

Detoks dla opornych Agnieszka Mielczarekźródło: Empik

 

#3

Coraz częściej słyszy się opinie, że jakość ubrań, jakie kupujemy, jest słaba i trudno jest dziś kupić odzież, która posłuży nam przez lata. Czy możemy temu jakoś zaradzić? Autorka bloga Style Digger podpowiada, co możemy zrobić, a czego unikać, aby nasze ubrania nie niszczyły się tak szybko. Na stronie Joanny znajdziemy ciekawe porady na temat tego, jak dbać o naszą garderobę.

18 powodów, przez które Twoje ubrania szybko się niszczą

#4

Jak efektywnie zarządzać czasem, będąc mamą pracującą zawodowo? Jak znaleźć czas dla siebie, dla rodziny, tak, by jak najlepiej go wykorzystać? W magazynie Mammazine przeczytacie o tym, jak robi to Edyta Zając, psycholog, trenerka i jednocześnie spełniona mama.

Rozmowa z Edytą Zając

#5

A teraz coś dla wielbicieli oryginalnej odzieży i innych unikalnych przedmiotów. 25 i 26 marca w Krakowie i we Wrocławiu odbędą się targi mody niezależnej i dizajnu. Podczas krakowskiego Kiermashu, który zorganizowany zostanie w tamtejszym Muzeum Inżynierii Miejskiej, będziecie mieli okazję poznać twórczość wielu polskich projektantów. W tym samym czasie we   Wrocławiu możecie wziąć udział w podobnym wydarzeniu. Na Fashion Meeting kupicie wyjątkową, oryginalną odzież, obuwie, biżuterię, ręcznie wykonane zabawki i dodatki do domu bezpośrednio od ich twórców, poznacie najnowsze trendy w modzie damskiej, męskiej i dziecięcej.

źródło: kiermash.pl

źródło: http://www.fashionmeeting-popupstore.pl/

#6

Na stronie Ładnebebe znajdziecie świetny wpis o polskich mamach, które dzięki swoim zdolnościom, talentom, a także ciężkiej pracy podbijają świat. BRAWO! Okazuje się, że wiele Polek stworzyło marki, które są również znane i lubiane poza granicami naszego kraju. O dziesięciu kobietach, które tworzą piękne przedmioty przeczytacie TUTAJ.

Polskie mamy na świecie

źródło: Ladnebebe.pl

# 7

A na koniec coś z wnętrzarskich klimatów. O tym, że warto czasem wyjść ze swojej strefy komfortu i podjąć wyzwanie, tak jak to zrobiła projektantka wnętrz Aleksandra Stabrawa, której efekty pracy nad wnętrzem domu w okolicach Krakowa zobaczycie na jej blogu. Pozdrawiamy serdecznie autorkę!

Blog stabrawa źródło: blog.stabrawa.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.