DO KAWY #33 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #33 – kino, lektura, pasja.

#1

Zaczynamy dziś od książki, która właśnie weszła na rynek: „Suma drobnych radości. Jak wieść zwyczajne życie i odnaleźć w nim szczęście” Agnieszki Burskiej-Wojtkuńskiej, którą być może już znacie znacie z bloga Mrs. Polka Dot. Agnieszka odnosi się w niej do zjawiska hygge i w odniesieniu do polskich realiów opowiada o tym, iż szczęście może odnaleźć każdy, doceniając to, co jest wokół nas. W jej książce przeczytacie o szukaniu małych radości w zwykłych, codziennych chwilach, o docenianiu tego, co mamy, naszych relacji i tym, że dzięki uważności możemy się cieszyć każdą chwilą. To wszystko przeplecione zostało klimatycznymi zdjęciami z życia rodziny autorki. Agnieszce w imieniu całej redakcji serdecznie GRATULUJEMY! Pięknie wydanej książki

suma drobnych radości recenzjaźródło: Mrs. Polka Dot

 

#2

Już niebawem w Lublinie odbędzie się 9 edycja Europejskiego Festiwalu Smaku. Jest to jeden z najważniejszych wielokulturowych festiwali w naszym kraju, podczas którego będzie można posmakować nie tylko kulinariów, ale również poznać różnorodne oblicza kultury. Tym razem tematem przewodnim będą Włochy. Jeśli jesteście zainteresowani to wpadajcie do Lublina od 4 do 10 września.

źródło: Facebook

#3

A ponieważ wakacje właśnie się kończą to znaleźliśmy dla Was również inspiracje na to, jak urządzić swoje miejsce pracy. Na Elle Decorations zobaczycie pomysły na aranżacje z biurkiem w roli głównej oraz kilka podpowiedzi, na co warto zwrócić uwagę organizując domową przestrzeń do pracy.

biurko w domuźródło: Elle Decoration

#4

Na blogu Gu Tworzy przeczytacie ciekawy post o tym, jak polubić swoje miejsce. Jego autorka pisze o tym na przykładzie swoich doświadczeń ze swoim nowym domem i ogrodem, który choć jej zdaniem nieidealny postanowiła zaakaceptować. Naszym zdaniem ogród zapowiada się świetnie i bardzo klimatycznie.

źródło: Gu Tworzy

#5

Na stronie Weranda.pl przeczytacie o tym, jak zmieniał się styl skandynawski i jaką role w tym odegrała pewna kura domowa – Karin Larsson. Bardzo ciekawy artykuł, który polecamy nie tylko wielbicielom tego stylu czy fanom sklepu IKEA, którego Karin, została uznana za matkę chrzestną.

styl skandynawski historiaźródło: Weranda.pl

#6

Dziś 1 września, a tym samym sezon na drugie śniadanie do szkoły rozpoczęty ;) Jeśli szukacie ciekawych pomysłów w tym temacie, zajrzyjcie koniecznie na bloga Mamy Gadżety, gdzie zobaczycie, jak ciekawie można skomponować taki posiłek. Każda z propozycji jest inspirowana kuchniami z różnych krajów, więc nie znajdziemy tu nudy.

pomysł na drugie śniadanie dla dzieciźródło: Mamy Gadżety

#7

I na koniec rozrywka – za niecałe dwa tygodnie w sklepach pojawi się serial Wielkie kłamstewka na DVD. Pisaliśmy o nim, kiedy tylko się pojawił – o TUTAJ. Jeśli jeszcze go nie widzieliśmy to gorąco polecamy! Poniżej link do trailera:

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Tami 3 września 2017 (11:00)

    polecam ten serial.zakończeie genialne!

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.