DO KAWY #182 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #182 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś w naszym cyklu do kawy polecamy coś dla miłośników kryminałów. „W cieniu Babiej Góry” Ireny Małysy to ciekawa i trzymająca w napięciu książka o losach policjantki, która wraca w swoje rodzinne strony na ślub przyjaciółki. Śmierć, tajemnice oraz wplecione w opowiadanie dawne wierzenia i legendy o Babiej Górze, nadają mroczny i intrygujący klimat. Dobrze napisana i pełna zaskoczeń- serdecznie polecamy :)  

źródło:empik.com

#2 Muzyka

 Już dziś (29 stycznia) o godzinie 19.00 na kanale Facebook i YouTube firmy SWISS KRONO odbędzie się premiera wyjątkowego noworocznego koncertu, pt.: „Niech kwitnie nadzieja w nas”. Dedykowany jest pracownikom służby zdrowia oraz wszystkim tym, którzy zaangażowani są w walkę z koronawirusem. Podczas koncertu wystąpią między innymi: Anna Lasota, Kuba Badach, Jacek Wójcicki. W repertuarze znajdą Państwo utwory takie jak:„Ave Maria” Charles’a Gounoda czy „Dni, których nie znamy” Marka Grechuty. Koncert online możecie obejrzeć TUTAJ.
 
 

#3 Teatr/ kino

W tym tygodniu zapraszamy Was na spektakl „Niedzielne popołudnie” w reżyserii Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. Jest to obraz małżeństwa, które w pewnym momencie musi skonfrontować swoje oczekiwania z rzeczywistością. Zamiatane pod dywan problemy, oczekiwania i wzajemne pretensje- czy bohaterom uda się ocalić związek i naprawić relacje? „Niedzielne popołudnie” to opowieść pełna zwrotów akcji, ciepła i humoru. Mierzy się jednak z bardzo ważnym problemem, jakim jest rozpad związków. Spektakl obejrzeć można na stronie TheMuBa.

#4 Miejsce z klimatem

To miejsce będzie idealne dla wszystkich miłośników wina i podróży. Winnica „Jaworek” w Miękini, niedaleko Wrocławia to stworzone z marzeń i pasji miejsce, w którym każdy poczuje się wyjątkowo. Zwiedzanie winnicy, degustacja win, możliwość noclegu oraz restauracja, w której znajdziemy najlepsze potrawy- wprost wymarzone miejsce na weekend we dwoje czy z przyjaciółmi. Jak tylko będzie możliwość, to zaplanujcie sobie wyjazd do tego klimatycznego miejsca. Więcej informacji znajdziecie TU.

 źródło:winnicejaworek.pl

#5 Miejsce w sieci

Spodobał się Wam pomysł z wirtualnym zwiedzaniem muzeów, który zaproponowaliśmy jakiś czas temu? :) Przychodzimy dziś z kolejną stroną, dzięki której możecie w jeden wieczór zwiedzić kilka różnych miejsc w Polsce:) Na stronie e-muzeum.eu możemy przejrzeć bazę muzeów oraz zabytków w Polsce. Można wybrać się na wirtualny spacer oraz poczytać wiele ciekawostek o tych miejscach. Serdecznie polecamy dla całej rodziny:)

źródło:e-muzeum.eu

#6 Relaks

Zimowy czas przez większość dnia spędzamy w pomieszczeniach, często przed komputerem czy telewizorem. Nie sprzyja to naszemu ciału- zwłaszcza kręgosłupowi  mięśniom. Streatching to zajęcia, w czasie których rozgrzewamy nasze mięśnie i ścięgna, wzmacniamy je, rozciągamy, by powiększyć zakres i jakość ruchu. Warto wykonywać takie ćwiczenia w każdym wieku, aby zapewnić sobie sprawność. Przykładowe ćwiczenia znajdziecie TUTAJ.

źródło:treningfitness.com

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.