DO KAWY #59 – kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #59 – kino, lektura, pasja.

#1 Książka

Przed dwoma dniami do księgarń trafiła książka, która z pewnością zainteresuje wszystkich wielbicieli roślin. Razem z autorem – Łukaszem Skopem, którego możecie znać z bloga Bez-Ogródek, stworzycie zielnik z prawdziwego zdarzenia! Książka Zrób ten zielnik zdecydowanie nie jest nudną wersją tego, co niektórzy znają z lekcji biologii. Propozycje Łukasza są ciekawe i wciągające, pełne zaskakujących pomysłów, zachęcających do działania i wykazania się kreatywnością. Brzmi ciekawie, prawda?

     źródło: Wydawnictwo Poznańskie

#2 Muzyka

Już 24 marca na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert Parov Stelar. Usłyszymy na nim utwory z najnowszej płyty The Burning Spider, wydanej w kwietniu zeszłego roku. Jeśli chcecie kupić bilety to ostatnie sztuki są jeszcze w sprzedaży. TUTAJ dowiecie się więcej.

#3 Teatr/Kino

Od 20 do 25 marca w Poznaniu odbędzie się festiwal krótkiego kina Short Waves Festival. Pokazom filmowym będą towarzyszyć ciekawe wydarzenia audiowizualne. Najważniejszym punktem festiwalu są pokazy konkursowe, podzielone na rożne kategorie. Nie zabraknie również Random Home Cinema, czyli pokazów w prywatnych mieszkaniach poznaniaków. W ramach festiwalu odbędą się też warsztaty i spotkania branżowe. To wszystko zobaczymy w rożnych miejscach w Poznaniu – w kinach studyjnych, galeriach sztuki, klubach i centrach kultury.

#4 Miejsce z klimatem

Moniówka to klimatyczny dom na Warmii, gdzie goście znajdą spokój i wyciszenie pośród malowniczych widoków i bliskości natury. Dom otoczony jest pięknym ogrodem, w którym możemy odpocząć w hamaku, czytając książkę lub też wylegując się na leżaku nad stawem. To miejsce gorąco polecamy miłośnikom sielskiej wsi, a także wycieczek pieszych, rowerowych, jak również spływów kajakowych. Kuchnia oferowana przez Moniówkę to ciekawie komponowane potrawy wegańsko-wegetariańskie. Chcąc zapewnić swoim gościom ciszę i spokój właściciele tego uroczego miejsca postanowili skupić się jedynie na dorosłych odwiedzających. Dlatego jeśli planujecie weekend bez dzieci Moniówka będzie bardzo dobrym wyborem ;)

źródło: Moniówka

#5 Miejsce w sieci

Jeśli chcecie wiedzieć, gdzie warto zjeść w poszczególnych miastach Polski, to najlepszym źródłem, żeby to sprawdzić, będzie blog Magdy – Krytyka kulinarna, z którego dowiecie się, jakie restauracje są warte odwiedzenia. W najnowszym wpisie autorka prezentuje nam swój ranking najlepszych miejsc na każdą okazję w Trójmieście. Zobaczcie koniecznie, jakie restauracje znalazły się pośród polecanych 22.

źródło: Krytyka Kulinarna

#6 Wydarzenie

Dokładnie za tydzień w Muzeum Teatru we Wrocławiu zostanie otwarta wystawa „Dali, Warhol Geniusz Wszechstronny”, którą będziecie mogli odwiedzić do końca września. Zobaczymy tu starannie wyselekcjonowane, cenne dzieła, pochodzące z prywatnych kolekcji i fundacji sztuki. Niektóre z nich zaprezentowane zostaną po raz pierwszy, inne stanowią unikaty, dlatego zdecydowanie warto wybrać się na tę wystawę.

#7 Relaks

Na koniec coś dla wielbicieli wina, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę w temacie swojego ulubionego trunku. Na stronie winiarskiego projekt Marka Kondrata znajdziecie ciekawe warsztaty w tym temacie. Jeżeli interesujecie się winem i chcielibyście zgłębić swoją wiedze w tym zakresie możecie skorzystać z oferty ciekawych szkoleń, spotkań i degustacji. Więcej o warsztatach przeczytacie TUTAJ.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.