DO KAWY #244 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #244 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W dzisiejszym „DO KAWY” chcemy polecić Wam książkę, która wydana została już jakiś czas temu, ale dopiero niedawno wpadła w nasze ręce:) „Magia polskich ziół” Patrycji Machałek to wyjątkowy przewodnik po ziołowym świecie. Łąka to prawdziwa skarbnica, z której możemy czerpać to, co najlepsze! W książce znajdziecie przepisy na naturalne kosmetyki i lecznicze preparaty, do których składniki znajdziecie… na łące:) Polecamy serdecznie!

źródło:empik.com

#2 Muzyka

Parę tygodni temu zapraszaliśmy Was na koncert Radzimira Dębskiego, który zagra wpólnie z największymi ikonami hip-hopu, a dziś polecamy Wam płytę, która w bardzo podobny sposób łączy muzykę klasyczną z rapem. Narodowa orkiestra dęta pod dyrekcją Mariusza Dziubka nagrała płytę „Wind Rap orchestra”. Znajdziecie na niej utwory stworzone we współpracy z Grubsonem, Mesajah czy Abradab. Warto połuchać, nawet jeśli nie jesteś miłośnikiem hip-hopu:)

źródło:empik.com

 

#3 Teatr/ kino

Dziś zapraszamy Was do kina na film pt. „Szalony  świat Louisa Waina”. Film opowiada historię ekscentrycznego rysownika, który ledwo wiąże koniec z końce. Poznaje jednak uroczą kobietę i jego sytuacja zmienia się całkowicie. Z dnia na dzień staje się sławny. Czy zdoła unieść ciężar oczekiwań i presje społeczeństwa? Główną rolę zagrał znakomity Benedict Cumberbatch. Polecamy!

źródło:filmweb.pl

#4 Miejsce z klimatem

Słoneczna pogoda to idealny czas na spacery i zwiedzanie. Zapewne w Łazienkach Królewskich byliście już nie jeden raz, ale czy odwiedzaliście wystawy? Jeśli nie mieliście jeszcze okazji lub byliście dawno temu, to teraz jest na to najlepsza pora. We wszystkie piątki bezpłatnie możecie zwiedzić  letnią rezydencję króla Stanisława Augusta, Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki i Podchorążówkę. Koniecznie wybierzcie się całą rodziną! :)

źródło: podróże.onet.pl

#5 Miejsce w sieci

Centrum Terapii Dialog po raz kolejny organizuje ciekawe szkolenie. Tym razem poprowadzi je prof. Bernadetta Izydorczyk i będzie dotyczyło tego, jak pracować z zaburzeniem obrazu ciała u osób, które mają problemy z odżywianiem. Szkolenie to jest przydatne nie tylko dla psychoterapeutów, ale także dla tych, którzy z problemem mieli okazję się już zetknąć. Polecamy!

źródło: facebook/centrumterapiidialog

 

#6 Relaks

Zapewne zdarzył się już Wam problem z nabraniem oddechu. „Brak tchu” bardzo często wiąże się nie z chorobami układu oddechowego czy krwionośnego, a z układem ruchu. Tak zwana „zamknięta klata piersiowa” doskwiera zwłaszcza tym z nas, którzy dużo czasu spędzają przy biurku- wiemy z doświadczenia:) Poniżej krótki film z ćwiczeniami, które pomogą Wam rozluźnić i „otworzyć” klatkę piersiową. Polecamy!:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.