kompozycja z sukulentów

KOMPOZYCJA Z SUKULENTÓW – piękna dekoracja dla każdego wnętrza. NOWY FILM.

Na naszym kanale pojawił się najnowszy film, którego tematem są sukulenty. Te niesamowite rośliny idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Łatwe w uprawie oraz niewymagające będą idealne dla tych, którzy mają sporo innych obowiązków. Sukulenty same w sobie są piękne, ale dobrze połączone tworzą wspaniałe kompozycje. Właśnie dlatego podpowiemy Wam, jak przygotować piękną dekorację do Waszych domów. Link do filmu znajdziecie TUTAJ.

Zapraszamy na film i życzymy Wam miłego oglądania! :)

 

Wszyscy kochamy rośliny, ale podobno nie każdy ma do nich odpowiednią rękę. Jest na szczęście pewna grupa roślin, która wybacza bardzo dużo, nadaje się dla zapominalskich lub dla tych, którzy dużo podróżują. O jakich roślinach  mowa? Sukulenty – właśnie o nich powiemy kilka słów. Rośliny te są tak łatwe w uprawie, że każdy poradzi sobie z ich pielęgnacją bez problemu.

Czym są sukulenty?

Te niezwykłe rośliny wywodzą się z rodziny gruboszowatych. Przystosowały się do życia w warunkach małego dostępu do wody. Właśnie dlatego są wyjątkowo odporne na susze. Wykształciły tkankę wodną, która pozwala im efektywnie wykorzystywać dostępną wodę. Wspomniana tkanka występuje w łodygach oraz liściach. Rośliny dzięki tej wyjątkowej cesze wybaczają nam nawet chwilowe zaniedbania;) Najpopularniejszymi sukulentami są znane dobrze kaktusy. Wielką popularnością wśród innych roślin z tej rodziny cieszą się aloesy, eszewerie czy agawy.

Wymagania

Sukulenty do prawidłowego rozwoju potrzebują przede wszystkim dużo światła. Najlepiej ustawić je w jasnym, dobrze nasłonecznionym pomieszczeniu np. na parapecie. W ciemnym miejscu sukulenty tracić będą swój kolor, nie będą kwitły, a także stracą swój pokrój.

Sukulenty, jako rośliny, które dobrze znoszą okresową suszę, bardzo wrażliwe są na zbyt duże ilości wody. Powinniśmy więc bardzo uważać podczas podlewania tych roślin. Największe zapotrzebowanie na wodę występuje podczas intensywnego wzrostu rośliny wiosną. Latem ilość wody zmniejszamy- np. podlewając je raz w tygodniu, a jesienią i zimą ograniczamy ją do zupełnego minimum- wystarczy raz w miesiącu. Zbyt obfite podlewanie jest największym błędem w ich uprawie.

A co z nawożeniem sukulentów? Rośliny te nie są zbyt wymagające, więc nawożenie ich nie jest konieczne. Można to zrobić jedynie w okresie ich największego wzrostu, od maja do września, używając do tego specjalnych odżywek do kaktusów.

Podłoże

Sukulenty to rośliny, które potrzebują podłoża bardzo przepuszczalnego. Właśnie dlatego nie powinniśmy do sadzenia sukulentów używać ziemi uniwersalnej- jej zbyt ciężka i zbita struktura nie jest dla nich odpowiednia. Dobrym wyborem jest użycie gotowego podłoża, które dedykowane jest kaktusom. Podłoże z linii WOKAS SMART przygotowane jest z torfu wysokiego, torfu niskiego, kory kompostowanej, piasku,kompostu zielonego, kruszyw porowatych, zeolitu i perlitu. Wzbogacone zostało nawozem wieloskładnikowym (WE) oraz nawozem wieloskładnikowym długodziałającym. W celu wyregulowania odczynu pH ziemi dodano  do niej kredę.

A co z przesadzaniem rośliny? Sukulenty to rośliny, które wyjątkowo dobrze czują się w małych doniczkach. Rośliny przesadzamy, kiedy już nie mieszczą się w swojej obecnej doniczce, nie częściej niż co trzy, cztery lata. Przesadzane rośliny powinny mieć całkowicie suchą bryłę. Ważne, aby podczas przesadzania pamiętać o warstwie drenażu na dnie. Najlepszą porą na ten zabieg jest wczesna wiosna, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wegetacyjnego.

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.