DO KAWY #183 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #183 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Książka „Chorzy ze stresu” Ewy Kempisty-Jeznach to idealna książka dla każdego z nas. Któż w dzisiejszym świecie żyje bez stresu? Każdy ma swoje obowiązki, problemy i wyzwania każdego dnia. Stres odczuwamy więc zawsze- w mniejszym, bądź większym stopniu. Umysł i ciało pozostają w absolutnej symbiozie. Jeśli nasz umysł jest zdrowy, nasze ciało też. Autorka w bardzo interesujący sposób ukazuje problemy psychosomatyczne, które niestety, dotyczą coraz większej grupy osób. Warto zagłębić się w ten problem i nauczyć odczytywać sygnały jakie daje nam nasz organizm. 

źródo:empik.com

 

#2 Muzyka

Już dziś, 5 lutego o godzinie 18:00, na antenie radiowej Dwójki oraz stronie internetowej NOSPR i Polskiego Radia odbędzie się koncert z serii Jazz Klub. Ziółek Kwartet- to zespół składający się z muzyków młodego pokolenia, którzy powstał z inicjatywy pianisty Grzegorza Ziółka. Każdy z artystów ma na swoim koncie wiele sukcesów, indywidualnych jak i zespołowych, na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą. Koncert online można obejrzeć TUTAJ.

źródło:nospr.org.pl

 

#3 Teatr/ kino/sztuka

Po długi oczekiwaniu otworzyły się muzea i galerie sztuki. Zapraszamy więc Was dziś do Muzeum Narodowego w Warszawie na wystawę pt.: „Polska. Siła obrazu”.  Wystawa przedstawia polskie malarstwo XIX wieku. Podziwiać możemy dzieła znakomitych artystów, m.in.: Stanisława Wyspiańskiego, Jana Matejki, Jacka Malczewskiego czy Artura Grottgera. W sumie ponad 100 obrazów ze zbiorów własnych Muzeum Narodowego oraz innych kolekcji krajowych. Tych, którzy nie mogą osobiście wybrać się do muzeum zapraszamy na wirtualny spacer TUTAJ. Wystawa dostępna dla zwiedzających do 7 lutego.

źródło:www.mnw.art.pl

 

#4 Miejesce z klimatem

Tym razem w naszym cyklu „Do kawy” zabieramy was do Poznania. Jest tam miejsce z niepowtarzalnym klimatem i aromatem. Kawiarnia „Kahawa” oferuje nam pyszną kawę, paloną na miejscu oraz najlepsze książki, które możemy poczytać delektując się pysznym napojem. Dodatkową atrakcją jest szklana szyba, przez którą możemy podejrzeć cały proces palenia kawy. Serdecznie polecamy Wam to miejsce. Więcej informacji znajdziecie na kahawa.pl

źródło:kahawa.pl

 

#5 Miejesce w sieci

Nishka.pl  to blog Natalii Tur poświęcony życiu w rodzinie i społeczeństwie. Autorka bloga jest socjolożką, żoną i mamą trójki pociech. W bardzo lekki sposób przekazuje treść, nawet jeśli porusza trudne tematy. Przytacza wiele ciekawostek psychologicznych i socjologicznych. Bardzo interesujący blog ze sporą dawka humoru:)

źródło:nishka.pl

 

#6 Relaks

Znacie AMSR? :) Nie? Już wyjaśniamy. ASMR z ang. autonomous sensory meridian response, jest to zjawisko przyjemnego mrowienia w okolicach głowy, szyi i innych obszarach ludzkiego ciała. Może być wywołane poprzez bodźce słuchowe, dotykowe, wizualne a także zapachowe. Z pewnością kojarzycie uczucie jakie towarzyszy Wam podczas wizyty u fryzjera- przyjemnie, gdy fryzjer czesze, myje lub układa włosy. Wiele osób lubi też deszcz, który stuka w okno czy parapet. To właśnie najprostszy przykład AMSR:) Powstają nawet całe techniki relaksacji bazujące na tej metodzie. Na każdego działają jednak inne bodźce. Co u Was wywołuje taki dreszcz?:)  Przykładowy film zajdziecie TU.

źródło:gadu-gadu.pl

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.