DO KAWY #156 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

W jaki sposób można najlepiej poznać drugiego człowieka? Aleksandra Rybka powiedziałaby, że po ulubionej literaturze. W swojej książce Pokaż mi swoją bibliotekę rozmawia z dziennikarzami, felietonistami oraz znawcami literatury i języka o czytelniczych wyborach, które stworzyły ich domowe biblioteczki. Książkę znajdziecie TUTAJ.

do kawy książka GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Devendra Banhart to artysta wszechstronnie uzdolniony. Wokalista i gitarzysta tworzący muzykę balansującą między takimi gatunkami jak psych folk, freak folk, muzyka psychodeliczna czy neofolk. Swoją nową płytę Ma promował na początku roku koncertami w Polsce, a my dzisiaj polecamy Wam zapoznać się ze znajdującymi się na niej utworami. Płytę znajdziecie np. TUTAJ.

muzyka do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Jeśli nie macie jeszcze planów na Walentynki, to możecie skorzystać z zaproszenia Teatru Chorea w Łodzi na poruszający spektakl Rój. Sekretne życie społeczne. Inspiracją do stworzenia choreografii przedstawienia stały się pszczoły – ich wspólnota, komunikacja i działanie. W tańcu i przedstawionej historii odnajdziemy zatem analogie między światem pszczelim i ludzkim. Więcej informacji na temat spektaklu można przeczytać TUTAJ.

teatr Rój Łódź GREEN CANOEźródło: Teatr Chorea

#4 Miejsce z klimatem

Slow Fashion Cafe w Krakowie łączy w sobie kawiarnię oraz szkołę szycia. Jest to miejsce, w którym przy aromatycznej kawie i pysznych ciastkach nauczymy się podstaw oraz bardziej zaawansowanych tajników krawiectwa. Z oferty szkoły skorzystają zarówno początkujący, jak i już bardziej doświadczeni krawcy. Po więcej informacji odsyłamy TUTAJ.

Slow Fashion Cafe do kawy GREEN CANOEźródło: Slow Fashion Cafe

#5 Miejsce w sieci

Jeśli planujecie spędzić święto zakochanych w zaciszu domowym, to polecamy Wam skorzystać z propozycji na romantyczną kolację magazynu KUKBUK. Znajdą się wśród nich przepisy m.in. dla wegan, miłośników kuchni azjatyckiej oraz bardziej tradycyjnych smaków. Artykuł przeczytacie TUTAJ.

kolacja miejsce w sieci do kawy GREEN CANOEźródło: KUKBUK

#6 Wydarzenie

Pod koniec lutego (25-28) odbędą się w Poznaniu targi ARENA DESIGN. Tegorocznej edycji przyświecać będzie idea slowness, wokół której polscy projektanci tworzą nowoczesne, innowacyjne i przyjazne środowisku rozwiązania. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci designu. Bilety dostępne są TUTAJ.

wydarzenie GREEN CANOEźródło: ARENA DESIGN

#7 Relaks

Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki w Warszawie zaprasza na otwarcie wystawy Lekcja fruwania, poświęconej twórczości polskiego rysownika i ilustratora prasowego Andrzeja Krauze. Wystawa skupia się na ilustracjach artysty tworzonych w ciągu ostatnich 30. lat dla brytyjskiego „The Guardian”. Zobaczymy podczas niej jak różnorodny i zmienny był w tym czasie styl rysownika oraz sama forma prasy. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 22 lutego. Więcej informacji na jej temat przeczytacie TUTAJ.

relaks Zachęta wystawa GREEN CANOEźródło: Zachęta

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

 • comment-avatar
  Doradca 13 lutego 2020 (14:15)

  Do kawy:
  – kot
  – książka
  – kominek

  :D

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.

This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for green.canoe needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page