DO KAWY #264 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #264 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Dziś w cyklu DO KAWY książka, która wydana została w 50. rocznicę powstania kultowego filmu „Ojciec chrzestny”. Ten klasyk kina znany jest chyba wszystkim. Mark Seal w swojej książce „Zostaw broń, weź cannoli” przedstawia kulisy powstawania filmu oraz walki, jaką musieli stoczyć autorzy, aby doprowadzić dzieło do końca. Walka o sukces Maria Puzo, walka o przetrwanie Paramount Pictures oraz walka pomiędzy młodymi aktorami podczas castingów. Trudna i kręta droga, po to, aby stworzyć arcydzieło kinematografii. Książka dla miłośników filmu, ale nie tylko:) My szczerze polecamy! :)

źródło:www.wydawnictwoalbatros.com

#2 Muzyka

11 listopada to święto bardzo uroczyście obchodzone w naszym kraju. W wielu miastach odbywają się biegi, wystawy czy koncerty. W Warszawie na krakowskim przedmieściu odbędzie się wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpi m.in. : Enej, Roxana Węgiel, Ira czy Lemon. Jeśli tylko jesteście w stolicy, to koniecznie musicie wziąć udział we wspólnym świętowaniu:)  Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.

źródło:warsownow.pl

#3 Teatr/ kino

Wyobraźcie sobie, że macie spore długi. Ściga was wierzyciel, a wy nie macie z czego zapłacić. Los jednak stawia na waszej drodze torbę z kosztownościami, które mogą pomóc Wam uporać się z problemem. Co zrobicie? Przywłaszczycie sobie kosztowności czy jednak zgodnie z sumieniem oddacie właścicielowi? Przed takim dylematem staje główny bohater w filmie… „Bohater”.  Jesteście ciekawi, co wybierze? Zapraszamy do kin:)

źródło:fimweb.pl

#4 Miejsce z klimatem

Lubicie bursztyn? A może jesteście z Trójmiasta i chcecie ciekawie spędzić weekend? „Akademia bursztynu” to cykl spotkań, warsztatów i lekcji muzealnych, w których każdy sympatyk Złota Bałtyku znajdzie coś dla siebie. Spotkania z ekspertami, zwiedzanie muzeum oraz warsztaty twórcze dla dzieci- to tylko mała część, jaka została przygotowana dla uczestników.  Szczegóły na stronie media.muzeumgdanska.pl. Serdecznie polecamy – doskonały sposób na miłe spędzanie jesiennych dni:)

źródło:media.muzemgdanska.pl

#5 Miejsce w sieci

Już w ten weekend, 12 i 13 listopada, w Krakowie odbędą się Targi Młodej Sztuki „Nówka Sztuka”. Jest to już piąta edycja tego wydarzenia. Najbardziej zdolni artyści i projektanci przedstawią swoje dzieła oraz twórcze pomysły. Na wydarzenie szczególnie zapraszamy koneserów sztuki i designu, miłośników oryginalnych dzieł i poszukiwaczy talentów. Jeśli nie możecie zjawić się w Krakowie osobiście to nic straconego- zapraszamy na targi online na stronie nowkasztuka.com. Polecamy!

#6 Relaks

Przyznajcie się- kto pamięta, aby  często relaksować swój mózg?:) O zjawisku ASMR mówiliśmy już kiedyś. Tak, dobrze pamiętacie- te miłe „ciarki” które przechodzą po waszym ciele, gdy słyszycie przyjemny dźwięk lub gdy ktoś muska delikatnie Wasze włosy czy szyję, to właśnie zjawisko ASMR. Poniżej przykładowy film o tym zjawisku. A na Was co działa najlepiej? :)

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.