Dywany KOMFORT - Wygoda w najlepszym stylu - GREEN CANOE

Dywany KOMFORT – Wygoda w najlepszym stylu

Tematyka tekstyliów, rodzajów materiałów i dobierania ich do wnętrz przewija się na GREEN CANOE tak często, jak tylko wyrażacie tego potrzebę. Stwierdziliśmy jednak, że jest jeszcze jeden temat warty uwagi, którym są dywany – niezastąpione elementy wystroju w każdym stylu, po które często sięgamy. Sprawiają, że pomieszczenie od razu wydaje się cieplejsze i przytulniejsze, a podłoga mniej pusta i lepiej zagospodarowana.

Na początku listopada ukazał się nowy katalog marki KOMFORT, w którym zaprezentowano nowe kolekcje wspaniałych i bardzo różnorodnych dywanów, a my redakcyjnie mieliśmy przyjemność sprawdzić jak jeden z nich sprawdza się w „przestrzeni roboczej”:) Mały przedsmak naszej relacji mogliście zobaczyć kilka dni temu na Instagramie. Wielu z Was było zainteresowanych naszym nowym odkryciem, dlatego pomyśleliśmy, że być może także inne  dywany z oferty KOMFORT mogą przypaść Wam do gustu. Link do cyfrowej wersji katalogu znajdziecie TUTAJ. My tymczasem zapraszamy Was na zestawienie dywanów, które zachwyciły nas najbardziej.

1. Dywany KOMFORT – ELEGANCJA ZACZERPNIĘTA Z NATURY

Z doborem odpowiedniego dywanu do redakcji mieliśmy mały dylemat, bo podobało nam się ich kilka:). Jego kolor został dobrany wedle ogólnej kolorystyki panującej w biurze oraz niezastąpionej trójki GREEN CANOE. Nasz wzrok od razu przykuły dywany z kolekcji IBIZA, które swoje wzory czerpią wprost z natury. Zdecydowanie się na konkretny model było dla nas wielkim wyzwaniem – wszystkie bowiem mają w sobie coś wyjątkowego. Jednak zgodnym głosem uznaliśmy, że przestrzeń redakcyjną najlepiej uzupełni dywan IBIZA VADON. Jego struktura to wręcz małe dzieło sztuki, które odzwierciedla naturalne pęknięcia na powierzchni ziemi. Kojarzyć może się też z rozgałęzieniami charakterystycznymi dla drzew i krzewów. Właśnie to odniesienie do natury oraz cudownie prezentująca się w świetle delikatna szarość skradła nam wszystkim serca.

2. Dywany KOMFORT – STYLE KLASYCZNE

Wśród nowych kolekcji najświeższego katalogu KOMFORT znajdziemy wiele oryginalnych inspiracji dedykowanych stylom klasycznym. Jak już wspomnieliśmy, nasz wybór padł na jeden z dywanów IBIZA, jednak dla tej kolekcji stworzono także wiele innych ciekawych modeli. Spójrzmy choĆBY na dywan IBIZA FLOE, który swoją drogą przez długi czas również braliśmy pod uwagę w naszym wyborze:) Dedykowany wnętrzom nowoczesnym, jednak równie świetnie sprawdzający się w stylach klasycznych, także inspirowany jest naturą i przypomina strukturę szarego, pękającego kamienia.

Znaleźliśmy także idealny dywan dla osób kochających naturalne materiały i wyraźne, charakterystyczne faktury. Model CRYSTA DIAMOND GREY wykonany jest ze splotów wełny oraz wiskozy tworzących regularny, trójwymiarowy wręcz wzór. Nie tylko świetnie wygląda, ale jest także bardzo sprężysty, trwały i posiada właściwości antystatyczne. Ten dywan będzie świetnym dodatkiem do wnętrz klasycznych z elementami boho, ale także eklektycznych, w których dużo się dzieje, a każdy nowy dodatek jest kolejnym eksperymentem.

Wiecie doskonale, że kochamy styl Hampton. My z kolei wiemy, że wśród Was również jest wielu miłośników tej stylistyki. Dlatego właśnie nie mógł się przed nami ukryć dywan CANVAS CASABLANCA. Biała marokańska koniczyna zdobiąca jego strukturę i pastelowy błękit przywodzą na myśl letnie podróże, które są nieodłączną częścią swobodnej i lekkiej stylistyki Hamptons.

3. Dywany KOMFORT- STYL INDUSTRIALNY

Aby zaprezentować Wam pełne spektrum nowych kolekcji marki KOMFORT uznaliśmy, że najlepiej zestawić dobrze nam znaną klasykę z czymś nowoczesnym. Styl industrialny, który w Polsce staje się obecnie coraz bardziej popularny, charakteryzuje się prostotą, wykorzystaniem surowych materiałów, które w odbiorze mogą wydawać się mało przytulne i wręcz chłodne. Jednak te „oziębłe” wnętrza z wielkim powodzeniem można ocieplić różnymi dodatkami – także dywanami:)

Wnętrza industrialne to uosobienie nowoczesności, dlatego naszą pierwszą propozycją jest dywan SHIRAZ STRIPES. Przypomina swoją strukturą abstrakcyjne dzieło sztuki. Utrzymany jest W zimnych odcieniach błękitu, ale zapewniamy Was, że wprowadza do wnętrza dużą dozę ciepła i różnorodności barwnej.

W stylach nowoczesnych często wykorzystuje się również dodatki eleganckie i inspirowane stylistyką klasyczną. Każdemu, kto lubi dekorować swoje wnętrza elementami vintage przybliżamy dywan NEW VENUS VERDE z tradycyjnym wzorem zamkniętym w bardzo dekoracyjnej bordiurze. Utrzymany jest w stonowanej kolorystyce bieli i szarości, które wpiszą się w wiele różnych stylizacji i nie będą ich nadmiernie przytłaczać.

A tym, których stopy wiecznie marzną dedykujemy dywan NEXUS SHAGGY TAUPE wykonany z puszystego i gęstego runa. Jest tak miękki, że aż ma się ochotę wygodnie na nim rozłożyć i cieszyć się jego jednolitą strukturą. Dywany z kolekcji SHAGGY dostępne są w delikatnych, pastelowych kolorach, które pasują do wielu aranżacji – szczególnie sypialni.


Musimy przyznać, że zapoznawanie się z nową ofertą marki KOMFORT było wielką przyjemnością. Nie tylko dlatego, że wybrany przez nas dywan stał się dobrym pretekstem do małych zabaw aranżacyjnych w redakcji, ale również dlatego, że mogliśmy zaprezentować Wam wiele nowych kolekcji, które są bardzo różnorodne i dopasowane do potrzeb każdego stylu.

Mamy nadzieję, że wybrane przez nas dywany zachęciły Was do przejrzenia katalogu i poszukania swoich własnych ulubieńców:)

Dziękuję za Twój komentarz.

3 komentarze

 • comment-avatar
  Karol 28 stycznia 2020 (08:47)

  Bardzo ładne dywany ;-)

 • comment-avatar
  Mariola 23 grudnia 2019 (13:40)

  Super to wygląda!

 • comment-avatar
  Ewa Mazurkiewicz 28 listopada 2019 (12:28)

  Jakie to ciekawe, że tylko zwykły dywan może wprowadzić do wnętrza trochę ciepła i przytulności :)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.