DO KAWY #15 - kino, lektura, pasja. - GREEN CANOE

DO KAWY #15 – kino, lektura, pasja.

 

#1

W zeszłym tygodniu poleciliśmy Wam książkę Sekretne Życie Drzew Petera Wohllebena. Jeśli podobała się Wam ta pozycja  powinniście sprawdzić także wydawniczą nowość autora, która ukazała się przed kilkoma dniami. W książce Duchowe Życie Zwierząt, leśnik, Peter Wohlleben, na podstawie najnowszych badań naukowych, jak i własnych obserwacji, udowadnia, że zwierzęta i ludzie nie różnią się tak bardzo od siebie w sferze uczuć i przeżyć. Znajdziemy w niej wiele niesamowitych historii, dzięki którym już nigdy nie spojrzymy w ten sam sposób na świat przyrody.

duchowe życie zwierząt recenzja

źródło: Empik

#2

W Magazynie F5 znaleźliśmy zdjęcia niezwykłych mebli, które…wyglądają jak dziecięce bazgroły. Daigo Fukawa, autor tego niecodziennego projektu, to student, który stworzył je w ramach swojej pracy dyplomowej na University of Art w Tokio. Może nie każdy chciałby mieć koniecznie takie meble w swoim salonie, ale musicie przyznać że wyglądają bardzo ciekawie, prawda?

Meble jak bazgroły dziecka

źródło: F5Meble bazgrołyźródło: Spoon Tamago

#3

A zostając w temacie mebli i wystroju wnętrz – już w najbliższy weekend w warszawskiej Hali Koszyki odbędą się Targi BETWEEN kitchen & dining room. Podczas tego wydarzenia zaprezentują się firmy związane z wystrojem i wyposażeniem tych dwóch domowych przestrzeni – kuchni i jadalni. Pośród 30, zarówno polskich i jak zagranicznych wystawców, znajdziemy duże, znane marki, jak i małych, niezależnych projektantów. Jeśli w najbliższym czasie planujecie remont kuchni bądź jadalni lub szukacie inspiracji w tym temacie – TUTAJ znajdziecie więcej informacji o targach.

Targi between kitchen and diningroomźródło: Facebook

#4

Na blogu To się opłaca przeczytacie o książkach z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego, które warto znać. Jeśli interesuje Was ta tematyka koniecznie zajrzyjcie na stronę Agnieszki, gdzie autorka pisze o 8 książkach, w których znajdziecie bardzo dużą dawkę inspiracji.

To sie opłaca - ksiązki o rozwoju osobistym i biznesieźródło: To się opłaca

#5

Lubicie sobie podyskutować na facebooku? ;) Jeśli tak to mamy coś dla Was. Na stronie Chillife, jej autorka, Ilona pokusiła się o stworzenie zestawienia najlepszych grup na facebooku. W 13 kategoriach, takich jak między innymi: fotografia, kulinaria czy wnętrza, znajdziecie aż 160 grup! Jeśli lubicie ten rodzaj inspiracji i wzajemnej wymiany doświadczeń to polecam zajrzeć na bloga Chillife.

Chillife - grupy dyskusyjne na facebookuźródło: Facebook

#6

22 kwietnia, w najbliższą sobotę, odbędzie się Oko na Poznań – wydarzenie, podczas którego uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z poznańskimi designerami, rzemieślnikami i artystami. W ramach imprezy, jak zapewniają organizatorzy – Magazyn Usta oraz Hotel Puro, nie zabraknie rozmów, warsztatów, jedzenia, muzyki, a także targów z wyjątkowymi przedmiotami. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów – zapraszam TU.

Oko na poznań

#7

Na blogu Kupuję Polskie Produkty znajdziecie listę aż 70 polskich kosmetyków o zaskakujących składach i opakowaniach. Jego autorka, Justyna, już po raz kolejny prezentuje nasze rodzime perełki kosmetyczne, który w jakiś sposób ją zachwyciły lub pozytywnie zaskoczyły. Jesteście ciekawi, jakie pozycje znajdują się na liście? Koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.

Kupuje polskie produktyźródło: Kupuję polskie produkty

 

 

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.