DO KAWY #94 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #94 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Achistorie. Jak odkrywać przestrzeń miast? to książka autorstwa architektów: Radosława Gajdy i Natalii Szcześniak. Poświęcona jest w całości architekturze, tak jak ich video blog ARCHITECTURE IS A GOOD IDEA. W przyjemny i interesujący sposób odkrywają przed nami tajemnice skrywane przez budynki na całym świecie i udowadniają, że mogą być one pretekstem do rozmowy na temat ludzi i historii. Ta pozycja przypadnie do gustu nie tylko doświadczonym w temacie architektury, ale również wszystkim, którzy chcieliby spojrzeć na otaczającą ich przestrzeń z nowej perspektywy. Książka dostępna jest TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Znak

#2 Muzyka

Do kawy z samego rana polecamy debiutancką płytę kwintetu założonego przez saksofonistkę Karolinę Pernal. Claridad – słowo z języka hiszpańskiego oznaczające klarowność, jasność – nawiązuje do uczucia olśnienia, które towarzyszy pewności obranej ścieżki i nie pozwala nam z niej zbaczać. Spokojne i zarazem zdecydowane kompozycje grane na fortepianie, saksofonach, perkusji, klarnecie i kontrabasie pobudzają i inspirują do działania, a kiedy trzeba – przynoszą ukojenie. Płyta dostępna jest TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: SJ Records

#3 Teatr/Kino

17 listopada w Teatrze Nowoczesnym w Warszawie odbędzie się prapremiera sztuki Nim odleci francuskiego powieściopisarza i dramaturga Floriana Zellera. Cały urok historii nie tkwi w jej oryginalności, ale sposobie przedstawienia. Chronologia potraktowana jest luźno, punkty widzenia ciągle się zmieniają, a widz śledzący losy bohaterów zmuszany jest do refleksji nad miłością, życiem i śmiercią. W spektaklu reżyserii Macieja Englerta w rolach głównych wystąpią Marta Lipińska i Krzysztof Kowalewski. Bilety dostępne są TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOE

#4 Miejsce z klimatem

Bar Regina w Warszawie to świetne miejsce na spędzenie miłego jesiennego i zimowego wieczoru. Na tle innych lokali Regina wyróżnia się ogromną różnorodnością wnętrz oraz menu. Zamówimy tutaj pyszną pizze w nowojorskim stylu, chińszczyznę w nowoczesnym wydaniu oraz oryginalne drinki. Przy dobrej muzyce i smacznym jedzeniu z łatwością można zrelaksować się po całym tygodniu pracy.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Instagram/Reginabar

#5 Miejsce w sieci

Jaka jest różnica między zmęczeniem psychicznym, a fizycznym? W jaki sposób wpływają na nasze życie codzienne i zdrowie? Odpowiedzi na te pytania udzielają psychoterapeutka Jolanta Sokół-Jedlińska oraz psychoterapeuta i psychiatra Krzysztof Jedliński w artykule Baczność! Odpocznij!! dla magazynu  psychologicznego Charaktery. Cały tekst znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Charaktery

#6 Wydarzenie

Kolejna edycja targów dobrego designu Zaprojektowani odbędzie się w Krakowie w niedzielę 18 listopada. Na spotkaniu swoje projekty będą prezentować producenci polskiego i europejskiego designu. Znajdziemy tutaj meble, biżuterię, ceramikę, ilustracje i inne ciekawe rzeczy. To wydarzenie jest także świetną okazją do wzięcia udziału w ciekawych wykładach i warsztatach oraz nawiązania rozmowy z samymi projektantami. Po więcej informacji odsyłamy Was TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

#7 Relax

Hotel Dębowy w Bielawie przygotowuje weekend jogi i odnowy biologicznej. Sobotę i niedzielę 23 i 24 listopada będziemy mogli spędzić na odprężających ćwiczeniach i zabiegach w strefie biowellness. Oprócz tego czekają na nas dwa noclegi w pięknej lokalizacji, smaczne posiłki ze świeżych i ekologicznych produktów oraz inne ciekawe atrakcje będące stałą ofertą hotelu. Wszyscy spragnieni odpoczynku znajdą więcej informacji TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Aneta 16 listopada 2018 (17:19)

    Dziękuję za polecenie świetnego artykułu w Charakterach. Na prawdę wart przeczytania i zatrzymania się. Pozdrawiam zespół Green Canoe.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.