DO KAWY #66 - kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #66 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Joanna Dymmel to projektantka wnętrz, która zna wartość otaczających ją przedmiotów i potrafi je dobrze sprzedać. W swojej książce Gdzie rosną pieniądze radzi jak zrobić porządek w domu, jednocześnie na tym zarabiając. Ten poradnik dostarczy Wam nie tylko cennych wskazówek na temat handlu, ale zmieni Wasze spojrzenie na pieniądze oraz nauczy jak tchnąć nowe życie w stare, nieużywane już od dawna przedmioty. Jeżeli macie ochotę na małe zmiany w waszej przestrzeni mieszkalnej i jesteście ciekawi w jaki sposób może Wam to zasilić dodatkowo konto bankowe, to polecamy Wam ten tytuł. Do kupienia chociażby TUTAJ.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Empik

#2 Muzyka

Zespół Lunatic Soul z Mariuszem Dudą na czele wydają w maju kolejny album. Under The Fragmented Sky to wydanie bardzo spontaniczne, które przerodziło się ze zwykłego singla w płytę zawierającą kilka utworów, przede wszystkim instrumentalnych. Będzie można spodziewać się hipnotyzujących wręcz brzmień z poprzednich dzieł zespołu oraz dużej dawki eksperymentalnych i wcześniej niesłyszanych rozwiązań. Jeśli macie ochotę na kompozycje zarówno mocne jak i delikatne, które poruszą Wasze dusze, to koniecznie zapoznajcie się z Lunatic Soul i UTFS. Przedpremierowe wydanie do kupienia np. TUTAJ.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Empic

#3 Teatr/Kino

5 maja w Teatrze Współczesnym w Szczecinie odbędzie się premiera spektaklu Ania z Zielonego Wzgórza w reżyserii Marka Pasiecznego. Powieść Lucy Maud Montgomery jest na pewno wszystkim dobrze znana, dlatego jeśli macie ochotę ujrzeć upartą i nieposkromioną Anię na żywo na scenie, to polecamy Wam tę sztukę z całego serca. Będzie to świetna okazja do spędzenia czasu w gronie rodzinnym, ponieważ znajdzie się coś ciekawego dla najmłodszych i tych starszych. Repertuar Teatru Współczesnego znajdziecie TU.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Teatr Współczesny w Szczecinie

#4 Miejsce z klimatem

Centrum Słowian i Wikingów to skansen na Wyspie Ostrów w Wolinie, w którym do zwiedzania dostępnych jest kilkanaście obiektów-replik wczesnośredniowiecznego Wolina. Oprócz tego na gości czeka mnóstwo innych atrakcji w postaci warsztatów i ciekawych aktywności, które z łatwością przeniosą Was do czasów średniowiecznych. Co roku w sierpniu organizowany jest Festiwal Słowian i Wikingów, na którym obywają się konkursy, turnieje, zabawy dla dzieci, pokazy rzemiosła oraz koncerty. Obecnie trwa w skansenie Majówka Archeologiczna, na którą można wybrać się jeszcze w ten weekend. Szczegółowe informacje na temat zwiedzania i wszelkich wydarzeń znajdziecie na stronie internetowej.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Centrum Słowian i Wikingów

#5 Miejsce w sieci

Miejsce w sieci w tym tygodniu jest bardzo edukacyjne. Paulina Mikuła z kanału Mówiąc Inaczej jest internetowym specem od języka polskiego. Jej celem jest nauczenie każdego, kto tylko ma na to ochotę, poprawnego władania naszym ojczystym językiem. Filmy, które nagrywa często polegają na dialogu z widzami i dzieleniu się językowymi ciekawostkami, co sprawia, że taka forma przyswajania wiedzy jest bardzo wygodna. Do odwiedzanie kanału Pauliny zachęcamy Was nawet jeśli waszym zamiarem nie będzie nauka, ponieważ prowadząca jest osobą bardzo charyzmatyczną i przyjemnie się jej słucha.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Tech Awards

#6 Wydarzenie

Wydarzenie idealne dla miłośników kultury orientalnej. 19 i 20 maja na Targu Śniadaniowym w Warszawie odbędzie się Weekend Japoński, który nawiązywać będzie do święta Hanami oraz japońskiego Dnia Dziecka Kodomo No Ni. Będzie mnóstwo wydarzeń kulturalnych dla dzieci i dorosłych oraz stoiska z daniami prosto z Japonii. Czas umilać będzie Wam specjalna scenografia i piękna muzyka klasyczna grana na żywo. Wstępny program weekendu znajdziecie TU, ale pamiętajcie, że jest on cały czas aktualizowany i może się nieco zmienić.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Facebook

#7 Relaks

12 i 13 maja będziecie mieli okazję na spędzenie weekendu w bardzo przyjemnej atmosferze. W Domu Towarowym Braci Jabłowskich w Warszawie odbędą się targi Vintage na Wzorach. Znajdziecie tam wiele niepowtarzalnych ubrań i różnych innych rzeczy od sprzedawców i kolekcjonerów z całej Polski. Dla tych z Was, którzy sami są twórcami jest również możliwość wzięcia udziału w targach jako wystawcy. Jeśli jesteście zainteresowani tym wydarzeniem to więcej szczegółów znaleźć możecie TUTAJ.

DO KAWY kino Green Canoeźródło: Facebook

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Livia 6 maja 2018 (09:25)

    Thank you for your blog post.Really thank you! Awesome.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.