DO KAWY #115 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #115 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Polacy bardzo często sięgają po poradniki. Jaki jest tego powód? Nieporadność? Kompleksy? Chęć bycia kimś innym, niż jesteśmy? O tym właśnie przeczytamy w najnowszej książce Michała Rusinka Niedorajda, czyli co nam radzą poradniki. Pisarz analizuje – z charakterystycznym dla siebie humorem – najpopularniejsze przykłady poradników oraz najczęściej pojawiające się w sieci zapytania. Jeśli chcecie dowiedzieć się które trafiły do lektury, to znajdziecie ją np. TUTAJ.

GREEN CANOE do kawyźródło: Empik

#2 Muzyka

Summer Jazz Festival Kraków to wydarzenie o historii i początkach bardzo kameralnych. Obecnie są to jednak trzy miesiące (czerwiec, lipiec i sierpień) wielkich koncertów, które czynią z niego jeden z najbardziej popularnych festiwali jazzowych w Europie. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do rezerwacji biletów, póki jest jeszcze taka możliwość. Na pewno będą znikały szybko. Koncert inauguracyjny 24. edycji odbędzie się 28 czerwca. Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie TUTAJ.

GREEN CANOE muzykaźródło: Facebook/Summer Jazz Festiwal Kraków

#3 Teatr/Kino

Dla spragnionych teatralnych wrażeń mamy ciekawą propozycję. W Krakowskim Teatrze Scena STU obejrzeć można spektakl Przybory Wasowskiego Dom Wyobraźni w reżyserii Łukasza Fijała, inspirowany twórczością Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Jest on pełen groteski i absurdu, które z powodzeniem oddziałują na wyobraźnię widowni. Więcej na temat przedstawienia oraz biletów dowiecie się TUTAJ.

GREEN CANOE teatrźródło: Scena STU

#4 Miejsce z klimatem

Fedde Bistro to restauracja w Gdyni, w której uraczy nas pyszny posiłek oraz wyjątkowa atmosfera. To pierwsze gwarantuje nam doświadczenie i kreatywność szefa kuchni. O tym drugim przekonamy się z kolei przyglądając się pięknemu wystrojowi wnętrz, które idealnie wpisują się w modernistyczny charakter miasta. Wszystkiego na temat Fedde Bistro dowiecie się TUTAJ.

GREEN CANOE do kawyźródło: Facebook/Fedde

#5 Miejsce w sieci

W wiosennej (i nie tylko) kuchni warto wykorzystywać kiełki. Mają one wiele wartości odżywczych, są smaczne i bardzo łatwo uprawiać je samemu w domu. Jak? Tego dowiemy się w artykule Kiełki – samo życie na stronie magazynu KUKBUK. W tekście znajdziemy również kilka ciekawych przepisów z wykorzystaniem różnych kiełków.

GREEN CANOE do kawyźródło: KUKBUK

#6 Wydarzenie

Weekend Księgarń Kameralnych będzie trwał w tym roku od 25 do 28 kwietnia. Do udziału w wydarzeniu zgłosiły się księgarnie z całej Polski, aby świętować Światowy Dzień Książki. Z tej okazji organizowane są spotkania autorskie, kluby książkowe, warsztaty, koncerty, czytania oraz inne warte uwagi aktywności. Po więcej szczegółów odsyłamy Was TUTAJ.

GREEN CANOE wydarzenieźródło: Facebook/Książki kupuję kameralnie

#7 Relaks

Galeria Bielska w Bielsko-Białej organizuje wystawę dzieł Antoniego Rząsy – jednego z najbardziej znanych polskich rzeźbiarzy. Tworzył formy proste z drewna, dla których inspiracją były sztuka ludowa oraz emocje i stany psychiczne człowieka. Podczas wernisażu, który dobędzie się 26 kwietnia, będziemy mieli okazję zobaczyć również fotografię Haliny Rząsowej, żony artysty. Wystawa potrwa do 23 czerwca. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

GREEN CANOE wystawaźródło: Galeria Bielska

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.