Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku - GREEN CANOE

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku

Na Waszą prośbę dotyczącą pomocy przy małych przestrzeniach – zaczynamy dziś cykl wpisów traktujących o aranżacjach małych metraży. Mieszkanie w bloku ma wiele zalet, ale kilka  stref przy jego urządzaniu może sprawić sporo kłopotu. Poczynając od Przedpokoju –  najczęściej małego i  trudnego do zagospodarowania oraz przechowywania odzieży. Istnieje jednak kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem. Bez względu na to, czy Wasze pomieszczenie jest wpisane bardziej w plan kwadratu czy długiego prostokąta, można je funkcjonalnie wykorzystać. Zobaczcie jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku, bez zbędnego kombinowania. ZAPRASZAMY!


1. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – CHOWAMY

Aby nie zagracać małego przedpokoju leżącymi na wierzchu przedmiotami, możemy wykorzystać dużą, funkcjonalną szafę z przesuwnymi drzwiami. W ten sposób zaoszczędzimy ogromną ilość miejsca, ponieważ taki schowek pomieści wszystko co Wam potrzebne i jeszcze więcej. Najlepiej będzie, jeśli na całą wysokość takiej szafy wstawimy lustro. Dzięki temu optycznie powiększymy małą przestrzeń i sprawimy, że nie będzie ona tak zamknięta i klaustrofobiczna. Bardzo sprytnie można oszukać nasze zmysły:) Poniższą inspirację znajdziecie na Kenzas i Creative Mirror.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

kenzas.se

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

creativemirror.com

2. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – MAŁE LUSTRO

Lustra w każdej postaci szczególnie dobrze sprawdzą się w małych przedpokojach. Jeśli do Waszych wnętrz nie pasują duże, zawsze możecie sięgnąć po mniejsze. Nie będzie to już szafa ani ściana w całości odbijająca naszą sylwetkę, ale np. małe podłużne lustro wiszące obok wieszaków na odzież wierzchnią lub okrągłe, które świetnie sprawdzi się nad szafką na buty. Samo umieszczenie zależy tylko od Was. Warto zdecydować się na to rozwiązanie ze względów praktycznych (ostatnie spojrzenie na ułożenie włosów przed wyjściem zawsze się przyda;)) oraz estetycznych, ponieważ każda powierzchnia lustrzana „powiększy” nawet najmniejsze pomieszczenie. Przykłady pochodzą z Equilibrio Feng Shui  i z Design-Remont.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

equilibrio-fengshui.blogspot.com

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

design-remont.info

3. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – WYKORZYSTANIE JASNYCH BARW I KONTRASTÓW

Oprócz tej z lustrami jest jeszcze jedna uniwersalna zasada oszukiwania ludzkiego oka. Zapewne wiecie, że ciemne kolory mimowolnie „zamykają” przestrzeń, a jasne natomiast „otwierają” i nadają wnętrzom lekkości i przejrzystości. Właśnie z tego względu przy aranżowaniu małego przedpokoju warto użyć tych drugich barw. Nie muszą to od razu być odcienie bieli. Oczywiście sprawdzą się świetnie, ale najważniejsze aby kolorystyka pasowała do Waszego stylu. Uzupełnieniem tej zasady jest wykorzystanie kontrastów. Mogą to być ciemne elementy, które będą odróżniać się od ścian ( np. ramki w naszej domowej galerii) albo dekoracje ze wszelkimi różnorodnymi wzorami, które podkreślą charakter wnętrza i przełamią jednorodność. Eksperymentujcie do woli. Sprawdźcie poniższe propozycje na Life Simply Styled By Me, Home Adore i Geometrium TU i TU.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

lifesimplystyledbyme.com homeadore.com

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

geometrium.com/en

4. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – FUNKCJONALNA WNĘKA LUB SIEDZISKO

W małych przestrzeniach ważne jest odpowiednie wykorzystanie każdego możliwego kąta. Łatwym i funkcjonalnym rozwiązanie jest zamontowanie otwartych półek, miejsc na wieszaki i buty. Taka „wnęka” pomieści mnóstwo rzeczy, jeśli tylko odpowiednio wszystko rozplanujecie. Znajdzie się nawet miejsce na małą ławeczkę. Na samą górę, jeśli zdecydujecie się na zabudowę sięgającą aż do sufitu, możecie umieścić wszystko, czego nie używacie na co dzień, a co trudno schować gdzie indziej.  Dzięki temu sposobowi nie musicie wstawiać dużej szafy, która zajęłaby mnóstwo miejsca. Kombinacji i wzorów znajdziecie mnóstwo, więc nietrudno będzie Wam dopasować odpowiednie do własnego przedpokoju. Zainspirujcie się rozwiązaniami przedstawionymi przez House&Home, Vahue Building i Nsbuilders.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

houseandhome.com vahuecustomhomes.com

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

Nsbuilders

5. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY

Może być też tak, że Wasz przedpokój jest na tyle mały, że służyć Wam może jedynie  do przechowywania ubrań, których używacie w danej porze roku. Wszystkie Wasze kurtki, szaliki, czapki i buty mają swoje miejsce gdzie indziej, a przy drzwiach wejściowych faktycznie chcecie się tylko przygotować i ubrać lub odłożyć to, co potrzebne. W takiej sytuacji bez problemu wstawicie do pomieszczenia górną półkę z wieszakami i dolną na obuwie. Do tego dodajcie drobną dekorację w postaci dywanu lub obrazka na ścianie i reszta przestrzeni może spokojnie oddychać. Zdjęcia znajdziecie na Delikatissen i Always Rooney.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

delikatissen.com

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

alwaysrooney.com

6. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – ODPOWIEDNIE DEKORACJE

Może Wam się wydawać, że zbędne drobiazgi będą niepotrzebnie zabierały miejsce, którego i tak jest już w przedpokoju mało. Zawiera to w sobie nieco prawdy, ponieważ jeśli użyjecie zbyt wielu dekoracji faktycznie tak się stanie, ale jeśli dobierzecie je z rozsądkiem i smakiem, zyskacie więcej niż byście się spodziewali. Pusta przestrzeń, w brew pozorom, nie sprawia, że pomieszczenie jest większe. Taki goły kąt aż kłuje w oczy i prosi, aby zrobić z nim coś użytecznego. Niepozorne półki zamontowane wysoko nad wieszakami na płaszcze, albo sprytnie umieszczone, tam gdzie nic innego się nie znajduje, umożliwią Wam wyeksponowanie np. wazonów z kwiatami czy ramek. Taki zabieg zdecydowanie ociepli przestrzeń. Inspiracje pochodzą z Ideal Home i Modern Jane.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

idealhome.co.uk

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

modernjanedesign.blogspot.ca

7. JAK DOBRZE ZAARANŻOWAĆ MAŁY PRZEDPOKÓJ W BLOKU – WEJŚCIE POŁĄCZONE Z SALONEM

Oto coraz częściej spotykane rozwiązanie. Może nie chcecie mieć wejścia do mieszkania jako osobnej strefy? Zawsze jest możliwość połączenia Waszego przedpokoju z salonem. Taka decyzja może niesamowicie powiększyć przestrzeń mieszkalną i całkowicie ją odmienić. Zaoszczędzicie na tym dużo miejsca i będziecie mieć większe pole do popisu przy aranżacji wnętrz. Jeśli nadal zależy Wam na subtelnym rozgraniczeniu obu stref, to możecie oddzielić część wypoczynkową od wejściowej półścianką lub po prostu delikatnie zarysować linię przedziału używając np. fotela bądź sofy. Rozwiązanie to jest idealne nie tylko w przypadku małego przedpokoju, ale małego mieszkania samego w sobie, które dzięki likwidacji odgradzającej ściany, nie będzie już tak zamknięte w typowym blokowym schemacie. Pomysły zaczerpnięte z House Tweaking i Ikei.

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

housetweaking.com

Jak dobrze zaaranżować mały przedpokój w bloku Green Canoe

ikea.gr


Mamy nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się pomocne. Są tutaj jacyś mieszkańcy bloków, którzy również zmagali się z problemem małego przedpokoju? Ciekawe jak sobie z tym poradziliście. Zachęcamy Was do eksperymentowania z podanymi rozwiązaniami. Być może, Wasze mieszkania dzięki takim ruchom nieco się powiększą:)

Dziękuję za Twój komentarz.

12 komentarzy

 • comment-avatar
  Kasia 24 kwietnia 2018 (09:43)

  Świetne pomysły, ja akurat mam taką wnękę gdzie wstawię większą szafę, na ściany powieszę obrazy i też będzie wyglądać mam nadzieję, podoba mi się korytarz z 4 punktu po prawej stronie do góry, tak chciałabym mieć.

 • comment-avatar
  Jola 9 kwietnia 2018 (09:21)

  To nie są małe przedpokoje jeśli chodzi o mieszkania, powiedziałabym, że zaprezentowane przedpokoje i rozwiązania są raczej co najmniej średnie! Same aranżacje są bardzo ładne i pomysłowe. Pozdrawiam :)

 • comment-avatar
  Monika P. 5 kwietnia 2018 (21:25)

  W moim nowym-starym domu przedpokój ma bagatela 2,5m2, więc nie tylko w mieszkaniach bywa źle ;)

 • comment-avatar
  Aleksandra 5 kwietnia 2018 (12:43)

  Świetne inspiracje. Ja mam bardzo ciemny przedpokój i znalazłam pomysły jak go rozjaśnić :)

 • comment-avatar
  Magdalena 5 kwietnia 2018 (12:18)

  Ojej… Asiu. Chyba nie wiesz jak wyglądają MAŁE przedpokoje…. ?

  • comment-avatar
   Green Canoe 5 kwietnia 2018 (17:18)

   :):):):) Być może są jeszcze mniejsze :):):).

  • comment-avatar
   ada 5 kwietnia 2018 (20:36)

   To samo pomyślałam, z połowa z nich wcale nie jest taka mała :)

   • comment-avatar
    Green Canoe 7 kwietnia 2018 (08:56)

    Ada – to zdjęcia przykładowe. Ale TRIKI o których piszemy, jak najbardziej tycza się małych przestrzeni, bądź bardzo małych. Poza tym – to co jednych małe, dla innych małe nie będzie :)

    • comment-avatar
     Magda 15 kwietnia 2018 (18:51)

     „Poza tym – to co jednych małe, dla innych małe nie będzie :)” niestety w poszukiwaniu pomysłów do małych mieszkań wielokrotnie natykam się na przykładowe zdjęcia, które nijak pasują do faktycznych metraży, którymi duża część z nas dysponuje. Tak samo jak w poszukiwaniu inspiracji jak przechowywać duży księgozbiór i mediatekę mnóstwo jest zdjęć przedstawiających półeczkę na 10 książek albo regał na parę płyt CD. Śmieszą mnie ogromnie takie zdjęcia a z drugiej strony cały czas brakuje mi kogoś kto mógłby przedstawić parę zdjęć przystających do mojej rzeczywistości. Ale triki rzeczywiście uniwersalne i dobre do zastosowania nie tylko w przedpokoju.

     • comment-avatar
      Green Canoe 17 kwietnia 2018 (10:00)

      Może dlatego, że mamy bardzo różne pojęcie co jest małe a co duże:):):) I dla mnie biblioteka to regał 200 cm 300 cm. A dla kogoś innego regał 60 cm na 180 cm:)

 • comment-avatar
  Dorota 5 kwietnia 2018 (11:55)

  Bardzo dziękuję za pomysły, z pewnością wykorzystam chociaż część w tej mojej dziupli :) Pozdrawiam serdecznie :)

 • comment-avatar
  aldia.arcadia 5 kwietnia 2018 (11:08)

  Urocze propozycje. Mój przedpokój w porównaniu z tymi to jest naprawdę mini mini :)), ale wieszak i lustro się zmieściło :) Pozdrawiam ciepło.

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.