DO KAWY #104 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #104 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Porażka znaczy zwycięstwo francuskiego pisarza Charlesa Pépina ukazuje dokonania słynnych artystów, uczonych, sportowców i twórców od mniej znanej wszystkim strony. Często zapominamy, że na drodze osób, które odniosły sukcesy oprócz wielu wzlotów było równie dużo upadków. Ta książka pomaga zrozumieć, że porażka nie oznacza końca podróży, a jest jedynie doświadczeniem motywującym do dalszego działania i uczenia się na popełnianych błędach. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Księgarnia Wydawnictwa MUZA

#2 Muzyka

Dwoje muzyków klasycznych – Bomsori Kim i Rafał Blechacz – postanowiło połączyć siły i wspólnie wydać płytę z utworami kompozytorów polskich i francuskich. Południowokoreańska skrzypaczka zdobyła serca publiczności podczas XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Poznaniu w 2016 roku, w którym zajęła drugie miejsce. Natomiast polski pianista w 2005 roku wygrał XV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Płyta Faure Debussy Szymanowski Chopin to ich wspólna interpretacja znanych utworów klasyków. Znajdziecie ją np. TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

Cinema City organizuje wieczory LADIES NIGHT specjalnie dla pańNie są to jedynie projekcje filmowe, ale również dodatkowe atrakcje w postaci porad kosmetycznych, pogadanek oraz przygotowanych upominków dla wszystkich uczestniczek i oczywiście świetna okazja do miłego spędzenia czasu w gronie innych kobiet. Najbliższe spotkanie odbędzie się 7 lutego o 19:30 i zakończy się seansem przedpremierowym Planety Singli 3. Śledźcie na bieżąco stronę kina, aby dowiadywać się o kolejnych wieczorach. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Cinema City

#4 Miejsce z klimatem

O naszej fascynacji domowymi sokami wiecie doskonale. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie zawsze jest czas na przygotowanie świeżego soku, szczególnie jeżeli przebywamy poza domem. W Warszawie, w barze Be my Juice skosztujemy pysznych soków z warzyw i owoców, inspirowanych smakami z różnych zakątków świata. Możemy zamówić je również na dowóz oraz w ramach dostępnej oferty cateringowej. Bogate menu składające się z soków i smoothie na każdą okazję znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło:Facebook/Be my Juice

#5 Miejsce w sieci

Marysia Dek-Lewandowska to polska ilustratorka, która tworzy przede wszystkim książki i ilustracje dla dzieci – nie tylko polskie, ale również zagraniczne. Nie od dzisiaj wiadomo, że polska ilustracja stawia wysokie poprzeczki artystom na całym świecie. Ilustracje kierowane do dzieci są na najwyższym poziomie, zarówno technicznym i wizualnym, jak i edukacyjnym. Prace Marysi Dek-Lewandowskiej cieszą, bawią i uczą, dlatego zaskarbiły sobie sympatię dzieci i rodziców. Zajrzyjcie na Instagrama Marysi, na którym zamieszcza swoje projekty.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Maria Dek

#6 Wydarzenie

Dziesiątki stoisk z kawą i akcesoriami do jej parzenia, najlepsi bariści, strefa gastro, relaks i tłumy kawowych zapaleńców w jednym miejscu – to właśnie oznacza Warszawski Festiwal Kawy. W tym roku w weekend 9 i 10 lutego odbędzie się już jego piąta edycja. Bilety na wydarzenie zakupicie przed wejściem, a więcej informacji na temat wystawców i wszelkich atrakcji znajdziecie TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Warsaw Coffee Festival

#7 Relaks

Dla wszystkich dziewczyn mających ochotę na dzień spędzony w gronie kobiecym – przyjemnie i jednocześnie produktywnie – magazyn Zwykłe Życie organizuje 9 lutego spotkanie Niech Żyją Dziewczyny! Kobiece kręgi. W ramach wydarzenia odbędą się targi produktów przeznaczonych dla kobiet, spotkania autorskie i dyskusje oraz warsztaty artystyczne i samorozwoju. Na uczestniczki czeka również loteria, z której dochody zostaną przeznaczone na działalność Centrum Praw Kobiet. Więcej informacji dostępnych jest TUTAJ.

do kawy GREEN CANOEźródło: Facebook/Kobiece Kręgi

Dziękuję za Twój komentarz.

1 komentarz

  • comment-avatar
    Radownisia 1 lutego 2019 (10:27)

    Moja książka! Ta książka zainspirowała mnie do połowy sukcesów w zeszłym roku :D Polecam również.
    Marysia ma prawdziwy talent! Ja nie narysowałabym nawet prostego koła, a co dopiero takie wymysły ;-)

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.