Ogród zimowy. - GREEN CANOE

Ogród zimowy.

W okresie, kiedy temperatura bez wahania zmierza w stronę zera, z niecierpliwością oczekujemy nastania zbawiennej dla roślin wiosny. Jest jednak pewne rozwiązanie, coraz bardziej popularne w Europie, które z powodzeniem może zmienić myślenie o pielęgnacji naszych zielonych przyjaciół. Mamy na myśli specjalny ogród zimowy – przestrzeń będącą częścią naszych domów, w której możemy cieszyć się roślinnością nawet wtedy, kiedy za oknem panuje chłód i śnieg. Wyobraźcie sobie wypełnione zielenią i tętniące życiem pomieszczenie, w którym zupełnie zapomnicie o zimnej atmosferze. Widzieliśmy już takie rozwiązania zastosowane w Polsce – wyglądają bajecznie. Bo za oknami zaspy śnieżne, a wewnątrz soczysta zieleń i przestrzeń zachęcająca do relaksu.

Ogród zimowy nie jest jeszcze zbyt powszechnie stosowany w Polsce, ale na jego wprowadzenie decyduje się ostatnio coraz więcej osób. Popularyzacją tej metody zajmuje się w naszym kraju pionierska grupa OKNOPLAST, której działalność śledzimy na bieżąco od kilku lat i z dumą Wam ją przedstawiamy. W skład OKNOPLAST wchodzi m.in. marka Aluhaus, która specjalizuje się w produktach aluminiowych. I to właśnie na zaletach ogrodów zimowych wykonywanych z tego tworzywa będziemy skupiać dziś naszą uwagę. Uwierzcie nam, WARTO, ponieważ jest ich naprawdę wiele.

OKNOPLAST GREEN CANOE

Ogród zimowy – funkcjonalność i design aluminium

Aluminium ma przede wszystkim mnóstwo praktycznych zastosowań. Konstrukcje uzyskiwane z tego metalu uzyskują bardzo korzystne parametry termoizolacyjne. Z tego względu wykorzystanie ich w budownictwie przyczynia się w dużym stopniu do obniżenia zużycia energii w domu, a rośliny nie są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Aluminium jest także bardzo wytrzymałe oraz odporne na wilgoć, silne nasłonecznienie i zmiany temperatury. Nie wymaga również częstych konserwacji, dlatego nie musimy się obawiać, że po pewnym czasie utraci swoje właściwości. Właśnie dlatego ten materiał jest dużo bardziej komfortowy w użytkowaniu niż np. drewno, któremu będziemy musieli poświęcić dużo uwagi, aby nasz ogród zimowy zachwycał o każdej porze roku.

Funkcjonalne właściwości aluminium to nie jedyne zalety, które przekonują nas o słuszności jego wyboru. Mówiąc o jakości tego materiału, nie możemy oczywiście pominąć jego walorów estetycznych, które w świecie designu grają bardzo ważną rolę. Aluminiowa konstrukcja ogrodu zimowego pozwoli nam na wkomponowanie go w istniejącą już przestrzeń mieszkalną, ponieważ daje ona ogromne możliwości aranżacyjne i świetnie łączy się z innymi materiałami. Pamiętajmy, że zimowy ogród to nie tylko miejsce, gdzie rośliny doniczkowe mogą bezpiecznie przeczekać najniższe temperatury. Jest to przede wszystkim pomieszczenie tworzone z myślą o całorocznym zastosowaniu przez całą rodzinę. Nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby wykorzystać je jako pokój dzienny, jadalnię, strefę relaksu, czy nawet biuro. Jeśli zdecydujemy się na wykorzystanie aluminium do budowy naszej wymarzonej przestrzeni, to z łatwością stworzymy przy jego pomocy przeróżne, odpowiadające naszym potrzebom formy. Jest ono bowiem materiałem bardzo elastycznym. Wykorzystuje się je również przy produkcji stolarki okiennej i drzwiowej, dzięki czemu nasze wnętrza będą spójne i efektowne.

OKNOPLAST GREEN CANOE

Grupa OKNOPLAST po raz kolejny udowadnia nam, że w drodze do osiągnięcia najwyższej jakości trzeba wychodzić poza ustalone dotychczas ramy myślenia i postrzegania otaczających nas rzeczy. Jesteśmy ciekawi, czy rozważaliście kiedyś powiększenie Waszych gospodarstw domowych o zimowy ogród. Może są wśród Was także szczęśliwi posiadacze swoich własnych przestrzeni relaksacyjnych wypełnionych roślinnością? Na pewno jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i – nie oszukujmy się, również niesamowicie przyjemne dla oka. Jesteśmy przekonani, że to tylko kwestia czasu, zanim stanie się ono powszechne stosowane w polskim budownictwie.

Dziękuję za Twój komentarz.

2 komentarze

Skomentuj

Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.