Wiosenny kalendarz wysiewu - GREEN CANOE

Wiosenny kalendarz wysiewu

Wiosna to czas, kiedy decydujemy jak będzie wyglądał nasz ogród przez resztę roku. Właśnie teraz – w marcu i kwietniu – mamy możliwość wysiewania największej ilości nasion. Przede wszystkim przygotowujemy je pod rozsady na parapetach oraz w szklarniach, ale jest też wiele roślin, które wysiewa się bezpośrednio do gruntu. Aby stworzyć swój własny ogródek wcale nie potrzebujecie dużego podwórka. Na mieszkalnych balkonach również można tworzyć piękne, zielone historie, dlatego gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnego wysiewania. Na efekty widoczne latem zdecydowanie warto jest czekać:)


wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Wiosenny kalendarz wysiewania – Marzec

Ogrodowej zabawy nie możemy zacząć bez odpowiedniego przygotowania. Mamy na myśli przede wszystkim podłoże. O tym jak stworzyć idealny grunt pod wysiewanie każdej rośliny mogliście przeczytać na GREEN CANOE TUTAJ. Wbrew pozorom nie jest to nic skomplikowanego i wymaga jedynie uwagi, staranności i regularnej pielęgnacji nasion.

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Przez cały miesiąc możemy w domu przygotowywać rozsady wielu warzyw. Do wyboru mamy brokuł paprykę, kalafior, sałatę, por, kapustę białą, rzodkiewkę, czy seler korzeniowy. Od połowy miesiąca możemy zasiać z kolei pomidory. Będą one pięknie rosły na naszych balkonach w marcu i kwietniu. Za sadzenie roślin do gruntu zabieramy się od połowy maja, kiedy nie będą zagrażały im niskie temperatury. Musimy być wyczuleni na pogodę:)

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Nie zapominajmy oczywiście o kwiatach. Marzec to idealny czas na wysianie naszych pachnących, kolorowych przyjaciół. Wśród nich znajdują się aksamitki, cynie, gazanie, heliotropy, lwie paszcze, niecierpki, żeniszki oraz astry chińskie. Podobnie jak warzywa, możemy przenosić je do gruntu z nastaniem cieplejszych, majowych dni.

Wiosenny kalendarz wysiewania – Kwiecień

W kwietniu również jest kilka warzyw, które możemy wysiać na rozsady. U nas jest to ogórek, dynia i cukinia. Będą one gotowe do posadzenia na przełomie maja i czerwca. Natomiast groch, bób, marchew, koper, pietruszkę, szpinak oraz groszek siejemy bezpośrednio do gruntu.

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Kwiecień to także idealny czas na wysiewanie kwiatów. Na rozsady idealne są kocanki, które przesadzamy od początku maja i kosmosy, które na przesadzenie muszą poczekać z kolei do połowy maja. Natomiast od razu do gruntu siejemy chabry, dimorfoteki, nagietki, łubiny i słoneczniki.

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Na przełomie marca i kwietnia możemy stworzyć własny ogródek ziołowy. Eksperymentujmy z naszymi ulubionymi rodzajami ziół, które na co dzień lubimy wykorzystywać w kuchni. Do najczęściej wybieranych należą: bazylia, tymianek, szczypiorek, majeranek, oregano oraz szałwia. Kolendrę, chrzan i ogórecznik wysiewamy za to bezpośrednio do gruntu. Skompletujcie zestaw Waszych faworytów, których wyjątkowym smakiem i aromatem będziecie cieszyć się przez resztę roku.

wiosenny kalendarz wysiewania GREEN CANOE

Pamiętajcie także o procesie pikowania. Polega on na rozdzielaniu rosnących razem siewek do oddzielnych pojemników, kiedy pojawiają się pierwsze liście. Pikowanie pozytywnie wpływa na rozwój pomidorów, papryki, kapusty, kalafiorów, selerów i sałaty. Co więcej, na ok. dwóch tygodni przed przesadzaniem rozsad w ich stałe miejsce, powinniśmy je odpowiednio zahartować, aby były gotowe do funkcjonowania w naturalnych warunkach. W tym celu wystawiamy je stopniowo, coraz częściej na zewnątrz i ograniczamy nieco ich podlewanie.


Liczymy, że nasze porady pomogą Wam w tym roku przygotować wymarzony ogródek. Jeśli uwielbiacie otaczać się zielenią i patrzeć jak rosną rośliny, które sami wyhodowaliście z malutkich siewek, to koniecznie dołączcie do naszych wiosennych przygotowań. Za parę miesięcy wszyscy będziemy cieszyć się wysianym latem:)

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.