DO KAWY #127 – kino, lektura, pasja - GREEN CANOE

DO KAWY #127 – kino, lektura, pasja

#1 Książka

Zapewne wielu z Was spotkało się wcześniej z twórczością Jaume Cambre.  Wyjątkowy styl pisarza, tematyka, którą porusza, a przede wszystkim bezbłędne przedstawienia portretów psychologicznych postaci sprawiają, że jego książki są tłumaczone i czytane na całym świecie. Kiedy zapada mrok to najnowszy zbiór opowiadań autora, którego odrębne historie łączy ciemność i zło tkwiące w najgłębszych zakamarkach umysłu. Książkę można zakupić np. TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOEźródło: Wydawnictwo Marginesy

#2 Muzyka

Znaleźliśmy idealny album na letnie dni. Ohlahoma legendarnego gitarzysty i wokalisty Keb’Mo utrzymana w pogodnych klimatach bluesowo-folkowych z pewnością będzie świetnym towarzyszem na wakacyjny relaks. Pośród utworów dostępnych na płycie znajdziemy energiczne brzmienia w sam raz na długie podróże oraz spokojniejsze kompozycje umilające ciepłe wieczory. Płytę dostaniemy np. TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOEźródło: Empik

#3 Teatr/Kino

W Krakowie 25 lipca zacznie się festiwal XI Krakow Summer Animation Days, który potrwa do 28 lipca. Na Małym Rynku odbędą się: plenerowe pokazy wielu różnych nagradzanych animacji, prezentacja laureatów Emile Awards 2018 oraz audiowizualny pokaz 3D, czyli tzw. mapping. Wszystkich zainteresowany zapraszamy TUTAJ po więcej informacji.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Karnet Kraków

#4 Miejsce z klimatem

Uwielbiamy hummus, szczególnie dokładnie przyrządzony. Wy również? Jeśli tak, to nie zapomnijcie odwiedzić Hummus Amamamusi, kiedy następnym razem będziecie w Krakowie. Ta świetna restauracja nie tylko oferuje pyszny hummus, ale również wegańskie i wegetariańskie śniadania i przekąski – wszystko to w bardzo przyjaznej atmosferze. Na miejscu kupimy także świeży hummus oraz składniki do przygotowania własnego. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY GREEN CANOEźródło: Hummus Amamamusi

#5 Miejsce w sieci

Zajrzyjcie na stronę Elle Decoration, na której znajdziecie ciekawy wpis na temat roślin, a właściwie aplikacji z nimi związanej. Jeśli czasami ciężko Wam rozpoznać mniej popularne w Polsce gatunki, których od groma można znaleźć w Internecie, to z pewnością spodoba się Wam to rozwiązanie. Tekst znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOEźródło: Elle Decoration

#6 Wydarzenie

Wielbicieli literatury zachęci do odwiedzenia Trójmiasta Nadmorski Plener Czytelniczy, który trwać będzie od 19 do 21 lipca w Gdyni. Swoją ofertę książek przedstawi ponad 60 wystawców, więc z pewnością będzie w czym przebierać. Poza tym czekają na nas dodatkowe atrakcje muzyczne, a na dzieci specjalnie przygotowane zabawy. Kluczowym punktem pleneru będą jednak spotkania z ulubionymi autorami. Wszystkie szczegóły poznacie TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOEźródło: Murator EXPO

#7 Relaks

Do Warszawy ponownie zawitały Potańcówki na Grochowskiej urządzane przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia. Od 5 lipca do 23 sierpnia w każdy piątek zatańczymy w rytmach muzyki bałkańskiej, warszawskiej, góralskiej, ukraińskiej, irlandzkiej, swingu, salsy oraz country. Każdego wieczoru potańcówkę poprzedzą małe warsztaty prowadzone przez profesjonalnych tancerzy. Czyż taka okazja to nie idealny relaks na wakacyjne dni? Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

DO KAWY relaks GREEN CANOEźródło: Orkiestra Sinfonia Varsovia

Dziękuję za Twój komentarz.

Brak komentarzy

    Skomentuj

    Szanuję Twoją prywatność, Twój adres mailowy nie będzie widoczny.